Agendaklus is ineens topsport Niet alleen Nick Marsman blundert in De Crolsch Veste 2 SPORT NAC BREDA Eric Gudde: nieuw uitstel is buitengewoon triest NAC's technisch directeur uit Goes denkt niet aan opstappen, maar houdt overal rekening mee. Eric Hellemons hoopt op geluk Het spoorwegbedrijf bleek niet in de gelegenheid de 1200 Rotter damse uitfans te vervoeren. Vol gens de NS was daarmee totaal geen rekening gehouden bij de communicatie van de tweede wedstrijddatum van het duel. De organisatie treft geen blaam, de KNVB heeft gewoon te snel een nieuwe datum naar buiten ge bracht, is het standpunt van de NS-leiding. Voor de tweede keer gaat PSV-Feyenoord daarom van daag bij KNVB-programmaleider Gijs de Jong in de ballenbak met data. De clubs hopen met de voet balbond en de ondersteunende in stanties het spreekwoord drie keer is scheepsrecht eer aan te doen. Algemeen directeur Toon Ger- brands van PSV liet gisteren we ten dat de wedstrijd sowieso niet meer deze week plaatsvindt. Bij de organisatie komt nogal wat kij ken. Honderden stewards, politie mannen en een ME-peloton moe ten onder meer paraat staan. Voor de tweede keer moest alles bin nen en buiten de clubs omge gooid worden. PSV moest ook de Koreaan Ji-Sung Park voor de tweede keer afbellen. De club zou afscheid van hem nemen voor de topper tegen Feyenoord. Dat er deze week niet meer ge speeld kan worden, beperkt de mogelijkheden aanzienlijk. Res pecteert de voetbalbond de vier weken durende winterstop van PSV en Feyenoord en wil de bond het duel per se in 2024 afgewerkt zien, dan moet er geschoven wor den in de wedstrijdagenda van PSV. De Eindhovenaren zitten nog in het toernooi om de KN- VB-beker, Feyenoord is op dat front al uitgeschakeld. Daarmee is woensdag 17 december een van de mogelijkheden. Op die dag zou PSV het in Kerkrade in de achtste finales opnemen tegen Ro- da JC. De nummer twee uit de eerste divisie heeft niet te maken met een dubbel programma. De bekerwedstrijd zou daarom kort na de winterstop ingehaald kun nen worden. Algemeen directeur Eric Gudde van Feyenoord had weinig goede woor den over voor het be sluit om het duel met PSV opnieuw uit te stel len. „Het is in mijn ogen buitengewoon triest dat we er in dit land niet in slagen om zo'n wed strijd op maandag of dinsdag te organiseren. Iets wat in andere voet ballanden gewoon een abc'tje is omdat instan ties daar blijkbaar wel flexibiliteit tonen als de omstandigheden daar om vragen. Dit is echt Holland op z'n smalst" Zonder supporters naar Eindhoven reizen was geen optie. „De Feye- noord-supporters die al in bezit zijn van een kaart voor dat belangrij ke duel, moeten er bij kunnen zijn." BREDA - Voor het eerst sinds zijn aantreden als technisch directeur bij NAC in januari kreeg Graeme Rutjes met spreekkoren te maken aan zijn adres waarin zijn vertrek werd geëist. „Het is niet leuk als supporters roepen 'Rutjes rot op, Rutjes rot op.' De druk is groot en dan neemt de emotie toe. Ik on derken dat ik dat als niet prettig heb ervaren. Toch overweeg ik op dit moment niet om op te stap pen." BREDA - Trainer Eric Hellemons van NAC Breda zag zijn ploeg za terdagavond opnieuw een zware klap krijgen. De Bredanaars verlo ren in eigen huis met liefst 5-1 van FC Utrecht Daardoor zakte NAC naar de voorlaatste plaats in de eredivisie. Aan de inzet ligt het volgens Hel lemons niet. „De jongens doen hun stinkende best, maar je moet ook een keer geluk hebben", al dus de oud-coach van Hoek. NAC speelde de eerste helft niet eens onaardig vond Hellemons, maar de ploeg kreeg vlak voor rust de 2-1 tegen. „Dan knakt er iets mentaal. Dat probeer je in de rust nog goed te krijgen, maar in de tweede helft maak je fout na fout Daar kan je niet tegenaan voetballen. Dit komt aan als een mokerslag." Als Rutjes, die een contract heeft tot medio 2016, een uur na NAC-FC Utrecht (1-5) gevraagd wordt of hij uitsluit dat hij voor het einde van dit seizoen opstapt, klinkt een lichte twijfel door in zijn stem. „Dat is een gewetensvraag. Daar kan ik niet gelijk met een ja of nee op antwoorden. De krachten velden bij NAC zijn erg groot. Daar ben ik me van bewust. Het is niet leuk als ze roepen dat je weg moet, maar ik begrijp het wel. Toch vind ik het te makkelijk om te stoppen. Dat kan gezien worden als vluchten. Zo zit ik niet in elkaar. Daar ben ik te veel voetballer voor." Zowel algemeen directeur Justin Goetzee als de voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) Joost Gielen heeft zich de afgelo pen weken publiekelijk achter de Goesenaar geschaard. „Ik voel de steun, maar krijg ook in de gaten hoe de lijnen lopen binnen de club. Wie je wel en wie je minder goed kan vertrouwen. We zitten met een heel klein clubje dicht bij elkaar. Ik ben ook realistisch. Als de rvc besluit dat ze een be slissing moeten nemen, kan het voor mij zomaar afgelopen kan zijn. Daar ben ik me van bewust. Bij een club als NAC is het altijd onrustig. Dat weet je. Het is be langrijk om dan bij elkaar te blij ven." De geplaagde technisch directeur volgde de wedstrijd grotendeels alleen. De eerste helft bij de uit gang van de perstribune, leunend tegen een hek, de tweede helft een verdieping lager staand tegen een muur. „De eerste helft voet balden we aardig mee, vond ik. Ik zie op dat vlak voldoende aankno pingspunten. De 1-2 net voor rust was cruciaal. We geven de goals veel te makkelijk weg. Dat baart me zorgen. We zullen de spelers duidelijk moeten maken hoe ze moeten verdedigen." Desondanks blijft Rutjes ervan overtuigd dat hij in de zomer er De ongelukkige 0-2 was de aanzet tot een zeldzame thuisnederlaag van FC Twente, dat voor het eerst sinds 27 duels in De Grolsch Ves te onderuit ging. Maar de misser van Marsman was ook de aanlei ding tot een aaneenschakeling van fluitconcerten en boegeroep in het Enschedese stadion. Het pijnlijke signaal vanaf de tribunes was niet alleen bestemd voor Marsman, maar overduidelijk voor de hele ploeg, die tegen alle prognoses in opeens collectief door de ondergrens zakte. Het ui terst zwakke optreden van de mannen van Alfred Schreuder stond volledig haaks op het ver wachtingspatroon bij de fans, die na de goede reeks van de afgelo pen weken vol optimisme naar de Veste waren afgereisd. „Natuurlijk speelt dat hoge ver wachtingspatroon ook mee bij het publiek", zei Nick Marsman, die na afloop van de voor hem zo ongelukkige wedstrijd zijn rug ferm rechtte tegenover het jour naille „De mensen kopen een kaartje en rekenen op een mooie pot. Wij proberen ze die te geven maar dat lukte vandaag niet. Dan hebben ze het volste recht te flui ten. Die reactie begrijp ik goed, want het was niet best. De toe schouwers hebben een mening en die mogen ze uiten. En wat kunnen wij er tegen doen? Het publiek helpt ons er niet mee. Je hoopt dat ze achter de ploeg blij ven staan. In de slotfase deden ze dat ook. Maar de aansluiting kwam jammer genoeg te laat." De doelman baalde natuurlijk van zijn blunder maar probeerde te re lativeren: „Dat relativeren leer je vanzelf Er zijn in deze wedstrijd heel veel fouten door ons alle maal gemaakt. Maar als de keeper mistast, dan ligt de bal meestal in het netje. Dat is nu eenmaal het lot van een doelman. Ik wilde de bal klemvast pakken maar het schot veranderde van richting. Dus moest ik eigenlijk stompen. Het was een zeer ongelukkig mo ment", sprak de hoofdrolspeler, die de wedstrijd juist goed was be gonnen door, na een counter, een één-tegen-éénsituatie met Jarchi- nio Antoinia knap te winnen. Het is niet de eerste keer dit sei zoen dat Nick Marsman in de storm van de publieke opinie te rechtkomt. De discussie onder de fans en in de media over zijn func tioneren onder de lat laait steeds weer op. Analist Kenneth Perez brandde Marsman gisteren op Fox helemaal af: „FC Twente is geen titelkandidaat zolang ze een keeper van dit niveau onder de lat hebben staan. Hij maakt te veel fouten en redt te weinig ballen om punten te pakken." De roep om tweede keeper Sonny Stevens blijft als een echo weer klinken. Ook de vorige nederlaag van FC Twente, zondag 26 okto ber bij Excelsior (2-1) werd inge leid door een (inspeel)fout van de keeper. Maar de winstpartijen te gen SC Heerenveen (2-0), FC Dor drecht (0-4) en PEC Zwolle (1-2) gaven weinig aanleiding tot com mentaar op de keeper. Gisteren zwol de kritiek weer aan. Voelt hij de druk? Is hij bang voor zijn basisplaats? Marsman: „Nee, absoluut niet. Ik voel geen druk, ben maximaal gefocust en gecon centreerd, doe mijn ding." Sunweb door Rik Elfrink EINDHOVEN - De buien in het Portu gese Estoril blijven PSV en Feye- noord maar achtervolgen. Het orga niseren van de topper tussen de twee clubs lijkt onderhand meer op topsport dan een organisatori sche agendaklus. Na de afgelasting van vorige week vrijdag sneuvelde dit weekend de volgende datum. Ook morgen kan de wedstrijd geen doorgang vinden, de KNVB heeft volgens de NS een belangrijke scha kel over het hoofd gezien. I Eric Gudde Graeme Rutjes door Yadran Blanco door Henk van Schuppen ENSCHEDE - Zijn fout in de 27e mi nuut was de bron van een lading negatieve energie in De Grolsch Veste. FC Twente keek al tegen een 1-O-achterstand aan toen Nick Marsman wel heel erg opzichtig in de fout ging. Tjaronn Chery mocht vanaf rechts een vrije trap nemen. De bal leek een makkelijke prooi te worden voor de Twentse sluitpost Maar Marsman liet het leer als een aangebrande bitterbal door zijn vin gers glippen. Na een ongeslagen reeks van 27 thuiswedstrijden heeft FC Twente op eigen veld weer eens verloren. Castaignos troost Marsman. GOOOMORMING umbro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79