Middelburgse dammers verslaan PWC in derby De Booij zegeviert bij verkenningstocht Goese Hockeyers verrassen Joey de Kok nationaal kampioen Dinja van Liere is met afstand de beste 14 SPORT Rabobank MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft zaterdag de Zeeuw se damderby tegen PWG 's-Graven- polder met 11-9 gewonnen. Dank zij deze zege blijven de Middelbur gers lijstaanvoerder in de eerste klasse C, al moeten ze deze positie nu delen met PSV Dammen uit Eindhoven. PWG kon niet in de sterkste op stelling naar Sint-Laurens afrei zen. Zo ontbraken Zeeuws kam pioen Johnny de Leeuw en Aart Walraven. Omdat negen van de tien Middelburgers een tegenstan der met een lagere rating hadden, was de thuisclub uitgesproken fa voriet. In de praktijk was er van het ra- tingverschil weinig te merken. Zo kwam Piet Allaart tegen PWG- voorzitter Jeanine van der Horst met de schrik vrij en moest Jaap de Jonge alle zeilen bijzetten om de aanval van Ko Louwerse af te stoppen. Middelburg-secretaris Arie Kammeraat kon tegen Jos de Wild geen vuist maken en moest met een gelijkspel genoegen ne men. Rianka van Ombergen werd door Peter Schunselaar met succes on der vuur genomen. De enige spe ler van PWG die een lager geklas seerde tegenstander trof, de zeven tienjarige Jacob Provoost, maakte de stand weer gelijk. Bij een 7-7-stand velde Danny Wattel het vonnis over PWG. Met een sterk offer bracht de jongste speler bij de Middelburgers Niels Roelofsen in grote problemen. Nadat Wim Koppejan en René Dusebout de vrede hadden getekend, zorgde Daaf Kasse met een gelijkspel te gen Kees Rijk voor het beslissen de elfde punt. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een tic ket voor de finale om het Zeeuws kampioenschap heeft Anneke de Booij met haar merrie Vigiene S al op zak. Reden voor de amazone uit Kloosterzande om zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland, waar eind januari de finale wordt ge houden, op verkenning te gaan. De combinatie stal in het Hip pisch Sportcentrum De Kroo, met twee fraai uitgevoerde proeven, de show. Anneke de Booij stuurde de mooi gedragen lopende en fijn schake lende Vigiene S in beide proeven (68,66 en 71,33 procent) met een straatlengte voorsprong naar de zege. Jurylid Peter Klaasse toonde zich enthousiast. „Ik heb genoten van deze combinatie. Een heel compleet paard, dat mooi harmo nisch beweegt, vloeiend in de overgangen is en een heel sterke galop heeft. Zoals we het in de dressuur willen zien. Zou nog iets meer bergopwaarts mogen gaan, dan valt de score nog hoger uit." Anneke de Booij: „Ik rij Vigiene nu een half jaar en merk dat de klik er nu echt is. De controle is er en dan kan je elk onderdeel goed afwerken." Thuisrijder Martin de Kroo eindig de met de merrie De Kroo's Ca- trichta in beide omlopen op de tweede plaats (63,66 en 63,33 pro cent). De Middelburgse Rianne van den Boomgaard schreef met de ruin Devils Champion Elvis de klasse L2 op haar naam (67,66 procent). De score van 67,33 procent was voor Van den Boomgaards stadsge note Yvette Jobse en de vosmerrie De Kroo's Pretty Woman goed voor de tweede plaats en een tic ket voor de finale van het ZK. VLissiNGEN - Goes maakt een op vallende rentree in de vierde klas se van de hockeycompetitie voor standaardteams. Na de nipte neder laag vorige week werd gistermid dag Rapide in het Zeeuwse streek- duel met 2-1 verslagen. Bij de vrou wen hield een met veel inzet spe lend Walcheren de schade beperkt bij titelkandidaat Hoco. Mannen, vierde klasse. Goes-Rapide 2-1: Een rommelig duel waarin het combinatiespel veelal ondergeschikt was aan de inzet. Na tien minuten nam de thuisploeg de leiding via een tip-in van Aron Reijnders. Rapide trok daarna het initiatief wat meer naar zich toe en zag dat be loond met de gelijkmaker. Na een combinatie met Quinten Mis- siaen scoorde Maxime Post. Hoewel het spel niet sprankelend was, vergoedde de inzet en de spanning veel. Nog voor de rust kreeg Goes een strafbal omdat een inzet van Toon Hendriks op de lijn met de voet gekeerd werd. Steven Sijnja maakte vanaf de stip geen fout en bepaalde toen reeds de eindstand op 2-1. In de tweede helft was het spelbeeld evenwichtig. In de slot fase moest de keeper van Goes De 24-jarige Van Liere stal met de elegant en krachtig bewegende Rhodium-zoon de show. Terwijl de nummers twee tot en met vier met het verschil van amper één procent tegen elkaar aanschurk ten, liep de combinatie met een straatlengte voorsprong naar de zege (76,32 procent). Op bijna vijf procent volgde de Oud-Beijerland- se Gerdina Maree met de vosruin TC Athene. Dinja van Liere: „Cap- ri liep super, was scherp en bleef er aan trekken. Hij maakt iedere wedstrijd progressie." De Koe- wachtse Stephanie de Frel stuur de de ruin Carstenwaard naar een vierde plaats (70,48 procent). In de klasse ZZ-zwaar eisten de Zeeuwen Zoe de Booij en Claudia Witte een belangrijke rol voor zich op. De Axelse De Booij stuur de de mooi in balans lopende ruin Wodan naar de overwinning (67,14 procent). Claudia Witte uit Vrouwenpolder eindigde met de apart bewegende merrie Carlette als tweede (64,00 procent). De overwinning in de Grand Prix was een prooi voor Dominique Fi- lion (Nuland) met Customzadels Wenicienta (71,70 procent). Line Maas (Schore) werd met Zamora tweede (70,35 procent). TILBURG - Joey de Kok uit Lewe- dorp is Nederlands kampioen ge worden in het driebanden klein bij de jeugd. Michael Vink uit Groede werd derde. Het persoon lijk kampioenschap in de hoofd klasse bij de senioren ging naar Rob van Linden van BV Delta uit Colijnsplaat. Het Nederlands kampioenschap driebanden klein jeugd werd ge wonnen door de man die er het meeste recht op had. Na een pri ma reeks ging Joey de Kok met evenveel punten als Jordy de Kruiff de finale in, maar met een iets lager moyenne. Daarom was winst in de slotronde vereist en die kwam er ook. Met tien uit zes en precies 1.000 gemiddeld was de titel, en daarmee een ticket voor het EK, een feit. Rob van Linden prolongeerde na harde strijd zijn titel in het per soonlijk kampioenschap drieban den klein hoofdklasse. Pas na de laatste ronde en middels de reken machine kon hij als winnaar wor den aangewezen. Hij pakte de ti tel voor Martin Sturm en Alfred van den Dries die ook acht pun ten verzamelden maar het op moyenne moesten afleggen (0.800,0.681 en 0.668). In het gewestelijk kampioenschap in de eerste klasse kwam John Heskes uit Oost-Souburg niet ver der dan een zesde plaats. De titel ging hier naar Frank de Graaf van ZBGG. Driebanden tweede divisie, 's Lands Welvaren-Pearle Opti ciens 8-0: Alleen Raymond Pee- ters kreeg tegenstand van beteke nis en kwam met een sterke eindsprint als eerste over de streep: 35-34. Tonny van Iwaar- den, Ronald van Geyt en Luc Peet- ers wonnen makkelijk. The Friends/Ad's Catering-De Bevelandse Tafelridders 8-0: De Tafelridders bleken ongewapend. Met de hoogst mogelijke cijfers werden zij in Sprundel van tafel geveegd. André Karelse, Jan West dorp en invaller Jean Louis Smul- der waren kansloos. Rinus Rijk bood nog enige tegenstand, al ver loor ook hij uiteindelijk zijn par tij. Het topteam 's Lands Welva ren met teamcaptain Peter de Bree deed uitstekende zaken in de strijd om een plaats in de play-offs van de eredivisie. Het dubbelduel tegen Bios-Blitz Op tiek werd met 6-0 en 4-2 gewon nen, leverde derhalve vier pun ten en de vijfde plaats in de stand op. door Daaf Kasse door Lucien Roelandt door Peter Snelders door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dinja van Liere deed gisteren in Nieuw en Sint Joosland in de Subtop-dres- suurwedstrijd goede zaken. De amazone uit Kapelle schreef in het Hippisch Sportcentrum De Kroo met Duval's Caprie Sonne Jr. met overmacht de Prix Sint George op haar naam. Goed voor deelname, eind januari, aan Jumping Amster dam. door Joop van den Oudenhoven Met een moyenne van precies 1.000 haalde Joey de Kok in de fina- lede nationale titel bij de jeugd binnen. Steven Sijnja, de maker van het tweede doelpunt voor Goes, aan de bal. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34