Bij na-prof Maris in Beveren klasse apart Recordscore voor Tjoba Te braaf Zaamslag laat zich wegspelen 12 SPORT VIJFDE KLASSE ZONDAG Op stoom geraakte voetbalploeg uit Nieuw-Namen klopt Hoofdplaat met 6-0. Praet scoort driemaal. Overigens had Maris de teleurstel ling snel verwerkt. „Ik dacht dat ik dus in aanmerking zou komen, maar van Defensie kreeg ik te ho ren dat ik op dat moment te oud was (dertig) en Bloso hield zich toen vooral bezig met de deelne mers die eventueel naar de Spelen van 2008 zouden gaan." Naast atletiek en wielrennen is vooral de duatlon zijn sport en op Tjoba-Odik 33-20: Na de tempo versnelling van Tjoba tien minu ten na rust, bij 13-14 voor Odik, keerden de kansen in rap tempo. dat moment verkeerde Maris in een bloedvorm. In het bewuste jaar, 2007, won hij bijvoorbeeld de Powerman in het Zwitserse Zofin- gen. De Belg legde zich bij de situatie neer, hoewel hij toen wel gebruik heeft gemaakt van een half jaar ouderschapsverlof „Dat was kort nadat ons tweede kindje was gebo ren en op die manier kon ik toch als een prof door het leven gaan." Dit jaar nam Maris nog deel aan onder meer de Zwinstedenloop in Sluis, waarin hij als 24e finishte, en ook liep hij de marathon van Rotterdan. Hij is dus nog steeds ac tief en zaterdag in Beveren be wees hij nog steeds in staat te zijn om een prima prestatie neer te zet ten. „Ik had goede benen en heb lekker gelopen", twitterde hij, na dat hij bijna de gehele wedstrijd over twaalf kilometer solo had ge lopen. Maris kwam uit op een tijd van 39.44 en was daarmee de eni ge die binnen de 40 minuten bleef. Op de naaste concurrentie had hij een voorsprong van ruim twee minuten. Er waren zaterdag weinig Zeeuws-Vlaamse atleten afgereisd naar Beveren. In totaal waren nog niet eens twintig atleten uit de re gio van de partij. Van hen deed Sander Post het goed. De Terneu- zenaar slaagde er in om als zesde te eindigen in een tijd van 43.38 en scoorde dus punten voor het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. Op de zestien treffers in de laatste twintig minuten viel niets af te dingen. Door de vierde overwin ning op rij bleef Tjoba gedeeld koploper. Rust Roest-TOP 18-19: TOP be haalde een zwaarbevochten over winning in Eindhoven. Doordat de vrouwenviertallen elkaar in een boeiend evenwicht hielden, moesten ditmaal de mannen zich aanvallend laten gelden. Met suc ces. TERNEUZEN - BW'63 leek gisteren in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal lange tijd op weg naar zijn tweede seizoensnederlaag, maar redde in de uitwedstrijd te gen Vosmeer in de slotminuut nog een punt: 2-2. Veel averij liep de koploper echter niet op, omdat ook de concurrentie punten liet liggen. Zo verloor Hoofdplaat met 6-0 van Hulsterloo en moest zo wel Groede als Sluis genoegen ne men met een gelijkspel. SDO'63, dat met 2-1 van Vivoo won, is nu weer tweede. Vosmeer-BW'63 2-2: Vosmeer had voor een verdedigende speel wijze gekozen en maakte het BVV'63 daarmee lastiger dan ver wacht. Na een kwartier opende Robin Capelle voor de thuisclub de score. Halverwege de tweede helft scoorde Capelle nog eens en werden de problemen voor BW'63 alleen maar groter. Een te gentreffer van Zafer Asian bleek zeven minuten voor tijd de op maat voor een slotoffensief van de koploper. In de allerlaatste mi nuut had dat resultaat. Uit een strafschop redde Rachid Achabar alsnog een punt. Hulsterloo-Hoofdplaat 6-0: Na een moeizaam begin van de com petitie lijkt Hulsterloo zijn draai te hebben gevonden. De ploeg uit Nieuw-Namen boekte tegen Hoofdplaat, de nummer twee op de ranglijst, de vierde opeenvol gende overwinning. Na een gelijkopgaand begin open de Christof Praet in de tiende mi nuut de score. Dim de Waal zorg de nog voor de rust voor de 2-0. Kort na rust werd het 3-0 door op nieuw Praet en boog Hoofdplaat definitief het hoofd. Christof Praet, Ode Verbiest en Dim de Waal dreven de score vervolgens op naar 6-0. Graauw-Rimboe 3-3: Graauw ging slecht van start en keek na amper twaalf minuten al tegen een 2-0-achterstand aan door doel- Stormvogels-Zaamslag 23-15: Al voor rust (15-7) werd de krachts verhouding duidelijk. „Feitelijk hebben we maar tien minuten meegedaan", zei coach Carlo de Waele. „Zo dominant als we te gen DSO speelden, zo braaf wa ren we nu." In Koudekerke was Zaamslag ver dedigend nonchalant en kreeg de ploeg het aanvallend niet georga niseerd. „Dat was de verdienste van Stormvogels", aldus De Wae le. Een poging om in de tweede helft met wissels iets te forceren, bood geen soelaas. Stormvogels was baas in eigen huis. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 8, Jeffrey Courtens 5, Marjolein Verpoorte en Erwin Verhelst 1. Luctor-'t Capproen 12-19: Kam pioenskandidaat 't Capproen had aan twee krachtige tussenspurts genoeg om Luctor het verschil te laten voelen. Tot aan 3-3 kon Luc tor het klasseverschil verbloemen, maar daarna pakte de equipe uit Hellevoetsluis door (3-9). Een zelf de scenario onttrok zich na rust. Van 10-13 werd het 11-17. Vier zeges op rij door Wim de Vos BEVEREN - Ooit had Koen Maris uit het Belgische Kruibeke serieuze plannen om als beroepssporter door het leven te gaan. Zijn resulta ten als duatleet voldeden aan alle criteria die door het Belgische Blo- so en zijn werkgever, het ministe rie van Defensie, werden gesteld. Zijn verzoek werd echter afgewe zen en zo werd Maris min of meer gedwongen om op amateurbasis zijn sport te blijven beoefenen. Des ondanks kan hij terugkijken op een aantrekkelijke sportloopbaan, die hem zaterdag op 37-jarige leeftijd nog de overwinning in de Winter- loop in Beveren opleverde. Deze telde mee voor het Zeeuws-Vlaam- se Runnerscriterium. Koen Maris won zaterdag de Winterloop in Beveren, een wedstrijd binnen het Runnerscriterium. VLissiNGEN - De korfballers van Tjoba haalden in de overgangsklas se D met 33-20 uit tegen Odik. Niet eerder scoorde de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen zo vaak in één duel. In de overgangsklasse C zegevierde ook TOP voor de vier de maal op rij. door Eddy van der Hooft door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag leden zaterdag in de der de klasse K een duidelijke neder laag bij Stormvogels, de nieuwe koploper. Het duel in Koudekerke eindigde in 23-15. De Terneuzense vierdeklasser Luctor verloor even eens. Scores Luctor: Adri de Jonge 4, Peter Durink 3, Marit de Kok 2, Eline Du- rink, Karlijn den Hollander en Pieter Kousemaker 1 Een schotpoging van Luctor, dat thuis verloor van 't Capproen. foto Ronald den Dekker SDO'63 trekt ten aanval in het gewonnen duel met Vivoo. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85