Duitsland rouwt om moedige studente Nieuwe uitbraak vogelgriep is 'enorme domper 4 IN HET NIEUWS Drugs-alerts Duizenden mensen hielden op verschillende plekken in Duits land wakes. Bij de kliniek in Of fenbach, waar Albayrak werd ver pleegd, verzamelden zich zo'n tweeduizend mensen met witte ballonnen, kaarsen en plakkaten met daarop de tekst 'Happy birth day, Tug^e!'. Anderen droegen bor den met daarop de tekst 'Danke Tug^e' en 'Seni seviyoruz', we houden van je. Albayrak, dochter uit een gastar beidersgezin, studeerde Duits en ethiek aan de Universiteit van Giessen. Ze wilde lerares worden. Bondspresident Joachim Gauck, die de jonge vrouw eer betoonde, onderzoekt de mogelijkheid om Albayrak wegens haar burger moed te eren met het Bundesver- dienstkreuz. In een petitie, die door vele tienduizenden mensen werd ondertekend, wordt hiertoe opgeroepen. Tug^e Albayrak kwam tussenbei de toen zij in de nacht van 15 op 16 november in de toiletten van een fdiaal van McDonald's bij Of fenbach twee meisjes hoorde gil len die werden belaagd door drie jongens. Tug^e nam de meisjes in bescherming en zorgde dat de aan vallers het restaurant werden uit gezet. Toen Tug^e met enkele vrienden later zelf het restaurant verliet, werd ze door de drie opgewacht. Na een scheldpartij op de parkeer plaats haalde een van de jongens, Sanel M. - afkomstig uit Servië - dodelijk uit. Onduidelijk is of hij de vrouw raakte met een knup pel, een steen of met zijn vuist. Al bayrak werd geraakt op haar slaap en viel achterover op het asfalt. Ze liep daarbij een schedelbasis- fractuur en ernstig hersenletsel op. Een traumateam heeft nog ge probeerd haar te reanimeren. Waarschijnlijk door zuurstofge brek is ze in een coma geraakt. AMSTERDAM - Amsterdam waar schuwt toeristen nu ook via een sms-alert voor extreem gevaarlij ke drugs. De stad is in de ban van een drugsdealer die witte heroïne als cocaïne verkoopt. Executieverkoop Belastingdienst Albayrak groeide in de twee we ken dat zij in coma lag uit tot het gezicht van Zivilcourage (burger moed) in Duitsland. Het massa blad Bild berichtte dagelijks over haar toestand en nagelde de dader - Koma-Schlager Sanel - aan de schandpaal. Bondspresident Gauck schreef in een brief aan de familie: „Zoals ontelbaar andere burgers ben ik geschokt en verontwaardigd we gens deze verschrikkelijke daad. Binnen een straal van 10 kilome ter van dat bedrijf liggen nog vier pluimveebedrijven die ook wor den onderzocht op het virus. Van daag wordt bekendgemaakt of het gaat om de besmettelijke variant van het Hs-virus. Of de andere be drijven in het gebied preventief geruimd moeten worden, hangt af van de uitslag van die test. „Dit is een enorme domper", rea geert Eric Hubers, voorzitter van Tug^e zal altijd een rolmodel blijven, ons hele land rouwt met u. Waar anderen wegkeken toon de zij voorbeeldige moed en more le kracht." de pluimveehouders binnen LTO Nederland. Ruim een week was geen nieuwe besmetting gemeld. „Je leeft tussen hoop en vrees. Je had de hoop dat het voorbij was, maar je vreest nog steeds voor de verdenkingen die er waren." Zaterdagavond kwam net het hoopgevende nieuws dat geen en kel eendenbedrijven in Neder land het virus heeft. Hubers: „We haalden opgelucht adem en hoop ten dat de maatregelen snel ver soepeld zouden worden. We wis ten wel van de verdenking in Zoe terwoude, en toen bleek de uit slag positief te zijn. Die klap komt nu des te harder aan." Ook staatssecretaris Sharon Dijks- ma van Economische Zaken noemde de nieuwe uitbraak een De dader blijkt een bekende van de politie te zijn. Sanel M. werd al zo'n vijftien keer gearresteerd, on der meer wegens diefstal en zwa re mishandeling. Hij zou inmid- fikse tegenvaller. In een brief aan de Tweede Kamer liet zij gisteren ook weten dat de maatregelen die de overheid heeft getroffen in ver band met de vogelgriep, de afgelo pen twee weken enkele keren zijn overtreden. Het ging om overtre ding van de ophokplicht, het be zoekersverbod, doorvoer via Ne derland naar andere landen en het niet voldoen aan de voor schriften van de bestickering. Er zijn een aantal waarschuwingen dels hebben bekend dat hij Tug^e heeft geslagen. De twee meisjes voor wie Albay rak in de McDonald's in de bres sprong hebben zich, ondanks een oproep daartoe, nog niet bij de po litie gemeld. Tug^e Albayrak, die door vrien den als 'geëngageerd' en 'betrok ken' wordt omschreven, had een donorcodicil. Kort na haar overlij den verwijderden artsen organen uit haar lichaam. uitgedeeld en enkele proces sen-verbaal opgemaakt. Verder meldt de staatssecretaris dat 1500 wilde vogels zijn onder zocht in het onderzoek naar de oorzaak van de vogelgriep. Het vi rus H5N8 is bij geen van die die ren aangetroffen. Een van de theoriën is dat het vogelgriep virus afkomstig zou zijn van trek vogels. Dijksma kondigde gisteren ook aan dat er nog een doorgangs route komt, waarlangs kippen uit het zuiden naar slachterijen in Noord-Holland vervoerd kunnen worden. Er waren al twee van zul ke corridors ingesteld. „In het zui den zijn er meer kippen dan de slachterijen aankunnen. Dat zorgt voor te grote welzijnsproblemen." Drie vrouwen dragen tijdens een stille tocht in de Duitse hoofdstad Berlijn portretten van Tugqe Albayrak mee. De 23-jarige studente kwam tussenbeide bij een ruzie in een McDonald's in Offenbach en werd daarop in coma geslagen. In heel Duitsland werden op diverse plekken marsen gehouden om Tugqe te herdenken, foto Corbis door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Duitsland rouwt massaal om de dood van de 23-jarige Tug$e Albayrak. De ouders van de Duitse studente van Turkse komaf, die door een 18-jarige jongen werd neergeslagen toen zij bij een ruzie tussenbeide kwam, besloten vrij dag om hun in coma verkerende dochter los te koppelen van de bea demingsapparatuur. Albayrak was die dag net 23 geworden. Ze was vorige week door haar artsen her sendood verklaard. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl door Freke Remmers ZOETERWOUDE - In de pluimvee- sector is met verslagenheid gerea geerd op de nieuwste uitbraak van vogelgriep, in Zoeterwoude. Daar zijn bij een legpluimveebedrijf gis teren 28.000 kippen geruimd. Bij de kliniek in Offenbach, waar Albayrak werd ver pleegd, verzamelden zich zo'n tweeduizend mensen. Albayrak groeide in de twee weken dat zij in coma lag uit tot het gezicht van Zivil courage (burgermoed). Ruiming van 28.000 kippen nadat pluimveebedrijf in Zoeterwoude positief was getest op vogelgriep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4