'Saamhorigheid is er nog in Bastion' Derde Alles is Liefde-trouwbeurs PZC steunt initiatief met publieksprijs 24 WALCHEREN LANGE JAN AWARDS Stichting Welzijn Middelburg en PZC reiken prijzen uit aan vrijwilligers en organisaties. Zijn vrouw Geertje glimlacht. „Dat doe je toch zelf ook." Dat weet Anne ook wel. Ze wonen dertig jaar in Het Bastion, waar van de wijkpost veertig jaar be staat. Anne (78) en Geertje (77) van Vrouwerf waren jarenlang het beheerdersechtpaar van het complex en werden zaterdag tij dens het jubileumfeest extra in het zonnetje gezet. Want ja, ze hebben zich altijd ingezet voor an deren. „Maar toch", zegt Anne, „je moet verder met de jeugd. Die moet het overnemen." Niet dat het echtpaar van plan is te vertrek ken uit het Bastion - vlakbij de schouwburg. „Nooit!" Het Bastion was een ouderencom- plex dat hoorde bij Ter Veste. Van uit de wijkpost werden zorg en ac tiviteiten aangeboden. Het echt paar solliciteerde op de vacature voor beheerdersechtpaar toen An ne van Vrouwerf zijn baan als con ciërge in Rotterdam verloor. En voor Geertje ging daarmee een lang gekoesterde wens in ver vulling. „Ik wilde altijd verpleeg- Smaragd staat voor ons 40-jarig bestaan, maar ook voor 55 jaar, dus we gaan door ster worden, maar de meiden bij ons thuis moesten gaan werken zodat de jongens konden leren." In Het Bastion werd ze toch een soort verpleegster. Als een bewo ner op de alarmbel drukte, ging ze helpen. „Als het een vrouw was; was het een man, dan ging Anne." Ze ging met bewoners mee naar het ziekenhuis, zelfs 's nachts, sneed het vlees als ie mand dat zelf niet kon, ze hadden een boodschappendienst, organi seerden allerlei activiteiten, schonken de koffie. „Ik ben blij dat ik dit heb mogen doen", zegt Geertje. „Iets betekenen voor een ander", vult Anne aan. „Maar nooit opdringerig, alleen als ie mand er zelf om vroeg. Mensen moeten zelf de regie houden." Geertje denkt met veel dankbaar heid terug aan de grote saamho righeid onder de ouderen. In Het Bastion wonen nu ook jongeren. Ze ziet de contacten groeien. „Jon geren vragen nu ook aan oudere buren: 'Ik ga boodschappen doen, kan ik iets meenemen?'" De wijkpost is drie jaar geleden een activiteitenvereniging gewor den. Anne zit nog steeds in het be stuur. Bingo, schaken, thema avonden, er is van alles te doen en er komen mensen op af vanuit heel Walcheren, van Arnemuiden tot Domburg. De vereniging heeft honderd leden. Zaterdag werd het veertigjarig ju bileum van de wijkpost gevierd. Het voortbestaan is gegarandeerd, mede dankzij Woongoed. Daar is Anne blij mee. „We hebben jaren geknokt voor de bezoekers, om ons bestaansrecht aan te tonen. Daar blijven we voor knokken." Wethouder Saskia Szarafinski ont hulde zaterdag een blok smaragd. „Smaragd staat symbool voor veer tig jaar, maar ook voor 55 jaar", verklaarde voorzitter Regina Rein ders van Activiteitenvereniging Het Bastion. „Dus we gaan door, op naar de 55 jaar." MIDDELBURG - Ruim dertiendui zend Middelburgers zetten zich vrijwillig in. Voor hun stad, hun wijk, hun buren. Eens in de twee jaar zetten de gemeente Middel burg en Stichting Welzijn Middel burg ze in de schijnwerpers door het uitreiken van de Lange Jan Awards. „We willen de vrijwilli gers het applaus geven dat ze ver dienen", vertelt Rianne Hacking. Vandaag begint de periode waar in vrijwilligers, organisaties en ini tiatieven genomineerd kunnen worden voor deze prijzen. Ieder een kan iets of iemand nomine ren. Er zijn vier categorieën: hét vrijwilligersinitiatief dat vernieu- MIDDELBURG - De PZC werkt sinds 2013 samen met Stichting Welzijn Middelburg bij de uitrei king van de Lange Jan Awards. Twee jaar geleden ondersteunde de PZC de categorie 'jonge vrijwil liger'. Dit keer kunnen de lezers van de PZC stemmen op het Mid delburgse vrijwilligersinitiatief dat zij het beste vinden. Deze categorie wordt extra onder steund met een Publieksprijs, om- MIDDELBURG - Liefde bij Maan licht! was zaterdag het thema van de derde Zeeuwse trouwbeurs Al les is Liefde, in Middelburg. Op de de catwalk waren de nieuwste bruidsmode en trouw- kostuums te zien van couturemer- ken zoals Enzoani, Watters en het eigen merk Lovell van Verliefd BruidsCouture, dat de beurs orga niseert. Voor de mannen presen teerde Van Westen Herenmode uit Goes - vaste partner van de beurs - kostuums van onder meer het merk Immediate. Wie dan nog geen idee had over hij en zij zouden aantrekken voor de Grote Dag, waren er allerlei stands om extra inspiratie op te doen. De trouwbeurs is elk jaar bij hotel Van der Valk Middelburg. wend en onderscheidend is (Ini tiatief Award); dé groep vrijwilli gers of dé vrijwilligersorganisatie die zich vrijwillig inzet voor de sa menleving (Samen Award); dé jonge vrijwilliger tot en met 23 jaar (Stimulerings Award); dé in dividuele vrijwilliger, die zich op een speciale manier onderscheidt (Spotlight Award). Een jury kiest uit de nominaties drie kansheb bers per categorie. Het publiek mag stemmen en zo worden vier winnaars gekozen. Zij krijgen een prijs tijdens een speciale avond in de schouwburg in Middelburg op dinsdag 14 april. Het karakter van vrijwilligers werk - en dus van vrijwilligers - is dat er geen tegenprestatie dat het eigen initiatief van bur gers tegenwoordig steeds belang rijker wordt. Overheden en orga nisaties trekken zich terug en ge ven meer vrijheid en verantwoor delijkheid aan burgers. Bovendien besteedt de gemeente Middel burg de komende jaren extra aan dacht aan burgerparticipatie. Als stimulans voor het nemen van initiatieven door mensen zelf gaat de PZC Publieksprijs daarom wordt verlangd. Het gebeurt uit betrokkenheid. „Niet iedereen wil op zo'n podium staan om een prijs in ontvangst te nemen", be seft Hacking. „Daarom is de spe ciale avond voor alle vrijwilligers bedoeld; alle genomineerden wor den uitgenodigd. Dat is al een soort cadeau." Bovendien wil SWM alle dertien duizend vrijwilligers een eerbe toon geven. Iedereen die ooit in aanraking is geweest met vrijwilli gers kan zijn dankbaarheid uiten door vanaf vandaag een bood schap achter te laten op verschil lende plekken in Middelburg. Daarvoor worden magneetborden neergezet waar je een kaartje kan invullen en ophangen met daarop een boodschap voor vrijwilligers. Die boodschappen kunnen ook worden gemaild naar award@- welzijnmiddelburg.nl of getwitterd naar ©langejanawards (hashtag #LangeJanAwards). Het eerbe toon wordt onthuld op 14 april en reist vervolgens rond door Middel burg. naar het initiatief dat de lezers het meest aanspreekt. Alle inge diende initiatieven maken kans op deze Publieksprijs. Nomineren kan met ingang van vandaag via de website van SWM: www.langejanawards.welzijnmiddel- burg.nl. Stemmen voor de Pu blieksprijs voor het beste vrijwilli gersinitiatief kan vanaf 2 maart via de website van de PZC: www.pzc.nl/langejanawards In opdracht van de Rechtbank te Canandaigua, New York, wordt in het kader van het verdelen van de nalaten schap van de overledene Jacomina McCray gezocht naar eventuele in Zeeland verblijvende nabestaanden van voornoemde. Deze worden verzocht zich voor 9 december 2014 te melden bij mr. C.M. Kukuvka via het volgende e mail adres: cklaw@verizon.net. Geef al die vrijwilligers een eerbetoon Anne en Geertje van Vrouwerf wonen dertig jaar in het Bastion en waren jarenlang het beheerdersechtpaar van het complex, foto Izaak Verkeste door Maurits Sep middelburg - Zaterdagochtend zag Anne van Vrouwerf jongeren de boel klaarmaken voor het jubi leumfeest van de wijkpost Het Bas tion in Middelburg. „Ik dacht: wat ben ik toch rijk! Dat zij zich inzet ten voor een ander." Regina Reinders, voorzitter door Maurits Sep Verliefd BruidsCouture en Van Westen Herenmode presenteerden de nieuwste mode voor bruid en bruidegom, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37