tegen Goes Novitas laat Tachos in Tovaal zet laagvlieger slotfase langszij komen Sparta op zijn plek SPORT 15 Driebanders Pearle Opticiens lijden in de tweede divisie zware nederlaag tegen 's Lands Welvaren: 8-0. VLISSINGEN - De driebanders van Pearle Opticiens slikten in de tweede divisie een zware neder laag in Kwadendamme. Het werd 8-0 tegen 's Lands Welvaren. Mi chael Vink werd op het Neder lands kampioenschap driebanden klein voor de jeugd derde. Koen Pöpsel pakte in het gewestelijk kampioenschap driebanden eer ste klasse in Roosendaal de vierde plaats en Theo Platjouw werd in Lewedorp in de hoofdklasse vijf de. Het Zeeuws Vlaamse biljarten heeft wel eens betere tijden ge kend. In geen enkel kampioen schap dan wel wedstrijd werd iets gewonnen. Voor Theo Platjouw beginnen de jaren te tellen, al mag hij dit keer ook aanvoeren dat het hoofd niet helemaal bij de districtsfinale was. Het overlijden van zijn zwager speelde op de ach tergrond mee. „Ik wilde de organi satie niet in de steek laten", zei de Axelaar voorafgaand aan het kam pioenschap om vervolgens op te merken dat het zijn prestatie dan wel niet had gehinderd maar ze ker ook niet had bevorderd. Plat jouw werd na matig toernooi vijf de. Hij behaalde zes punten, 0.748 gemiddeld en de vijfde plaats. Het gewestelijk kampioen schap eerste klasse duurde voor Koen Pöpsel uit Terneuzen veel te kort. Hij won nog wel zijn eerste partij tegen streekgenoot Robert Vink, maar het vervolg was slecht. Pas op de slotdag keerde het vertrouwen terug en won hij nog twee partijen. Een vijfde plaats werd het hoogst haalbare, achter Robert Vink die acht pun ten verzamelde. Pöpsel na afloop: „Het blijft toch een rare sport. Za terdag heerste de twijfel en dacht ik op voorhand dat mis zou gaan en zondag stapte ik met een heel ander gevoel in mijn hoofd naar het biljart." Robert Vink speelde een wissel vallig en bij tijd en wijle een onge lukkig toernooi. Hij verloor een partij met 29-30 en dat ene punt tekort brak hem later flink op. Na de tweede speeldag stond hij vier de en zag geen kans meer op te klimmen. „Op zich is het niet slecht dat ik vierde word. Die drie West-Brabanders waren echt de beste spelers, dus moet ik tevre den zijn." Het klassement was in regio's opgedeeld. Michael Vink uit Groede kon op het Nederlands kampioen schap driebanden klein voor de jeugd geen potten breken. De titel verdediger moest nu genoegen ne men met de derde plaats. „Ik was niet geconcentreerd genoeg. Ik had verwacht wat hoger te spe len, maar met twee partijen bo ven 1.000 gemiddeld maar ook twee van ongeveer een half lukte dat niet. Over veertien dagen is het NK groot biljart en dan hoop ik op betere tijden." Pearle Opticiens leed in de tweede divisie driebanden een zware nederlaag bij 's Lands Wel varen: 8-0. Cor de Jonge gaf een zeker lijkende overwinning uit handen door twee keer een matchbal te missen. Hiervan profi teerde zijn tegenstander. Eddie van Goethem bood behoorlijk te genstand en verloor met vijf pun ten verschil. Pascal Claus en Yves Welvaert verloren kansloos. ge Rapide vocht voor wat het waard was, maar tegen titelkandi daat Etten-Leur was dat te wei nig. Vooral in aanvallend opzicht mist het team Tatsjana van den Eynde, die met een knieblessure aan de kant staat. Mede daardoor was Rapide hoofdzakelijk op ver dedigen aangewezen. Twintig mi nuten bleef het doelpuntloos, maar nog voor de pauze liep de thuisploeg uit naar 2-0. In de tweede helft hield Rapide tot een kwartier voor tijd de schade be perkt tot 2-0. In dat slotkwartier vond Etten-Leur nog drie keer de weg naar het net. Vierde klasse. Olympia-DDHC 3-2: Verdedigend was de thuis ploeg niet bij de les. Binnen een kwartier kreeg het twee treffers tegen. Daarna herstelde Olympia zich en scoorde zeven minuten voor de pauze de aansluitingstref fer via Guusje Ceelen. Na de her vatting kwam een gelijkwaardig Olympia op gelijke hoogte via Pauline de Croocq. Toch moest Olympia-keepster Britt Krabben- borg met twee knappe reddingen haar team voor een nieuwe achter stand behoeden. In de slotminuut scoorde Kirsten van der Peijl ech ter de beslissende treffer. De Hulster vrouwen verdedigden in de slotfase een 7-6-voorsprong, maar moesten in de slotminuut nog een tegentreffer van de ploeg uit Waalwijk toestaan. De verdedi ging van beide teams stond goed. De aanval van zowel Novitas als Tachos liep zich keer op keer vast op de solide verdediging van de andere ploeg. Na een gelijkopgaande (2-2) begin fase wist de thuisclub met een nipte 4-3 de pauze te halen. Na de rust was het spelbeeld hetzelfde. Novitas kwam acht minuten voor tijd op een 7-6-voorsprong, maar de ploeg van coach Erwin Bel kon de kleine marge niet vasthouden. Marsha de Langen maakte als doelvrouw bij de ploeg uit Hulst een goed debuut. Samen met Cin dy Duerinck leverde ze goed keeperswerk af. Maarten Buijs zette Tovaal al in de tiende minuut op een 5-0-voor- sprong en Maurice Boelhouwers tilde de voorsprong met een con version naar 0-7. Na een verdedi- gingsfout kwam Sparta, vijf sei zoenen terug nog uitkomend in de ereklasse, terug tot 5-7, maar vanuit een penaltykick vergrootte Boelhouwers de voorsprong tot 5-10. Na rust was het duel snel beslist. Rik Markusse en Maarten Buijs drukten elk een try en met de con versions van Boelhouwers was het na 52 minuten al 5-24. Tovaal ging op jacht naar het bo- nuspunt en daar had het niet lang voor nodig. Na een vlotte aanval drukte Matthijs van Roemburg de vierde try en was het bonuspunt binnen. In de slotfase voerde Rik Markusse de score op tot 5 - 34 en bepaalde Maurice Boelhouwers de eindstand op 5 - 36. De vrouwen van Oemoemenoe verloren met 61-17 van koploper Dukes, maar kwamen toch beter voor de dag dan een week eerder tegen het veel zwakkere GRRC. Bij rust was het al 35-5. Dukes was heer en meester, maar toch wist Deborah MacDonald in de eerste helft te scoren. Na rust waren Orchidea Tahar en Lisa van der Werf succesvol en be nutte Michelle Sol een convers ion. Karter Boutens Belgisch kampioen Karter Ruben Boutens is za terdag Belgisch kampioen geworden. De Middelburger won in Burg Reuland de finalewed strijd van de Kartgrid Cup, het Belgisch indoor kartkam- pioenschap. Het was zijn vijfde overwinning van de in totaal tien races. Hierdoor haalde hij het hoogste aantal punten van de 22 rijders. Ook in teamverband be klom Boutens, samen met de Belg Bart van de Vel, het hoogste podium. Titelkandidaat heeft te maken met dip Koploper Van Waterschoot leed op de tiende speeldag van de eerste klasse (vrou wen) van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst zijn tweede opeenvolgende ne derlaag. Notaris Stolker was met 2-1 te sterk. Van Water schoot deelt de eerste plek nu met Stolker. Achter het leidende duo volgt Mulan, dat De Sterre versloeg met 3-0, op slechts twee punten. In de tweede klasse was Di- Di met 2-1 te sterk voor kop loper Henny&Co. Koploper handhaaft zich zonder moeite Tugspotters.com handhaaf de zich op de tiende speel dag van de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaande- ren op de eerste plaats. De koploper versloeg MBT met 7-4 en bracht zijn puntento taal daarmee op 27. Tencezaman.nl (2), dat niet in actie kwam, volgt nu op vier punten, maar heeft nog een wedstrijd tegoed. De grootste overwinning was voor De Bokx/Kya be- tonboringen: tegen Unitron werd het 13-3. De Sjuttul moet buigen voor Rhoon In de tweede klasse van de badmintoncompetitie Zuid- West moest De Sjuttul bui gen (3-5) voor Rhoon. In Oostburg waren Erik Stoel, Stefan Verhagen en Jolanda van Pamelen succesvol. In de vierde klasse van de regio Zeeland speelde Den Ossaert gelijk tegen Zierik- zee 2. De Ronde blijft Chardon voor Koos de Ronde heeft giste ren in Boedapest IJsbrand Chardon verslagen in een kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker. De menner uit Zwartewaal, die met een nieuw vierspan verscheen, maakte in de finaleronde geen stuurfouten. Zijn Zuid-Hollandse concurrent en collega-international raakte wel een paar kegels. MAANDAG 1 DECEMBER 2014 Robert Vink wisselvallig door Joop van den Oudenhoven door Aector Dooms hulst - De handbalploegen van No vitas en Tachos sloten gisteren in Hulst hun duel in de derde klasse af met een terechte 7-7-eindstand. Score Novitas: Patricia Bel, Patty van Kerckhoven, Caroline Burm 2, Petra Schelfaut 1 7 In het duel tussen Novitas en Tachos scoorden beide ploegen maar zeven keer. In de slotfase zagen de Hulster handbalsters de bezoekers uit Waal wijk langszij komen. door Hans Markusse CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De rug byers van Tovaal waren goed op dreef tegen laagvlieger Sparta en behaalden de tweede uitzege op rij. Na een 10-5-voorsprong bij rust zegevierde Tovaal uiteindelijk met 5-36. BURG REULAND HULST TERNEUZEN OOSTBURG BOEDAPEST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 86