O tegen Rapide Slordig DZK wint toch BC Vlissingen kan in Bladel net niet voor een verrassing zorgen SPORT 15 De handballers van SV Orion (25-30) en Delta Sport (26-35) gaan in eigen huis onderuit in de hoofdklasse D. -l' v gr. &fï4M0M nog enkele knappe reddingen ver richten om de winst veilig te stel len. Vrouwen, derde klasse. Hoco-Walcheren 3-0: Al van tevo ren rekende Walcheren op verlies tegen titelkandidaat Hoco. De vraag was met welke cijfers en hoe de schade beperkt kon blij ven. Walcheren speelde zeker niet on verdienstelijk en hield de thuis- ploeg ruim een kwartier van sco ren af. Tussen de vijftiende en twintigste minuut vielen de 1-0 en de 2-0, beide uit de rebound van een strafcorner. Ook in de tweede helft kwam Ho- co op die manier aan een treffer. In die periode na de rust bood Walcheren echter meer tegen stand dan in de eerste helft en kreeg zowaar ook nog enkele kans jes. ZIERIKZEE - SV Orion en Delta Sport zijn er gisteren niet in ge slaagd om de punten in eigen huis te houden. De twee hoofd klassers gingen met grote cijfers onderuit, terwijl Delta Sport 2 na een nieuwe zege fier aan kop gaat in de tweede klasse A. De man nen van EMM deden dit weekein de goede zaken. In het kelderduel met De Beuk zegevierden de Mid delburgers met 13-11. De vrouwen van EMM gingen in eigen huis met 18-22 onderuit. Mannen. SV Orion-WPKAVestlandia 25-30: Westlandia, de degradant uit de tweede divisie, is sinds de start van de competitie aan een imposante reeks bezig. Dat werd in Heinkenszand nog eens onder streept met een bliksemstart: 0-4. Met de van een heupblessure herstelde Sjoerd Jongepier in de gelederen zette de thuisploeg de achtervolging in, maar een echt offensief kwam er niet. Na de pau ze waren de ploegen goed aan el kaar gewaagd, maar SV Orion kwam niet meer in de buurt van een zege. Delta Sport-HVOS 26-35: HVOS nam al snel afstand van Delta Sport en daarmee maakten de be zoekers meteen duidelijk waar voor zij gekomen waren. De be ginfase was een ramp, vond Tim Vleeshouwer, die met zeven tref fers topscorer was bij de Zierik- zeese ploeg. „Door de positiewis selingen zijn we daarna wel gaan scoren, maar het gat is altijd ge bleven." HVOS, sinds gisteren de nieuwe lijstaanvoerder, was op vele fron ten slagvaardiger en dat werd uit eindelijk ook vertaald naar de uit slag. Delta Sport 2-Heerle 32-22: De ploeg uit Zierikzee heeft de smaak goed te pakken. De zesde zege kreeg extra glans door de ne derlaag van concurrent HMC. Al leen RAC kan de Schouwse reser ves daardoor in de tweede klasse A nog bijbenen. Elke week wordt er stapsgewijs progressie geboekt, vindt coach Peter Lefevre. EMM-De Beuk 13-11: In dezelfde tweede klasse deed de equipe van Elian Minnaaert in eigen huis goede zaken. In het kelder duel boekte de Middelburgse for matie de tweede zege van dit sei zoen. Vrouwen. EMM-Habo'95 18-22: De blessu res bij enkele routiniers wegen zwaar bij de Middelburgse ploeg. Desalniettemin was trainer Ron de Waal in zijn nopjes met de ver richtingen van de zeer jonge gar de, al konden ook de jonkies een nederlaag dit weekend niet voor komen. „Ik vond ons zeker niet kansloos, maar we hebben er nooit een duel van gemaakt", zei de balen de De Waal. Karter Boutens Belgisch kampioen Karter Ruben Boutens is za terdag Belgisch kampioen geworden. De Middelburger won in Burg Reuland de finalewed strijd van de Kartgrid Cup, het Belgisch indoorkartkam- pioenschap. Het was zijn vijfde overwinning van de in totaal tien races. Hierdoor haalde hij het hoogste aantal punten van de 22 rijders. Ook in teamverband be klom Boutens, samen met de Belg Bart van de Vel, het hoogste podium. Tovaal pakt volle winst bij Sparta De rugbyers van Tovaal wa ren goed op dreef tegen laag vlieger Sparta en behaalden de tweede uitzege op rij. Na een 10-5-voorsprong bij rust zegevierden de Goesenaren uiteindelijk met 5-36. Na rust was het duel snel be slist. Na 52 minuten was het al 5-24. Daarna ging Tovaal op jacht naar het bonuspunt en daar had de ploeg niet lang voor nodig. Met de vier de try was dat bonuspunt binnen. Een knieblessure voor Willi am Beitler in de slotminu ten betekende wel een dom per voor de Goesenaren. Koploper te sterk voor Oemoemenoe De vrouwen van Oemoeme noe verloren dik met 61-17 van koploper Dukes, maar kwamen toch een stuk be ter voor de dag dan een week eerder tegen het veel zwakkere GRRC. Bij rust was het al 35-5. Dukes was heer en meester, maar toch wist Deborah MacDonald in de eerste helft te scoren. Na rust wa ren Orchidea Tahar en Lisa van der Werf succesvol en benutte Michelle Sol een conversion. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen zorgden in de eerste divisie bijna voor een verrassing te gen nummer twee Lokomotief, maar zij gingen uiteindelijk toch met 92-83 ten onder. Het tweede team behaalde eenvoudig twee winstpunten, omdat tegenstander Bladel niet op kwam dagen. In de tweede divisie bij de vrou wen deed BC Vlissingen goede za ken, doordat koploper Almonte verloor en BC Vlissingen zelf van nummer twee Waldric won. Daar door staan de Vlissingse vrouwen nu op de tweede plaats met even veel verliespunten als Almonte. In de eerste klasse versloeg BV Souburg hekkensluiter Agathos. Mannen. Lokomotief-BC Vlissin gen 92-83: BC Vlissingen begon matig aan de wedstrijd en gaf vooral in de rebound veel scores weg, waardoor Lokomotief in het eerste kwart uitliep naar 23-14. In het tweede kwart liep de ploeg uit Rijswijk verder uit. De rust stand was 50-33. In het derde kwart begon de Vlissingse aanval steeds beter te draaien, waardoor het verschil kleiner werd: 73-61. In het laatste kwart hing bij 76-72 een verrassing in de lucht, maar door fouten en blessures kon Vlis singen niet dichterbij komen. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 31, Benjamin Steenbeek 21, Abdul Zombra 17, Leander Both 7, Raylin Ji menez 3, Benjamin Risakotta 2 en Jes se Brom 2. Vrouwen. BC Vlissingen-Wal- dric 79-56: Na 21-21 drukte de thuisploeg door naar een 40-31- ruststand. BC Vlissingen schoot na de pauze met scherp en bin nen vijf minuten was het verschil opgelopen naar 59-34. Waldric gaf zich echter niet gewonnen en kwam terug tot 64-51. De thuis ploeg onderkende het gevaar en liep in de slotfase uit naar 79-56. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 23, Li sa Kuiper 22, Romana de Ridder 9, Na- non Doeland 7, Dorien de Witte 6 en Elisa Kuipers 4. Agathos-BV Souburg 57-69: In Raamsdonksveer nam BV Sou burg in het eerste kwart een 23-13-voorsprong. Agathos wissel de van tactiek en kwam terug tot 26-30 bij rust. Souburg behield de ze kleine voorsprong in het derde kwart: 41-45. In het laatste kwart werd de zege veiliggesteld: 57-69. Scores BV Souburg: Kim Rijnberg 19, Gitta Zijlma 12, Immie Pattikawa 11, Nathalie Franke 10, Annemarie van der Kaaden 8, Annegret Scheers 5 en Melanie Lindenberg 4. vlissingen - De waterpoloërs van DZK speelden zaterdag een slordi ge wedstrijd tegen het laag geklas seerde Hieronymus, maar ze won nen toch verdiend met 13-8. De vrouwen van dezelfde vereniging zitten in een lastige fase en verlo ren zaterdag met 6-5 bij SBC2000uit Breda. DZK-Hieronymus 13-8: De mannen van DZK speelden zater dag een lastige wedstrijd waarin het toch duidelijk de betere ploeg was. DZK had bij het einde van de eerste periode een 5-3-voor- sprong. Maar doordat de thuis ploeg na de 6-3 slordig met de kansen omging, bleef de schade voor Hieronymus beperkt tot 8-4 na de tweede periode. DZK wist dat de wedstrijd gewon nen was, maar kon ook in de laatste twee periodes niet overtui gen. SBC2000-DZK 6-5: De ploegen waren in het begin aan elkaar ge waagd. Na de 2-2 ging SBC2000 wat beter met de kansen om en liep daardoor uit tot 4-2 aan het eind van de eerste periode. Toen SBC2000 in de derde perio de snel op 6-3 kwam, leek de wed strijd gespeeld. Maar DZK herpak te zich en kwam nog terug tot 6-5 in de derde periode. Daarin had den de Vlissingse waterpolovrou- wen zelfs nog kans om op gelijke hoogte te komen. Er volgde een spannende laatste periode waarin beide ploegen een keer een overtalsituatie kregen, maar waarin zowel DZK als SBC2000 niet meer aan scoren toekwam. De inhaalrace van DZK werd niet beloond. MAANDAG 1 DECEMBER 2014 - Orion en Delta Sport onderuit BURG REULAND CAPELLE A/D IJSSEL DEN BOSCH door Ko Mechielsen door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Scores DZK: Wouter Stap en Martijn Mechielsen 4, Sjakko Bekkers 3 en Jor- dy de Nood 2. Scores DZK: Eline Bekkers 2, Daphne de Jonge, Sylvia Crielaert en Joyce Piek 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33