Timo Jansen als alabastine spui sluipt Keepster Liza Catseman helpt llzendijke op Apoiio'69 aan eerste winst in vier wedstrijden 11 6 SPORT TOPKLASSE ZATERDAG Hoek is machteloos in het duel met FC Lisse: 2-0. De Zeeuws-Vlamingen hunkeren naar de winterstop. omhoog na zege r Het is niets nieuws, want voor gaande seizoenen fungeerde Jan sen ook al als alabastine van Kloe tinge. Is rechtsback Björn Quartel geblesseerd, hop, Jansen erin. Geen linksback? Jansen staat er. Linksbuiten, geen probleem. Rechtsbuiten, kan ook hoor. En zaterdag tegen RWH bezette Jan sen alweer zijn vijfde, verschillen de positie dit seizoen. „Ik ben een echte allrounder, hè", zei hij zaterdag bijna verontschul digend. „Ik heb er geen moeite mee, hoewel het twee kanten heeft. Aan de ene kant is het lek ker dat ik kan spelen, maar aan de andere kant wil je ook zekerheid. Elk seizoen spreken we ook af dat ik voor één positie ga, maar de praktijk is altijd dat er weinig van terecht komt." Het is de rode draad in zijn voet balleven. Ook in de jeugd van Kloetinge jojoode hij van voren naar achteren. „Op het midden- KARAKTERISTIEK veld is eigenlijk mijn minst favo riete positie. Je moet overal kij ken, in je rug, naast je. Vandaag zat er bij de eerste bal meteen een man in mijn rug. Dat was weer even wennen." Jansen vervulde zijn centrale rol als breker en balafpakker tegen RWH naar behoren in. Vooral in de eerste helft, waarin Kloetinge het verschil had kunnen maken tegen de nummer vijf in de hoofd klasse. Jansen: „Vooraf ben je te vreden met een punt, maar achter af gezien hebben we er twee verlo ren." Zijn trainer Diederik Hiensch vond de uitslag terecht. „De eer ste helft was voor ons", vond hij. „Na rust kwam de dreiging van RWH." De dreiging wel, maar de kansen niet. Terwijl de tegenstan der uit Ridderkerk doelman Jaco van der Schee nauwelijks onder vuur nam, kon Kloetinge over ne gentig minuten terugkijken op vier (gemiste) kansen. Kans (15e minuut): Jason Tjien Fooh raakt een steekbal van Mark Schuit maar half. Kans 2 (19e mi nuut): Schuit onderschept een bal en schiet na een dribbel met links rakelings naast. Kans 3 (32e minuut): Julius Bliek komt een stap te laat bij een voorzet van Yves Nyemb. Kans 4 (92e mi nuut): een kopbal van Yves Nyemb ketst via de lat en paal te rug het veld in. Omdat Kloetinge de laatste we ken verdedigend de zaakjes op or de heeft, kwam RWH tot geen enkele uitgespeelde kans. Voor de derde wedstrijd op rij hield Van der Schee de nul en voor de vier de wedstrijd op rij bleef Kloetin ge ongeslagen. En wat vulspecia- list Timo Jansen betreft: natuur lijk hoopt hij op een vaste stek. „Misschien op termijn centraal achterin", speculeerde hij zelf Ko mende zaterdag, tegen Ter Leede, keert Aart Veldhof terug van een schorsing. Die plek lijkt vergeven. Maar mocht er elders een gaatje vallen, Hiensch weet het nummer van Timo Jansen: de ideale num mer twaalf LISSE - Kenny Verhoene keek zater dag in Lisse lijdzaam toe hoe zijn ploeg tegen directe concurrent FC Lisse slechts tot twee kansen kwam, maar dat baarde de trainer van de topklasser geen zorgen. „Ik raak niet snel in paniek", zei hij na afloop van het met 2-0-verlo- ren duel. „Zo duur was dit verlies niet. We zakken in feite maar een plaatsje op de ranglijst." KARAKTERISTIEK Aan de andere kant liet Hoek in Lisse de kans liggen om verder uit te lopen op ploegen als SC Ge- nemuiden, Excelsior Maassluis en Sparta Nijkerk. „Dit was natuur lijk wel een van de duels waarin we punten wilden pakken", er kende Verhoene. „Maar goed, als we volgende week gewoon van Kozakken Boys winnen, is er niks aan de hand", voegde de coach er lachend aan toe, verwijzend naar het duel met de onbetwiste koploper. Gert-Jan van Leiden zag er de lol allemaal niet van in. „We verlie zen nu, maar het is nog erger dat we niets hebben gecreëerd", uitte hij zijn onvreden over het ver toonde spel. De middenvelder wond er geen doekjes om: het spel van de Zeeuws-Vlaamse topklasser hield niet over. „We hoopten op een ge lukje, schoten de bal continu naar voren", merkte hij op. „Het veld was smal, niet lang en erg zwaar om op te spelen. Maar dat zijn geen redenen om maar negentig minuten blind de lange bal te spe len." Dat deed Hoek wel. En dat lever de de ploeg over de hele wed strijd welgeteld twee pogingen op doel op. Voor en na rust kwam Ky le Doesburg tot een kopbal op doel. Zijn eerste poging kon doel man Mark de Vries van de grond oprapen, z'n tweede poging werd door diezelfde goalie uit de linker- hoek getikt. FC Lisse deed het niet veel beter, al had de thuisploeg wel de gehe le wedstrijd een optisch over wicht. Voor rust kwam de ploeg tot wat kansjes; direct na het start sein van de tweede helft werden Rik Vermeulen en Nigel Harden berg pas echt gevaarlijk. Zij von den echter beiden Jordi de Jonghe op hun weg. In de 67e minuut barricadeerde De Jonghe opnieuw zijn fort, toen Vermeulen de bal naar de grond kopte uit een voorzet vanaf de rechterkant. Maar De Jonghe kon niet voorkomen dat de bal Na dertig minuten moest Apol- lo'69 met een man minder verder. Doelman Michel Korsuize haalde een doorgebroken speler neer en kreeg rood. Diep in de blessuretijd van het eerste bedrijf kwam Spui op voor sprong na een eigen doelpunt van Richard Bal. In de tweede helft was Apollo'69 Spui de baas, maar moest het met negen man toch ca pituleren. De thuisploeg moest wisselen na een blessuregeval maar had niemand meer op de bank. Daniel Deenen velde de ne gen tegenstanders: 2-0. Eerste klasse. Sporting'70-IJzendijke 0-1: In een gelijkwaardige eerste helft prikte Thea de Blaeij de enige tref fer van de middag binnen. In de laatste minuut kreeg de thuis ploeg een strafschop en die werd gekeerd door Liza Catseman. Oostkapelle-Berkel 1-0: Een zwaarbevochten zege voor de hek kensluiter. Na rust kreeg Berkel veel kansen, maar een fijne coun ter werd door Mirjam van Belzen goed afgerond: 1-0. Smerdiek-SVS 3-0: Smerdiek speelde goed tegen een sterke op ponent en dat betaalde zich uit in drie doelpunten. Smerdiek sloeg op juiste momenten toe. Colinda van der Steen maakte 1-0 uit een strafschop en ook de 2-0 schoot zij raak. Hierna mistte ze wel een strafschop. Anne Hage bepaalde de eindstand op 3-0. Tweede klasse. Barendrecht 2-MZCT11-1: De for matie van Walter de Jonge voet balde goed en werkte wederom keihard. Door Romy Messemaker werd het 0-1. Nadat twee kansen op 0-2 via de counter werden gemist kwam de thuisploeg verdiend terug tot 1-1. Derde klasse. SC 't Zand 2-Terneuzen 11-0: Met een gehavend elftal was Terneu zen bij voornbaat kansloos tegen SC 't Zand 2, de nummer twee van de ranglijst. De ploeg van Pa trick de Meijer keek al binnen een kwartier tegen een 4-0-achter- stand aan. Daarna scoorde de thuisclub nog zeven keer, drie keer voor de rust, vier keer na de hervatting. Vierde klasse. Vijfde klasse. door Rudy Boogert kloetince - Voor het betere vul- werk: bel Timo Jansen. Zijn num mer zullen we er niet bij zetten, maar Diederik Hiensch zal het on der speed dial hebben staan. Als de trainer van Kloetinge door blessu res of schorsingen een gaatje in zijn elftal heeft, is Timo Jansen zijn man. Zaterdag tegen RWH (0-0) verving hij Aart Veldhof als contro leur op het middenveld. Kloetinge-RWH 0-0. Scheidsrech ter: M. Jobse (Sint-Laurens). Gele kaart: Urvin van Hekelen (Kloetin ge), Jordey van Dam (RWH). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans; Mark Schuit (75. Urvin van Heke len), Timo Jansen, Remco van Tig- gele, Julius Bliek; Jason Tjien Fooh (88. Wouter Duvekot) en Yves Nyemb. 'Nog even overleven' door Mitchell Minnaard FC Lisse - Hoek 2-0 (0-0). 67. Gui- do Pauw 1-0, 90+1. Tom Broekhui zen 2-0. Scheidsrechter: A.W.G. van Kraay (Puijflijk). Aantal toe schouwers: 470. FC Lisse: Mark de Vries; Niels Buijs, Justin Valk, Tom Zoontjes, Roel de Goede; Kevin Winter, Rik Vermeulen (81. Tom Broekhui zen), Richard van Heulen; Moham med Messaoud (71. Koen Fokke- ma), Guido Pauw (88. Lars Rauws), Nigel Hardenberg. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (77. Thomas van Renterghem), Reguillo Vande- pitte, Mathieu Voet (79. Giovanni Siereveld); Gert-Jan van Leiden, Birgen Martens, Mateusz Kuz- micki; Kyle Doesburg, Mattis Per- soons, Jelle de Schryver (62. Nick de Groote). *1 A. VLissiNGEN - Spui had zaterdag veel moeite met laagvlieger Apol- lo'69 in de vierde klasse A, maar won wel: 2-0. Daardoor staan de Zeeuws-Vlamingen op de vijfde plaats, drie punten achter de num mer twee Hansweertse Boys. door Robin Hamelink, Aector Dooms en Eddy van der Hooft vlissingen - De voetbalsters van IJ- zendijke wonnen zaterdag voor het eerst in vier wedstrijden in de eer ste klasse. Tegen Sporting'70 uit Utrecht werd het 1-0. In de derde klasse ging Terneuzen hard onder uit bij SC 't Zand: 11-0. HW24 won met 3-0 bij Wolfaartsdijk en blijft daardoor koploper in de vier de klasse. Steen en Graauw blijven een klasse lager bovenin mee draaien. Een gehavend Terneuzen kreeg liefst elf tegentreffers om de oren in de wedstrijd tegen SC 't Zand 2. Binnen een kwartier was het al 4-0 voor de thuisploeg. Jong Ambon-IJzendijke 2 1-2: Dewi Kareis 0-1, Ivanka Turk 0-2. Wolfaartsdijk-HW'24 0-3: Franciska Hiemstra 0-1, Tessa Braem 0-2, Beau Bouwens 0-3. Apollo'69-Steen 0-6: Samantha Her- rewegh 0-1, Laura Hiel 0-2, Dewi Mari- man 0-3 en 0-4, Hiel 0-5, Tamar Blom- maert 0-6. Koewacht-Rillandia 6-1: Evelien Bak ker 1 -0, Samantha van der Kevie 2-0, Debby van Regenmortel 3-0, Amy de Cock 4-0, Van der Kevie 5-1, Suzan van der Maas 6-1. Volharding-Graauw 3-8: Harmke de Zwart 4, Lotte de Poorter 3, Anika van de Vijver 1 Kapelle-Zaamslag 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56