Philippine pakt een punt met negen man HW'24 in slotfase Goes wijst koploper in onderuit tegen Jeka acht minuten terug mw mm iiüiw 8 SPORT TWEEDE KLASSE E ZATERDAG Ingestudeerde hoekschop levert Zaamslag de winst op in Zeeuws-Vlaamse derby. •vit- RCS-Philippine ï-i: De bezoekers kenden een goede start, maar na wat omzettingen kreeg RCS meer grip op de wedstrijd. In de 22e mi nuut leidde dit tot de openings treffer van Joey Katzenbauer, die uit de rebound raak schoot: r-o. In de slotfase van het eerste bedrijf kreeg eerst Stephan van de Boor van de bezoekers en kort hierna ook Michael Tolen van RCS de ro de kaart van scheidsrechter Ti- rions. Een kwartier voor tijd maakte Sjoerd Everaard gelijk: r-r. Kort hierna kreeg Dennis de Nooijer zijn tweede gele kaart waardoor de bezoekers de wed strijd met negen man eindigden. Terneuzen-Rood Wit W 3-6: Na de vroege o-r van Boy van Steen maakte Mare Verwei in de 26e mi nuut gelijk: r-r. Al snel werd het echter r-2 door Van Steen en deze stand bleef tot aan de rust op het bord. Kort na de thee maakte Remco van Leeuwen gelijk (2-2), waarna Terneuzen verzuimde af stand te nemen. De bezoekers toonden zich wél trefzeker en lie pen via Kevin de Jong, René Sprangers en Marvin Leenders uit naar 2-5. Can Kiran deed nog wat terug (3-5), maar het slotakkoord was vanaf elf meter voor Angelo Kense: 3-6. SC Kruisland-Clinge 7-0: Binnen een kwartier stond er een 2-0-stand op het bord door twee treffers van Mamadi Sidibe. Het duurde tot halverwege de tweede helft voordat Bart Hamelink er 3-0 van maakte, maar hierna ging het hard. In de stromende regen zorgden Bart Hamelink (2x), Fer- dy Yilmaz en Dennis Geeraers voor een zevenklapper. Breskens-Internos 1-5: Drie per soonlijke fouten bij de thuisploeg leidden in de eerste helft tot even veel treffers van de bezoekers. Ashraf Chouiter was na tien mi nuten verantwoordelijk voor de eerste, waarna Sven van Zwam tweemaal trefzeker was: 0-3. Na mens Breskens had Ned de Looze kort voor rust bij 0-2 pech met een kopbal tegen de lat. Na rust trof ook Patrick Schalk twee keer doel, waarna Jan van den Broecke in de slotfase r-5 maakte. Unitas'30-RIA W 7-1: Halverwe ge de eerste helftopende Jordy Bol- laart de score namens Unitas'30. Met twee treffers kort na elkaar zorgde Matthijs Broos na rust voor 3-0 en daarmee was het duel beslist. Na de 4-0 van Tom Kroes scoorde Yannick Vanhijfte tegen uit een vrije trap: 4-r. Jordi Bol- laart bracht al snel de marge weer op vier (5-1) en na een korte on derbreking wegens een dreigend onweer bepaalde invaller Gianni Tiebosch met twee doelpunten de eindstand op 7-r. zaamslag - Een bloedeloos gelijk spel leek zaterdag een logische uit slag in de streekderby tussen Zaamslag en Terneuzense Boys te worden. Ook de beide trainers konden er mee leven. Totdat Joris Rademakers twee minuten in blessuretijd met een magistrale kopstoot uit een hoekschop van Jorin Missu alsnog het duel in de tweede klasse E in het voordeel (r-o) van Zaamslag besliste. De ontlading bij de thuisclub was na de treffer van de aanvoerder groot. Spelers en technische staf met trainer Hubert van den He mel voorop buitelden over elkaar KARAKTERISTIEK heen. Rademakers genoot van het sfeertje en werd vlak na de wed strijd verrast met een Twitterbe- richt. „Zaamslag-supporter Rob bie Pieters, die in Moskou woont, feliciteert me. Dat is toch gewel dig." Waarom kon Rademakers zo ongehinderd inkoppen? Dat mocht de Boys-verdediging zich aantrekken. „We hebben een zon everdediging. Diegene die het dichtst bij staat moet de kopster- ke spelers van Zaamslag afdek ken, maar blijkbaar zijn we daarin te kort geschoten", zei centrum verdediger Kees Duitemeijer na af loop. Doelman Dennis Rijnberg, die goed keepte, baalde enorm. „Ik snap niet waarom Joris zo vrij stond. Ik heb de bal nog getou cheerd maar ik kon mijn hand er niet achter krijgen. De kopbal was zo zuiver in de bovenhoek. Ik ga hier slecht van slapen." Trainer Alexander van Keulen sprak van een cruciale fout. „We hebben er vooraf afspraken over gemaakt. We wisten dat Zaam slag sterk bij standaardsituaties is." Rademakers beaamde het met een brede glimlach. „We trainen daar veel op. Dat heeft onze vori ge trainer Kenny Verhoene erin gebracht. Peter Dieleman zet het blok, maar laat ik er meer niet over zeggen. Het is een gevaarlijk wapen. Onder Verhoene scoorden we in één seizoen vijftien keer uit standaardsituaties. Die lijn heeft Hubert van den Hemel doorge trokken." De streekderby voor 550 toeschou wers onder de uitstekende leiding van scheidsrechter Van Wijk was niet hoogstaand, met weinig doel- gevaar, maar wel spannend. Jeug dige Boys-supporters zorgden bui- «K Mm i |i«ik. 1 ten de lijnen voor vuurwerk, maar de vonk sloeg niet echt over op de spelers. Beide teams had den (te) veel respect voor elkaar. Terneuzense Boys had voor rust het betere van het spel, maar ver zuimde een voorsprong te ne men. Bart van Fraeijenhove faalde voor open doel, na een schitte rende actie van de sterk spelende Evert-Jan van Opdorp. Zaamslag hanteerde een voorzichtige speel wijze en rekende bij tegenaanval len op de altijd gevaarlijke Peter Dieleman en Juriën Dam. Het sce nario veranderde na rust. De thuisclub ging opportunistischer voetballen en dat bracht de Boys in verlegenheid. „In voorgaande duels zetten we vanaf het begin HW'24-Jeka 2-3: Jeka had voor rust het beste van het spel, zon der al te veel kansen af te dwin gen. Toen het er naar uitzag dat de rust met 0-0 zou ingaan, sloe gen de bezoekers in de 44e mi nuut alsnog toe door Koen van Haren. Na de hervatting gaf HW'24 veel minder ruimte weg en al in de eerste minuut werd het 1-1 door een doelpunt van Evert van den Berg. Gaandeweg trok Jeka opnieuw het initiatief naar zich toe. Nadat Tim Siersema zijn ploeg een aantal keren voor een nieuwe achterstand had be hoed, werd het na een uur spelen alsnog 1-2 door een treffer van Me- rijn Noteboom. Drie minuten voor tijd leek Michal Szczawinksi een punt voor HW'24 veilig te stellen, maar in de 92e minuut was het Job Inghels die een voor zet van rechts met het dijbeen be roerde en onbedoeld voor de 2-3-eindstand zorgde. Oosterhout-Zeelandia Middel burg 3-1: Zeelandia Middelburg keek al na twaalf minuten tegen een 2-0-achterstand aan. Zeven minuten na rust werd het 2-1 door Niels Luteijn. Tien minuten voor tijd kreeg Zeelandia Middel burg het deksel op de neus, toen Oosterhout (dat op dat moment al met tien man speelde) uit een counter nog eens scoorde: 3-1. Amper een minuut na de ope ningstreffer van Nieuwerkerk was Bart Deprez het eindstation van een vloeiend lopende aanval. Leen IJzelenberg rukte vanaf het midden op en bereikte aan de lin kerkant Dimitri Hooftman. Die trok op zijn beurt naar binnen en gaf de bal strak en laag voor op de inkomende Deprez. Die hoefde al leen tegen de bal aan te lopen: 1-1. Krap drie minuten later was het opnieuw de spits die het net vond. Een dieptepass van Gert Jan Tieri leek een prooi voor de verde diging, maar na drukzetten van Deprez kon deze de bal ontfutse len en scoren. Nieuwerkerk was nauwelijks van de schrik bekomen toen Frits Paap na 23 minuten voor de gena deklap zorgde. De oud-prof profi teerde van opnieuw een fout in de defensie. Zowel Deprez, IJze lenberg als Paap werden volledig vrijgelaten bij een hoekschop. Via een rollertje van Deprez kwam de bal in de voeten van Paap terecht. Deze mocht op zes meter van het doel ongehinderd indraaien en scoren. In het tweede bedrijf werd Nieu werkerk nog een aantal keer ge vaarlijk, maar toen Leen IJzelen- berg tien minuten na rust de 4-1 binnenkopte, kon de thuisploeg het duel makkelijk uitspelen. door Jos van Belzen vlissingen - De elfde speelronde leverde gisteren voor vier van de zes Zeeuwse ploegen in de derde klasse A van het zondagvoetbal een forse nederlaag op. Zo verlo ren Terneuzen (3-6 tegen Rood Wit W) en Breskens (Internos, 1-5) op eigen veld, terwijl RIA W en Clinge het bij Unitas'30 (7-1) en SC Kruisland (7-0) zeker niet beter de den. RCS en Philippine speelden ge lijk: 1-1. Rademakers' kopbal door Aector Dooms Zaamslag-Terneuzense Boys 1-0 (0-0). 92. Joris Rademakers 1-0. Scheidsrechter D. van Wijk (Hen drik Ido Ambacht). Gele kaart: Koen Post, Joris Rademakers (Zaamslag), Kees Duitemeijer, Tim Faassen, Sander Overbeeke (Ter neuzense Boys). Aantal toeschou wers: 550. Zaamslag: Guido Vinke; Maikel Krans, Titiano Staes, Hylke Stroo, Koen Post; Niek Luime (73. Peter Doens), Joris Rademakers, Michiel Leijte, Jorin Missu (93. Stijn Dek ker); Juriën Dam (74. Jordy Bak ker), Peter Dieleman. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Wouter Faasse, Kees Duitem eijer, Sander Overbeeke, Sander Oonk; Evert-Jan van Opdorp, André Siereveld, Tim Faassen (73. Niels Breijaert), Jordi Maas (67. Ru ben de Haas); Len Eversdijk, Bart van Fraeijenhove. <mwm r -fc, w t mm WTI Ï!T WTS door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - HW'24 verloor giste ren in de tweede klasse E van het zondagvoetbal op eigen veld van Jeka: 2-3. Zeelandia Middelburg heeft slechts één week kunnen ge nieten van zijn koppositie. De ploeg ging tegen Oosterhout onver wachts met 3-1 onderuit. door Len Wolters GOES - Goes had gisteren acht mi nuten nodig om Nieuwerkerk, kop loper in de eerste klasse B van het zondagvoetbal, op de knieën te krij gen. Tussen de vijftiende en 23e mi nuut scoorde de thuisploeg drie maal en legde daarmee de basis voor een 4-1-overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83