Thijs van den Dries uit Spaanse overheid wil voorzorg aan de kant relschoppers weren SPORT 35 went nooit." Toch benadrukt ze dat ze 'wel baas over haar eigen leven is'. „Na de Olympische Spelen van Londen was het wel heel hec tisch. Iedereen wilde wat van me. Dan kun je makkelijk mensen schuw worden. Maar nu valt het allemaal wel mee. Ik sluit me in ieder geval niet op in mijn huis. Ik ga gewoon naar de supermarkt en ik vind het leuk om af en toe te gaan winkelen." De kans is aanwezig dat de in woonster van Eindhoven deze week in Qatar haar laatste races zwemt op een WK kortebaan. De volgende editie vindt immers over twee jaar plaats, na de Olym pische Spelen van Rio de Janeiro. „De kans dat ik doorga, is aanzien lijk kleiner dan die was na de Spe len van Londen. Maar ik kijk nog niet verder dan Rio." Voorzichtig denkt Kromowidjojo al wel na over een leven na haar zwemcarrière. „Ik oriënteer me een beetje. De communicatiewereld trekt me wel. Ik vind schrijven en spreken leuk. Toen ik net in Eindhoven kwam wonen heb ik op de Fontys twee jaar Communicatie gestu deerd. Maar op een gegeven mo ment kon ik die studie niet meer combineren met het zwemmen. Nee, ik zal geen nieuwe Matthijs van Nieuwkerk worden. Ik zie me meer achter de schermen wer ken." De komende jaren staat Kromo widjojo in ieder geval nog volop zelf in de spotlights. Als boeg beeld van het Nederlandse zwem men, ligt de druk op haar schou ders. Al zegt ze die niet te voelen. „Ik heb ook echt niet het gevoel dat ik een comeback maak ofzo. Veel mensen denken dat ik er een hele tijd uit ben geweest, maar ik heb alleen de Europese kampioen schappen in Berlijn overgeslagen. De hele zomer heb ik doorge- traind en inmiddels heb ik ook al verschillende keren mijn wed- strijdpak aangetrokken. Uit analy ses blijkt dat ik er goed voor sta. Ik moet in Doha in staat zijn hard te zwemmen. Het komt helemaal goed." Thijs' oudere broer Paul werd in 2011 (tijdens een training) en 2013 (tijdens Luctor'88-HW'24) getrof fen door een hartaanval. Hij heeft noodgedwongen zijn voetbal schoenen aan de wilgen moeten hangen. Of ook de carrière van Thijs van den Dries nu voorbij is, moet de toekomst uitwijzen. „Mo menteel wordt er onderzoek ge daan of meerdere familieleden problemen hebben met hun hart", vertelde Van den Dries zon dag na de wedstrijd van Goes te gen Nieuwerkerk. „Ik heb nooit iets gevoeld, maar tijdens de trai ning twee weken geleden had ik last van hartkloppingen. Ik was misselijk en duizelig. Vandaar dat ik nu heb gezegd dat ik pas weer ga spelen als het onderzoek is af gerond. Ik ga geen risico nemen." Een fan van Deportivo overleed zondag bij rellen rond het uitduel van zijn team tegen Atlético Ma drid. Bij de vechtpartijen zouden behalve aanhangers van beide clubs ook hooligans van Rayo Val- lecano en Alcorcon, twee andere Madrileense clubs, betrokken zijn geweest. Donderdag volgt overleg met vertegenwoordigers van de Primera Division en de voetbal bond RFEF. „We willen deze per sonen volledig uit het voetbal ban nen", aldus Cardenal. Op de rel len met fatale afloop voor een 43-jarige man is met afschuw ge reageerd. „Dit is de treurigste dag in de geschiedenis van het Spaan se voetbal", zei Deportivo-trainer Victor Fernandez. Zaalvoetballers gelijk tegen Polen Het Nederlands zaalvoetbal team heeft gisteravond met 2-2 gelijkgespeeld tegen Po len. In het eerste duel op het drielandentoernooi in Italië tekende Jamal El Ghannouti voor de openingstreffer. Vlak voor het laatste fluitsig naal verzorgde Mats Velse- boer de gelijkmaker. De Vlis- singers Saïd en Hoessein Bouzambou en Khalid El Hattach kregen allen speel tijd van bondscoach Marcel Loosveld. Goals Boere en Bakx in Jupiler League Tom Boere deed gisteravond van zich spreken in de Jupi ler League. De uit Terneu- zen afkomstige spits maakte voor zijn ploeg FC Eindho ven de 1-0 in de derby tegen Helmond Sport. FC Eindho ven won met 3-0 en staat nu op de derde plaats. Koploper NEC zegevierde met 1-0 bij Telstar. Roda JC, de nummer twee, versloeg FC Oss met 4-3. Bij FC Oss was Vlissin- ger Istvan Bakx verantwoor delijk voor de 4-3. Hockeyers verslaan India in oefenduel De Nederlandse hockeyers hebben gisteren het oefen duel met India ter voorberei ding op de Champions Trop hy gewonnen. Oranje liet het tegen de ploeg van het gastland, gecoacht door Roe- lant Oltmans, bij een enkele treffer van strafcornerspecia list Mink van der Weerden: 1-0. Hij scoorde met zijn be faamde sleeppush. Woens dag oefent Oranje nog tegen Engeland. Geduld van Giri wordt beloond Anish Giri heeft nog altijd geen half punt verspeeld in het schaaktoernooi van Do ha, de Qatar Masters Open. De Rijswijkse grootmeester won gisteren ook zijn zesde partij. Dat ging ten koste van Nils Grandelius. Giri be reikte aanvankelijk niet veel met wit, maar koesterde zijn lichte voordeel. Met veel geduld en zorgvuldig spel ontregelde hij de verde diging van zijn opponent. Hamzaoglu nieuwe trainer van Sneijder Hamza Hamzaoglu is de nieuwe trainer van Wesley Sneijder bij Galatasaray. De 44-jarige voormalige mid denvelder is gisteren defini tief als opvolger van de vori ge week ontslagen Cesare Prandelli benoemd. Hamzaoglu was de assistent van bondscoach Fatih Terim van de nationale ploeg van Turkije. Hij was ook werk zaam als analist op de Turk se televisie. In die rol lever de hij kritiek op Sneijder. DINSDAG 2 DECEMBER 2014 weer hevig brandt Ranomi Kromowidjojo foto René Manders GOES - Thijs van den Dries komt de eerste seizoenshelft niet meer in actie voor zondag-eersteklasser Goes. Twee weken geleden kreeg de verdediger op de training last van hartkloppingen. „Gezien onze familiegeschiedenis kan ik het niet verkopen om op dit moment door te gaan met voetballen." MADRID - De Spaanse regering heeft gisteren maatregelen aange kondigd om relschoppers rond voetbalwedstrijden te weren. Dat gebeurt een dag nadat bij ongere geldheden in Madrid een aanhan gervan Deportivo la Coruha om het leven was gekomen. Als het aan staatssecretaris van sport Mi guel Cardenal ligt, worden de Ul tras uit de stadions verbannen. PESCARA EINDHOVEN BHUBANESWAR DOHA ISTANBUL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24