De Bruijn terug in wereldtop Ajax ging bij ADO Den Haag voor de schoonheidsprijs, maar had met daadkracht koploper kunnen worden. 66 Op dit moment moet j'e de situatie aanvoelen. Scoren, over en sluiten www.bndestem.nl MAANDAG 1 december 2014 11 Graeme Rutjes denkt niet aan opstappen Wennen aan de nieuwe regels in het hockey DEN haag - Een koploper staat al tijd terecht bovenaan, vindt Frank de Boer. Hij wilde er na het t-i- gelijkspel gistermiddag bij ADO Den Haag niet aan dat PSV op dit moment wellicht een stapje ver der is dan zijn Ajax. „Eigen schuld voor de club die punten verspeelt. Nu zijn wij dat. Maar als we hier wonnen hadden we verdiend bovenaan gestaan. Al kan het qua voetbal nog veel be ter, dat is waar." Door de uitgestelde topper van PSV had Ajax gisteren een uitgele zen mogelijkheid om in ieder ge val voor even de koppositie in de eredivisie te grijpen. Na afgelopen seizoenen, waarin de Amsterdam mers na de winterstop nog wel eens een forse achterstand moes ten repareren, was dat een welko me situatie geweest. Maar wat De Boer al voorspelde, dat ADO-uit wel eens een moeilijker kon wor den dan Paris Saint-Germain-uit, bleek te koppen. Op het karakter voetbal van Den Haag had Ajax onvoldoende antwoord. Ondanks een ideale start met uit de eerste, overigens fraaie, aanval meteen een doelpunt van Davy Klaassen. Al snel werd het minder wat Ajax liet zien. Al had De Boer gelijk dat zijn ploeg het duel vroegtijdig had kunnen beslissen. Met name Ricardo van Rhijn kreeg van de trainer op zijn falie. Twintig minu ten voor tijd had hij het Haags kwartiertje voor kunnen zijn. „Dat was een honderdprocent- kans. Hét moment om de boel hier stil te krijgen. Ik weet dat het geen spits is, maar juist dan moet je het simpel houden." Eén tegen één met doelman Hansen had de rechtsback voor een schuiver moe ten gaan, of desnoods een bal breed op Arek Milik. Hij koos voor een stift, die jammerlijk over ging. „Als het nou 4-0 staat, oké. Dan had ik alleen van binnen ge vloekt. Maar op dit moment moet je de situatie aanvoelen. Scoren, over en sluiten." Net als dinsdag in Parijs had De Boer het gevoel dat zijn spelers niet beseften wat er in het duel ge vraagd werd. Dinsdag was dat het besef dat er wat te halen viel. Gis teren het bewustzijn dat je ADO in eigen huis niet te lang hoop mag geven op een resultaat. „Je hoopt toch dat met name de erva ren jongens aanvoelen hoe het zit. Je weet dat dit een heet middagje is, met het fanatieke publiek en het opportunistische voetbal. We werden flink onder de zoden ge schopt. Als je dan de kansen krijgt om het af te straffen, moet je dat doen." Zo wilde Ricardo Kishna ook al scoren met een stift, waar een dro ge knal meer kans op succes had gehad. Aan de andere kant was het gelijkspel meer dan terecht. Jasper Cillessen had zijn team al tweemaal voor de 1-1 behoed. Die viel vijf minuten voor tijd alsnog, via wie anders dan topscorer Michiel Kramer. Bij een lange ADO-aanval was niemand bij Ajax hoofdschuldige, maar lieten Van Rhijn, Nick Viergever en Mi ke van der Hoorn stuk voor stuk te weinig daadkracht zien. Van der Hoorn stond koud in het veld. Was De Boer ontevreden over Ni klas Moisander, of was die gebles seerd? „Allebei niet. Ik speelde in op het feit dat ADO met Wilfried Kanon in de slotfase een extra spits had. Daar moet je lengte en kopkracht tegenover zetten." Dat het, niet voor het eerst, onge lukkig uitpakte voor Van der Hoorn, liet De Boer onbesproken. Zijn lichaamstaal vertelde na af loop en tijdens de wedstrijd veel meer. Hij had zich groen en geel geërgerd. SEOUL - Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is gisteren gedeeld derde geworden bij het wereldkam pioenschap driebanden in Zuid-Ko- rea. Daarmee benaderde hij zijn beste prestatie ooit op een WK. In 2005 werd verloor hij de finale te gen de Spanjaard Daniël Sanchez. Nu reikte De Bruijn weer tot de halve finales, na eerst Dick Jas pers, teamgenoot bij AEJ/Dallin- ga, te hebben geëlimineerd en ver volgens in een kraker de Turk Tay- fun Tasdemir te hebben geklopt met 40-32 in 22 beurten. In de hal ve finale leek De Bruijn op weg naar een finaleplaats toen hij, sterk spelend, tegen de Zweed Torbjörn Blomdahl met 33-17 leid de. Vijf beurten later was Blom dahl echter winnaar na een eindsprint met series van onder meer vijf en elf caramboles. Toch kan de Hulstenaar terugblik ken op een uitstekend toernooi met een algemeen moyenne van 1.569. De Bruijn klimt hiermee op de wereldranglijst van de negen tiende naar de veertiende plaats en benadert de elitegroep, de top twaalf. Een zeer tevreden De Bruijn: „Als je goed speelt, kom je daar vanzelfbij." In de finale schreef thuisspeler Sung-Won Choi geschiedenis door als eerste Koreaan de wereld titel te veroveren. In 2012 was hij er in Porto met een tweede plaats al dicht bij, maar toen verloor hij van Eddy Merckx. Nu pakte hij te gen Blomdahl de winst door een 37-35-achterstand in de laatste beurt met vijf caramboles om te buigen in winst. Het leverde de Koreaan een aardig douceurtje op van de regering. Hij kan kiezen uit een premie van 100.000 euro of levenslang een toereikend maandsalaris. Sport door Joop van den Oudenhoven Geen tijd voor stiftjes door Rik Spekenbrink Ajax-trainer Frank de Boer Jean Paul de Bruijn Michiel Kramer viert de late gelijkmaker van ADO Den Haag tegen Ajax uitbundig, foto Laurens Lindhout/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52