SCB knapt loc van Spoorwegmuseum op 'Regeling voor opvang daklozen duurt te lang* Veel nieuwe woningen in de planning in Thoolse wijk Vestetuin Topoboeren zijn nummer één 24 BEVELANDEN en THOLEN NIEUW KERKGENOOTSCHAP IN ZEELAND Kerkgenootschap DoorBrekers timmert aan de weg met diensten in de Zeelandhallen in Goes. .Mr Het gaat om een diesellocomotief - of eigenlijk een locomotor - van het type 'Oersik' uit 1932. Zo'n lo comotor werd gebruikt op grote stations om bijvoorbeeld goede renwagons te verplaatsen. De NS 137 werd vrijdag per diep- lader in Goes afgeleverd. Daar zal hij tot de zomer blijven. De loc krijgt een uitgebreide schilder beurt en er worden diverse uiter- De partij stelde vorig jaar al vra gen aan het college van B en W van Vlissingen over het tekort aan nachtopvang voor daklozen. De SP voelt zich genoodzaakt dezelf de vragen nu nog een keer te stel len. De Zeeuwse gemeenten werken namelijk gezamenlijk aan een re geling die daklozen en mensen die dakloos dreigen te worden In opdracht van de Rechtbank te Canandaigua, New York, wordt in het kader van het verdelen van de nalaten schap van de overledene Jacomina McCray gezocht naar eventuele in Zeeland verblijvende nabestaanden van voornoemde. Deze worden verzocht zich voor 9 december 2014 te melden bij mr. C.M. Kukuvka via het volgende e mail adres: cklaw@verizon.net. lijke aanpassingen gedaan. Dat laatste is bedoeld om het voertuig er historisch verantwoorder te la ten uitzien. De SGB heeft zelf ook een locomo tief van het type Oersik in haar bezit (de NS 122). Die werd in 2013 en 2014 gerestaureerd. Vol gens de SGB was dat voor het Spoorwegmuseum één van de re denen om de loc naar Goes te brengen. Overigens werd de loco motor van de SGB rijdend ge maakt. Dat zal met het exemplaar uit Utrecht niet gebeuren. Dat blijft een statisch museumstuk. GOES - Het jonge kerkgenoot schap DoorBrekers - dat tien jaar geleden werd opgericht in Barne- veld - is bezig aan een opmars in Zeeland. Sinds twee maanden wordt elke zondag een dienst ge houden in een zaal van het bow lingcentrum in de Zeelandhallen in Goes. Die zat gisteren afgela den vol, want het was open dag. Nou was dat niet de enige reden voor de hoge opkomst. Er werden gisteren mensen gedoopt en er was zelfs een huwelijksvoltrek king. Dat lokte vrienden en fami lieleden naar Goes. „Op normale zondagen zijn er zo'n 130 tot 150 mensen", zegt Jolke Bomhof van DoorBrekers. „Ruim een jaar gele den zijn we begonnen met een kerngroep van zo'n vijftig leden. Die kwamen eens in de twee we ken op donderdagavond bij el kaar. Dat we nu zo hard groeien, is natuurlijk geweldig. De men sen komen uit heel Zeeland en zelfs een stukje West-Brabant." naar een inkomen en onderko men helpt. Mensen zonder vast adres krijgen een postadres bij op vangcentrum het Witte Huis in Vlissingen, maar de gemeente van herkomst regelt de uitkering. Er lijken zich echter strubbelin gen voor te doen tussen de ge meenten over de regeling, merkt de SP. De partij wil daarom we ten wat er gebeurt als gemeenten niet willen tekenen voor de rege ling. De uitkeringen voor hun bur gers mogen niet voor rekening van de gemeente Vlissingen ko men, stelt de partij in haar vragen aan het dagelijks gemeentebe stuur. De dienst van gisteren paste hele maal in deze tijd. Spotlights, mo derne live-muziek door een band, een groot scherm waarop de ge zongen liedjes werden geprojec teerd en een voorganger die zijn preek voorlas van een iPad. Zijn boodschap was echter eeuwen oud: God houdt van iedereen. „Jij bent een held en Hij gelooft in jou", hield Peter Paauwe de bezoe kers voor. „Wat je in het verleden ook voor fouten hebt begaan." Hij illustreerde dit door een paar bijbelse figuren aan te halen die ook niet zonder zonden waren. „En toch schaamde God zich er niet voor om ook hen in de galerij van helden te zetten." Peter Paauwe (oud-inwoner van Krabbendijke) en zijn vrouw Ilo- na richtten DoorBrekers tien jaar geleden op in Barneveld. Later werden ook diensten gehouden in Amersfoort en sinds kort kun nen de kerkgangers ook in Zwolle en Goes terecht. „Jullie doen het fantastisch", zei Paauwe gisteren tegen de gelovigen in Goes. „Van uit Barneveld zijn wij trots op wat hier elke zondag gebeurt." Veel mensen die de diensten van DoorBrekers bezoeken zijn bij hun vorige kerk 'vastgelopen'. Zo vertelde John - die een getuigenis aflegde alvorens hij werd gedoopt - dat hij van jongs af aan elke zon dag naar de kerk ging, de Bijbel las en bad. Het beeld van een bo ze, straffende God, die altijd kwaad was, ging hem echter steeds meer tegenstaan. „Daarom besloot ik het geloof de rug toe te keren en de wijde wereld in te trekken, op zoek naar vertier. Toch miste ik na verloop van tijd iets in het leven. Via mijn vrouw Woningbouw in de nieuwe wijk bleef tot nu toe beperkt tot de ap partementen boven de supermark ten en de zogeheten dijkwonin gen. Die laatste huizen zijn vrij wel allemaal verkocht of in optie genomen. Voor Bouwfonds is dat reden om de woningen uit de vol gende fase in de markt te zetten. Aan de Noord-Oudaan komen acht patiowoningen met een volle dig woonprogramma op de bega ne grond. Ewoud Houwink van Bouwfonds verwacht veel belang stelling voor deze woningen. „Ge lijkvloers wonen, maar toch een tuin hebben. Dat spreekt door gaans veel mensen aan", stelt hij. „Tijdens de Thoolse Woon Bouwbeurs, die onlangs is gehou den, werd voor deze woningen ook erg veel interesse getoond." Verder komen er twaalf herenhui zen aan de Grindweg en een com plex met zeventien driekamerap partementen, die uitzicht bieden op het centrale Terreplein. Ook Stadlander laat zich niet on betuigd. De corporatie hoopt in de tweede helft van volgend jaar te beginnen met de bouw van 11 rijtjeshuizen die verhuurd zullen gaan worden. Zoals het er nu naar uitziet, zullen deze woningen be schikbaar komen voor alle inwo ners van Tholen. De appartemen ten boven de supermarkten zijn met tussenkomst van een zorgin stelling verhuurd aan mensen van gereformeerde huize. Volgens een woordvoerder van de corporatie ligt een dergelijke constructie nu niet voor de hand. KAMPERLAND - Luna, Alexander en Dewy - alias de Topoboeren - hebben za terdag de tweede editie van Kamperland's Cot Talent gewonnen. In de Zee- landnet Studio wisten ze met hun muzikale act - over een boer die het hele land door reist - de andere vijf acts achter zich te laten. Jana Dingemanse, die de accordeon bespeelde, legde beslag op de tweede plaats. Voor Dewy was het overigens al de tweede overwinning; ook vorig jaar won ze Kamperland's Cot Talent. Toen deed ze dat in haar eentje, foto Johan van der Heijden GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) gaat een diesellocomotief opknappen die eigendom is van het Spoorwegmuseum in Utrecht. VLISSINGEN - Het duurt te lang voor de Zeeuwse gemeenten een regeling hebben om daklozen aan een inkomen en een onderkomen te helpen. Dat vindt de SP Vlissin- gen. Eeuwenoude boodschap in modern j as j e door Rob Paardekam I Er werd zelfs een huwelijk voltrokken tijdens de dienst. door Rob Paardekam THOLEN - Projectontwikkelaar Bouwfonds en woningcorporatie Stadlander hopen volgend jaar weer nieuwe woningen te gaan bouwen in de wijk Vestetuin in Tho- len. In de planning zitten onder meer patiowoningen, herenhuizen en appartementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3