Recordscore Tjoba, benauwde zege TOP Eerste overwinning vrouwen Oostkapelle 12 SPORT RUGBY Oemoemenoe verliest in de ereklasse zijn voorlaatste duel van de eerste fase. De ploeg maakt zich nu op voor fase twee. Verberkmoes in achterhoede op WK jiujitsu Tjoba-Odik 33-20: Na de tempo versnelling van Tjoba tien minu ten na rust, bij t3-t4 voor Odik, keerden de kansen in rap tempo. Op de zestien treffers in de laatste twintig minuten viel niets af te dingen. Door de vierde overwin ning op rij bleef Tjoba gedeeld koploper. Rust Roest-TOP 18-19: TOP be haalde een zwaarbevochten over winning in Eindhoven. Doordat de vrouwenviertallen elkaar in een boeiend evenwicht hielden, moesten ditmaal de mannen zich aanvallend laten gelden. Met suc ces. De 'steals' van Anita de Rid der in drie nagelbijtend spannen de slotminuten waren daarbij meer dan welkom. Scores TOP: Jurgen Janse 6, Jeanine Marijs 5, Anita de Ridder 4, Remco Be- zemer 3, Petra van Belzen 1 Swift-Valto 24-19: Eersteklasser Swift sloeg zijn slag pas na rust (10-10). De verdedigende onacht zaamheden bleven achterwege en de vele uitgespeelde aanvallen le verden liefst veertien scores op. „Het was genieten", aldus coach Dennis Plantinga. Scores Swift Lennart Hoogenboom 7, Aisja Zuidweg 5, Dylan Gillissen 4, Jo- ren Gillissen 3, Mirella Pouwer en Ra chel Verhagen 2, Eefje van de Berg 1 ODO-Fortis 13-18: Fortis brak hek kensluiter ODO in de tussen- sprint in de tien minuten na rust: van 8-9 naar 9-16. Daarna speel den de Souburgers geduldig toe naar de welkome punten. didaat Kinderdijk werd in eigen huis pootje gelicht door Ondo. Voor rust (15-12) liet één vak van de thuisploeg zich niet afstoppen. Een tactische ingreep bij de twee deklasser uit Sint Laurens zorgde voor een volledige ommekeer. Scores Ondo: Thomas Mesu 7, Ro nald Wisse 4, Jeroen Mesu 3, Anne- mieke Toerse, Nikie Geervliet en Den nis Witte 2. Stormvogels-Zaamslag 23-15: „Al le credits voor Zaamslag, maar on ze eerste helft was kampioens- waardig", zei Stormvogels-coach Wim Allaart, die nu met de ploeg uit Westkapelle leidt in de derde klasse. Na rust (15-7) hoefde Stormvogels de voorsprong alleen nog maar te consolideren. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 9, Arjen Schoe 4, Francky Koole, Vera Geschiere, Petra Rijn en Niek Peene 2, Loura Kleinepier, Sander Verrijzer 1. DSO-Seolto 13-13: De Vlissingse ploeg pakte vroeg een voorsprong (1-4), maar daarna was het spel volledig in evenwicht. Dat het zou uitlopen op een remise, lag voor de hand. Seolto zag het als een ver loren punt. Scores Seolto: Mariëlle Francke, Wou ter Harthoorn en Pepijn Koppejan 3, Mayella Kuizinga en Ralf Dourlein 2. KVK-Atlas 13-16: Waar gerekend werd op twee punten, liet KVK zich verrassen door een strijdvaar dig Atlas. Voor rust (7-10) pakte de ploeg uit Kapelle nog wel twee keer een puntje voorsprong, maar het Ritthemse achttal had daar wel een antwoord op. In de twee de helft bleef de marge gelijk. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Koen Volkers 3, Tonia Verdonk, Nicole Bostelaar en Bart Nieuwenhuijse 2, Lennard Volkers 1Scores Atlas: Tim Dibala 6, Thomas Mesu 3, Irina Trijillo, Ben van Hese en Johnny Forrer 2, Se- ran de Witte 1 Togo-Blauw Wit 14-10: Verras send en broodnodig waren de eer ste punten voor de Goesenaren. Nog voor rust (5-8) greep To- go-coach Jan Voshart in met twee wissels. Blauw Wit kende een de sastreuze tweede helft en ging kopje onder. MIDDELBURG - De rugbyers van Oemoemenoe en Amstelveense RC bezetten tot hun onderlinge duel op zaterdagmiddag gebroe derlijk de voorlaatste plek in de ereklasse. Voor beide teams was het dus een belangrijk duel om een goede uitgangspositie te creë ren in de nationale Plate poule. Na twee keer veertig minuten bleef Oemoemenoe alleen achter op die voorlaatste plek. Amstel veen trok aan het langste eind en ging met een 24-17-overwinning de bus in. „Ik ben zwaar teleurgesteld, maar niet in de jongens", reageerde hoofdcoach Herbert van der Waal direct na afloop. De coach doelde daarmee indirect op de leiding van referee Veldhuizen. De leidsman had met een aantal beslissingen een grote invloed op het verloop van de wedstrijd. Tot twee keer toe floot hij een doorgebroken Mid delburger terug en daarnaast had hij nog een paar beslissingen waar het Middelburgse kamp het duide lijk niet mee eens was. „Eerst en vooral vind ik dat je res pect moet hebben voor de scheids rechter en zijn beslissingen", ver klaarde Van der Waal. „Maar zo langzamerhand word ik er wel moedeloos van. Natuurlijk ga ik ervan uit dat referees niet willens en wetens een ploeg benadelen, maar dit is de zoveelste keer dat we er bekaaid vanaf komen." Volgens Van der Waal zit het pro bleem deels in het niveau. „De spelers in de ereklasse zijn met Oostkapelle-Berkel 1-0: Een zwaarbevochten zege voor de hek kensluiter. Na rust kreeg Berkel veel kansen, maar een fijne coun ter werd door Mirjam van Belzen goed afgerond. Smerdiek-SVS 3-0: Volgens coach Servaas Brouwer een verrassende zege. Smerdiek speelde goed te gen een sterke opponent en dat betaalde zich uit in drie doelpun- hun niveau de scheidsrechters ontgroeid." Na eerdere frustraties over ver meende scheidsrechterlijke dwa lingen heeft teammanager Hans van Dijk zich aangemeld als scheidsrechterbeoordelaar. In die hoedanigheid was hij zaterdag middag dan ook actief. Maar Van der Waal verwacht daar niet veel van. „Dat verslag gaat naar de bond. Als ze meerdere negatieve rapporten krijgen over een refe ree, dan stuurt de bond een keer een eigen waarnemer." Scheidsrechter Veldhuizen was zich van geen kwaad bewust. „Na tuurlijk is er kritiek. Dat hoort nu eenmaal bij de sport. Al waren de reacties hier wel aan de heftige kant. Maar dat is meestal onkun- ten. Colinda van der Steen maak te de 1-0 uit een strafschop en ook de 2-0 kwam van haar voet. Hierna miste ze wel een straf schop. Anne Hage bepaalde de eindstand op 3-0. „Onverwacht een verdiende zege", zei een tevre den Brouwer. Sporting'70-IJzendijke 0-1: In een gelijkwaardige eerste helft prikte Thea de Blaeij wat later bleek de enige treffer van de mid dag binnen. In de laatste minuut kreeg de thuisploeg nog een straf schop en die werd gekeerd door Liza Catseman. Barendrecht 2-MZCT11-1: De for matie van Walter de Jonge voet balde goed en werkte wederom keihard. Door Romy Messemaker werd het o-r. Nadat twee kansen op de 0-2 werden gemist, kwam de thuisploeg verdiend terug tot r-r. de of emotie", was zijn reactie. In de eerste helft was er nog wei nig aan de hand. Weliswaar had den de bezoekers in het begin een veldoverwicht, het was toch Oe moemenoe dat de score na 26 mi nuten opende. Na een goede line- out kwam de bal via Deniël van der Waal bij Brian Hendry, die de eerste try maakte: 5-0. Vijf minu ten voor rust benutte Amstelveen een penalty en bepaalde de rust stand op 5-3. In het tweede deel trokken de be zoekers de wedstrijd naar zich toe. Door twee try's van Amstel veen met de daarbij horende con versions stond het na 48 minuten 5-17. Aanvoerder Quinten van Dijk (try) en Joey Luitwieler (con version) zorgden voor aansluiting (t2-t7), maar met nog tien minu ten te gaan besliste Amstelveen met een try en een conversion de wedstrijd: t2-24. Het slotakkoord was nog voor de thuisploeg. Dic ky Wullems drukte in de laatste minuut de bal nog één keer ach ter de lijn. Dankzij de t7-24-eindstand (ver lies met minder dan zeven punten) haalden de Middelbur gers wel een bonuspunt. Dat zou een belangrijke kunnen zijn aan het einde van de eerste fase. Zater dag treft Oemoemenoe nog Eem- land. PARIJS - De Vlissingse jiujitsuka Andrea Verberkmoes heeft za terdag niet voor een verrassing kunnen zorgen op het wereldkam pioenschap in Parijs. Ze eindigde bij haar debuut in de achterhoe de. De 24-jarige Verberkmoes, die uit kwam in de klasse -62 kilo van de discipline newaza, won in de Franse hoofdstad nog wel haar eerste partij tegen de Russin Eka- terina Khrunina, maar ging daar na in de tweede onderuit tegen de Fran^aise Adele Bazile. In de herkansingsronde verloor ze, na opgave kort voor tijd, van de Co lombiaanse Madelina Choconta Rojas, waardoor ze was uitgescha keld. Verberkmoes richt zich nu op het Europees kampioenschap, dat in juni 20t5 wordt gehouden in Al- mere. 4-^3mM DE LOTTO EREKLASSE FASE 1 EN FASE 2 Op weg naar de Plate poule door JaapJan Ritsema vlissingen - De korfballers van Tjoba haalden in de overgangsklas se D met 33-20 uit tegen Odik. Niet eerder scoorde de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen zo vaak in één duel. In de overgangsklasse C zegevierde ook TOP voor de vier de maal op rij. Daarnaast wonnen de beide eersteklassers Fortis en Swift. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Dirk-Jan Westmaas 8, Sharon Goede- gebure 4, Niels Westmaas en Patrick de Bruine 3, Demi Mondeel, Anoek Braam en Esmee Walraven 2. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Rens van den Driest 4, Justin Koppejan 3, Joyce Schoonaard en Timme Provoost 2, Kim Baas en Anita Wielemaker 1. Kinderdijk-Ondo 17-20: Titelkan Scores Togo: Anouk Hazelaar 6, Mar ten Postema 3, André Goossens en Wietse de Munck 2, Amanda Boel man 1Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Marty de Vilder 2, Romy Ab- bink, Ilse Rijk en Ivo Flipse 1. door Willem Adriaansens door Robin Hamelink vlissingen - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal boekte Oostkapelle zaterdag de eerste overwinning. Het duel met Berkel eindigde in 1-0. Smerdiek won met 3-0 van nummer twee SVS en IJzendijke pakte drie punten met een 1-0-zege op Sporting'70. Een klasse lager speelde MZC'11 met 1-1 gelijk tegen Barendrecht 2. Oemoemenoe staat met zes punten op de voorlaatste plek in de ereklasse. Ascrum is laatste met vier punten. Oemoemenoe speelt in de ereklas se. Dat is de hoogste rugbyklasse van Nederland. In die ereklasse spelen twaalf clubs. Na een halve competitie (elke club speelt één keer tegen elkaar, de zogenoemde eerste fase) wordt de ereklasse opgesplitst in twee groepen van zes. In de tweede fase van de ereklas- se spelen de bovenste zes ploegen van de ranglijst in de kampioens poule om het landskampioen schap. De onderste zes clubs spe len in de nationale Plate poule, waaruit de laagst geklasseerde uit eindelijk degradeert. In fase twee begint de hoogst ge klasseerde ploeg met vijf punten, de volgende met vier, enzovoorts. I Togo-aanvoerder Wietse de Munck legt aan voor een schot. De captain van Blauw Wit, Ivo Flipse, verdedigt hem. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32