Oemoemenoe wijst naar referee Verliezend Voorwaarts moet koppostie afstaan SPORT 13 Verberkmoes in achterhoede op WK jiujitsu p -p punten van Kamahl Badoullah en Sander Feijen. De thuisclub kwam daarna terug tot 2-2 door treffers van Joep Steijaert en Edward Kips, maar kort voor de rust scoorde Sander Feijen nog eens. In de door Graauw gedomi neerde tweede helft zorgde Tim Roodhuizen na zestig minuten voor de 3-3. Alle pogingen om Rimboe op de knieën te krijgen, liepen daarna op niets uit. Terhole-Groede 3-3: Terhole leek lang op weg naar zijn vierde sei zoenszege, maar in de allerlaatste minuut maakte Groede toch nog de 3-3. Sander en Thijs Freijzer bezorg- den de thuisclub in de eerste twintig minuten een 2-0-voor- sprong, maar nog voor de rust kwamen de bezoekers weer op ge lijke hoogte door doelpunten van Wesley Steijaert en Sven Verploeg. Een kwartier voor tijd nam Terhole opnieuw een voor sprong toen Thomas Maas een strafschop benutte. Waar ieder een daarna verwachtte dat de thuisclub zou uitlopen, sloeg Groede in de slotminuut toe. We sley Steijaert bepaalde de eind stand toen op 3-3. Sluis-NVS 3-3: Sluis was in de eer ste helft nauwelijks minder dan NVS, maar zowat iedere uitval van de bezoekers leverde een doel punt op. Door Willem Brooij- mans werd het 0-1, Ruben Cools verdubbelde de marge en Sonny van Heel was verantwoordelijk voor de derde treffer. Na de her vatting kreeg Sluis al snel loon naar werken. Byron Bentley bracht de spanning met twee tref fers terug, waarna Veron Schram in de 85e minuut voor de 3-3 zorg de. SDO'63-Vivoo 2-1: SDO'63 had voor de rust het beste van het spel, maar de grootste mogelijkhe den waren voor Vivoo. Niet toe vallig openden de bezoekers kort na de rust de score via Niels de Bruijn. Daarna kon SDO'63 de wedstrijd alsnog naar zich toe trekken. Na twintig minuten in de tweede helft werd het 1-1 door Martijn Ivens. Nadat de thuisclub diverse kansen onbenut had gela ten, scoorde hij in de 83e minuut opnieuw. „Ik ben zwaar teleurgesteld, maar niet in de jongens", reageerde hoofdcoach Herbert van der Waal direct na afloop. De coach doelde daarmee indirect op de leiding van referee Veldhuizen. De leidsman had met een aantal be slissingen een grote invloed op het verloop van de wedstrijd. Tot twee keer toe floot hij een doorge broken Middelburger terug en daarnaast had hij nog een paar beslissingen waar de thuisploeg het duidelijk niet mee eens was. „Eerst en vooral vind ik dat je respect moet hebben voor de scheidsrechter en zijn beslissin gen", verklaarde Van der Waal. „Maar zo langzamerhand word ik er wel moedeloos van. Natuurlijk ga ik ervan uit dat referees niet willens en wetens een ploeg bena delen, maar dit is de zoveelste keer dat we er bekaaid vanaf ko men." Na eerdere frustraties over ver meende scheidsrechterlijke dwa lingen heeft teammanager Hans van Dijk zich aangemeld als scheidsrechterbeoordelaar. In die hoedanigheid was hij zaterdag middag dan ook actief. Maar Van der Waal verwacht daar niet veel van. „Dat verslag gaat naar de bond. Als ze meerdere negatieve rapporten krijgen over een refe ree, dan stuurt de bond een keer een eigen waarnemer." Scheidsrechter Veldhuizen was zich van geen kwaad bewust. „Na tuurlijk is er kritiek. Dat hoort nu eenmaal bij de sport. Al waren de reacties hier wel aan de heftige kant. Maar dat is meestal on kunde of emotie", was zijn reac tie. In de eerste helft was er nog wei nig aan de hand. Weliswaar had den de bezoekers in het begin een veldoverwicht, het was toch Oe moemenoe dat de score na 26 mi nuten opende. Na een goede line-out kwam de bal via Deniël van der Waal bij Brian Hendry, die de eerste try maakte: 5-0. Vijf minuten voor rust benutte Amstelveen een penalty en bepaalde de ruststand op 5-3- In het tweede deel trokken de be zoekers de wedstrijd naar zich toe. Door twee try's van Am stelveen met de daarbij horende conversions stond het na 48 minu ten 5-17. Quinten van Dijk (try) en Joey Luitwieler (conversion) zorgden voor aansluiting (12-17), maar met nog tien minuten te gaan besliste Amstelveen met een try en een conversion de wed strijd: 17-24. Het slotakkoord was nog voor de thuisploeg. Dicky Wullems druk te in de laatste minuut de bal nog één keer achter de lijn. DE LOTTO EREKLASSE FASE 1 EN FASE 2 PARIJS - De Vlissingse jiujitsuka Andrea Verberkmoes heeft za terdag niet voor een verrassing kunnen zorgen op het wereldkam pioenschap in Parijs. Ze eindigde bij haar debuut in de achterhoe de. De 24-jarige Verberkmoes, die uit kwam in de klasse -62 kilo van de discipline newaza, won in de Franse hoofdstad nog wel haar eerste partij tegen de Russin Eka- terina Khrunina, maar ging daar na in de tweede onderuit tegen de Franchise Adele Bazile. In de herkansingsronde verloor ze, na opgave kort voor tijd, van de Co lombiaanse Madelina Choconta Rojas, waardoor ze was uitgescha keld. Verberkmoes richt zich nu op het EK, dat in juni 2015 wordt gehou den in Almere. Mannen. Voko 3-Voorwaarts 3-1 (25-18 25-18 22-25 25-16): Zonder Chris tian Boeije en met de lichtgebles- seerde Frank Audenaerd als libero en Dennis de Koeijer als aanvaller schoten de mannen van Voor waarts tekort tegen het gerouti neerde Voko. De Axelse pass kwam niet slecht, maar Voor waarts maakte in de rally's veel fouten en kwam aan het net blok kerend lengte tekort. De thuis ploeg beschikte wel over een goed blok, waardoor veel Zeeuws- Vlaamse aanvallen werden ge keerd. Na een opleving in de der de set ging de kaars aan Axelse kant langzaam uit. Sic Pugno-De Sterre 3-2 (25-27 25-15 25-27 25-19 15-9): De Sterre liet onnodig punten liggen in Ber gen op Zoom, waar de ploeg tot twee keer toe op voorsprong kwam. Afgereisd met slechts ze ven spelers was er weinig gelegen heid om te wisselen. De Sterre be schikte over een goede stop, maar kon de middenaanval vanwege een gebrek aan automatismen te weinig in stelling brengen. Na de derde set leefde Sic Pugno op. Dat resulteerde in twee opeenvolgen de setzeges. Vrouwen. WS'92-De Sterre 1-3 (22-25 25-20 19-2519-25): Na het laatste fluitsig naal zochten twee tevreden teams de kleedkamer op. WS'92 had een goed gevoel over het ei gen spel, De Sterre besefte dat in een lastige klus niet al te veel schade was opgelopen. De thuis ploeg, subtopper op de ranglijst, maakte het de Zeeuws-Vlaamse ti telkandidaat lastig. Op cruciale momenten bezweken de Vlissing se vrouwen toch onder de service- druk van De Sterre, hoewel die be slist minder was dan in veel voor gaande wedstrijden. De Sterre overleefde dan ook vooral door collectief de handen uit de mou wen te steken. Sarto-YVC 3-1 (25-11 16-25 25-20 25-12): Na de opsteker van een week eerder was YVC niet tot een stunt in staat. De Zeeuws-Vlamin gen hadden in de eerste set moei te om de opslag van Sarto te ver werken, maar herstelden zich daarna knap. Dat resulteerde in twee sets waarin beide teams in een duel met veel lange rally's over en weer het initiatief had den. YVC bracht in de tweede set de stand in evenwicht, maar be taalde aan het eind van het derde bedrijf de tol voor te veel fouten. Ook in de vierde set bood een hard werkend YVC meer dan ver dienstelijk partij. De thuisploeg wist veel rally's winnend af te sluiten. Sic Pugno-Voorwaarts 3-1 (15-25 25-7 25-19 25-7): De Axelse vrou wen begonnen sterk, maar kon den het hoge niveau van de eerste set niet vasthouden. Met veel ser- vicedruk en veel variatie in de aan val verraste Voorwaarts de thuis ploeg in de eerste set. Sic Pugno herpakte zich in het restant van het duel. Na een afstraffing in de tweede set toonde Voorwaarts in het derde bedrijf tekenen van her stel. In de vierde set bleek echter al snel dat de Zeeuwen toch al hun kruit in de eerste set hadden verschoten. Sic Pugno nam het initiatief en troefde Voorwaarts opnieuw op alle fronten af. MAANDAG 1 DECEMBER 2014 voor Hulsterloo m,. - a^>" _i j, WBe%a1 17 Graauw is nog wel de hekkensluiter, maar niet meer de minst scorende ploeg. Met zeventien goals is het team iets productiever dan Vosmeer, dat zestien keer het net liet bollen. door Willem Adriaansens MIDDELBURG - De rugbyers van Oemoemenoe en Amstelveense RC bezetten tot hun onderlinge duel op zaterdagmiddag gebroeder lijk de voorlaatste plek in de ere klasse. Voor beide teams was het dus een belangrijk duel om een goede uitgangspositie te creëren in de nationale Plate poule. Na twee keer veertig minuten bleef Oemoe menoe alleen achter op die voor laatste plek. Amstelveen trok aan het langste eind en ging met een 24-17-overwinning de bus in. Oemoemenoe speelt met nog elf clubs in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. Na een halve competitie (de zoge noemde eerste fase) wordt de ere klasse opgesplitst in twee groepen van zes. In de tweede fase van de ereklas se spelen de bovenste zes ploegen van de ranglijst in de kampioens poule om het landskampioen schap. De onderste zes clubs spe len in de nationale Plate poule, waaruit de laagst geklasseerde uit eindelijk degradeert. In fase twee begint de hoogst ge klasseerde ploeg met vijf punten, de volgende met vier, enzovoorts. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts zijn na een 3-1-neder laag koploper af. Ook de mannen van De Sterre liepen averij op. Sic Pugno was de Zuiddorpenaren met 3-2 de baas. De vrouwen van De Sterre omzeilden in Vlissingen een lastige klip. Een klasse lager leden YVC en Voorwaarts verlies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 84