Lankhaar is de laatste die lacht Zeelandia Middelburg is koppositie al kwijt Drie rode kaarten bij RCS-Philippine 8 SPORT EERSTE KLASSE B ZONDAG Bevelandse zondag-eersteklasser stuurt koploper Nieuwerkerk met 4-1 naar huis. Vosmeer houdt koploper op een gelijkspel Dat VC Vlissingen alsnog een puntje uitliep op nummer twee Quick en nummer drie Chabab was geen pleister op de wonde, overgehouden aan de late 2-2 van de thuisploeg. VOC stond nota be ne met tien man op het veld, na dat Robbert Stout in de vijftigste minuut kon douchen na een over treding op Thomas Ragut. „Dat was niet in ons voordeel", moest trainer Ruud Pennings na afloop concluderen. „We zochten daarna te snel de vrije man, ter wijl je juist in zo'n situatie in de organisatie moet blijven. Dan kun je de tegenstander kapot spelen. Dat hebben we slecht gedaan." KARAKTERISTIEK VOC bloeide juist op nadat arbi ter Mourabit met de rode kaart wapperde. „Het cliché ging wel weer op", zei Sjors Lankhaar uit Zoutelande. Voor de verdediger van de Rotterdammers was het een weerzien met onder anderen oud-ploeggenoot Pattinama, uit zijn tijd bij Kloetinge. „Ik zag van de week wat voorbij komen over hem, waar ze over 'Pattigoal' spraken. Ik heb hem toen een berichtje gestuurd, want ik wilde natuurlijk voorkomen dat hij weer trefzeker kon zijn." Dat lukte niet. Na een kleine twin tig minuten verzilverde 'Pattigoal' een subtiele steekpass van Mallie, na rust trof zijn droge schuiver vanaf de rand van het zestienme tergebied doel. En daardoor leken de bezoekers op een - gezien de goede periode voor de rode kaart gegeven werd - verdiende zege af te stevenen. Maar op het terrein van de keuri ge amateurclub, waar men geen entree vraagt, voltrok zich een klein wondertje. Via twee vrije trappen knokte VOC zich name lijk terug tot een gelijkspel. Een kwartier voor tijd legde Dave van der Steen een vrije trap van de rechterkant panklaar voor in valler Felix Verhaar, waarna in de extra tijd een vrije trap van Nico las Wordragen door een Zeeuwse arm werd getoucheerd, en het was niet die van Lankhaar. Van der Steen verzilverde de gege ven strafschop, Lankhaar deelde mee in de vreugde. De in Rotter dam woonachtige en studerende Economie-student wierp zich op het ouderwetse hoopje. „Ik vind het leuk dat Vlissingen het zo goed doet. Maar dat wij een punt pakten met een man minder zegt ook dat wij lekker be zig zijn. Ik heb de wedstrijd op de laatste speeldag dan ook al in mijn agenda gezet", doelde de oud-speler van De Meeuwen en Kloetinge op het duel VC Vlissin- gen-VOC. „Dan kunnen mijn Zeeuwse vrienden me weer eens zien spelen." goes - Om de aansluiting te be houden met de bovenste ploegen moest Goes gisteren een goed re sultaat neerzetten tegen koploper Nieuwerkerk. Bij een overwin ning zou het gat tussen beide teams slinken tot drie punten. „En ik verwacht dat dat aantal wordt teruggebracht naar twee", doelde trainer Jan Poortvliet op het punt in mindering dat Goes overhield aan het duel tegen HMSH. Goes had acht minuten nodig om KARAKTERISTIEK de bezoekers op de knieën te krij gen. Tussen de vijftiende en 23e minuut scoorde de thuisploeg driemaal. Amper een minuut na de openingstreffer van Nieuwer kerk was Bart Deprez het eindsta tion van een vloeiend lopende aanval. Leen IJzelenberg rukte vanaf het midden op en bereikte aan de linkerkant Dimitri Hooft man. Die trok op zijn beurt naar binnen en gaf de bal strak en laag voor op de inkomende Deprez. Die hoefde alleen tegen de bal aan te lopen: r-r. Krap drie minuten later was het opnieuw de spits die het net vond. Een dieptepass van Gert Jan Tierie leek een prooi voor de ver dediging, maar na drukzetten van Deprez kon deze de bal ontfutse len en scoren. „Ik stond al een paar wedstrijden droog, dus dan is het fijn dat je vandaag twee keer scoort", toonde Deprez zich na afloop in zijn nopjes. Nieuwerkerk was nauwelijks van de schrik bekomen toen Frits Paap na 23 minuten voor de gena deklap zorgde. De oud-prof profi teerde van opnieuw een fout in de defensie. Zowel Deprez, IJze lenberg als Paap werd volledig vrijgelaten bij een hoekschop. Via een rollertje van Deprez kwam de bal in de voeten van Paap terecht. Deze mocht op zes meter van het doel ongehinderd scoren. In het tweede bedrijf werd Nieu werkerk nog een aantal keren ge vaarlijk, maar toen Leen IJzelen- berg tien minuten na rust de 4-1 binnenkopte, kon de thuisploeg het duel makkelijk uitspelen. Trainer Jan Poortvliet was na af loop het meest tevreden over de wedstrijdopvatting van zijn ploeg. „Vandaag zaten we Nieu werkerk constant op hun flikker, waardoor ze fouten maakten. De voorbije weken hadden we niet de overtuiging en power die we Oosterhout-Zeelandia Middel burg 3-1: Zeelandia Middelburg begon slecht tegen de hekkenslui ter en keek al na twaalf minuten tegen een 2-0-achterstand aan. Daarna bleek het maar moeilijk om de wedstrijd een andere wen ding te geven. Toen het halverwe ge nog steeds 2-0 was, besloot trai ner Daan Eikenhout tot een al- les-of-niets-offensief. Met vier aanvallers werd de druk op Oos- terhout opgevoerd en zeven minu ten na de hervatting werd het zo waar 2-r door een doelpunt van Niels Luteijn. Tien minuten voor tijd kreeg Zeelandia Middelburg het deksel op de neus, toen Oos terhout (dat op dat moment al met tien man speelde) uit een counter nog eens kon scoren: 3-r. HW'24-Jeka 2-3: De bezoekers sloegen in de 44e minuut toe door Koen van Haren. Na rust gaf HW'24 veel minder ruimte weg en al in de eerste minuut werd het r-r door een doelpunt van Evert van den Berg. Merijn Note- boom maakte na een uur r-2. Drie minuten voor tijd leek Michal Szc- zawinksi een punt voor HW'24 veilig te stellen, maar in de 92e mi nuut was het Job Inghels die een voorzet met het dijbeen beroerde en onbedoeld voor de 3-2-eind- stand zorgde. RCS-Philippine 1-1: De bezoekers kenden een goede start, maar na wat omzettingen kreeg RCS meer grip op de wedstrijd. In de 22e mi nuut leidde dit tot de openings treffer van Joey Katzenbauer, die uit de rebound raak schoot: r-o. In de slotfase van het eerste bedrijf kreeg eerst Stephan van de Boor van de bezoekers en kort hierna ook Michael Tolen van RCS een rode kaart. Met tien tegen tien was Philippine sterker, maar wa ren de Souburgers gevaarlijk via de counter. Een kwartier voor tijd maakte Sjoerd Everaard gelijk: r-r. Kort hierna kreeg Dennis de Nooijer zijn tweede gele kaart waardoor de bezoekers de wed strijd met negen man eindigden. Terneuzen-Rood Wit W 3-6: Boy van Steen 0-1, Mare Verwei 1-1, Boy van Steen 1-2, Remco van Leeuwen 2-2, Kevin de Jong 2-3, René Sprangers Vosmeer had voor een verdedigen de speelwijze gekozen en maakte het BW'63 daarmee lastiger dan verwacht. Na een kwartier spelen opende Robin Capelle voor de thuisclub de score. Halverwege de tweede helft scoor de Capelle nog eens en werden de problemen voor BW'63 alleen maar groter. Een tegentreffer van Zafer Asian bleek zeven minuten voor tijd de opmaat voor een slot- offensief van de koploper. In de al lerlaatste minuut had dat resul taat. Uit een strafschop redde Ra- chid Achabar toen alsnog een punt: 2-2. door Mitchell Minnaard ROTTERDAM - Het was even wen nen. Een boze Etienne Mallie storm de naar de kleedkamers, gevolgd door topscorer Josimar Pattinama. Beide spelers van VC Vlissingen vloekten hardop en koelden hun woede op deuren en muren. Ze moesten gisteren na het 2-2-gelijk- spel tegen VOC even stoom afbla zen. VOC-verdediger Sjors Lank haar zag zijn oud-ploeggenoten met een grijns op zijn gezicht af druipen. VOC-VC Vlissingen 2-2 (0-1). 18. Josimar Pattinama 0-1, 70. Josimar Pattinama 0-2, 74. Felix Verhaar 1-2, 90+1. Dave van der Steen (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: N. Mourabit (Gouda). Gele kaar ten: Dave van der Steen (VOC). Ferry Alfons, Quincy Gooding, Etienne Mallie (VC Vlissingen). Ro de kaart: 50. Robbert Stout (VOC). Aantal toeschouwers: 280. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Da niël Jansen, Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Quincy Gooding; Etienne Mallie, Thomas Ragut, Roy- cel James (87. Geraldi Geerman), Salim Ben Sellam; Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama (78. Dennis Ko- vacevic). Goes heeft weer power door Len Wolters Goes-Nieuwerkerk 4-1 (3-1). 13. Mimoun el Kadi 0-1,15. Bart De- prez 1-1,18. Bart Deprez 2-1,23. Frits Paap 3-1,55. Leen IJzelen- berg 4-1. Scheidsrechter: O.R. Van Hees (Berkel en Rodenrijs). Gele kaart: Leen IJzelenberg, Dimitri Hooftman, Sherif Tawfik, Gert Jan Tieri, Menancio Weeda (Goes), Youssef Swaghi, Bart Slob (Nieu werkerk). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Dennis Uyl, TrungTran (71. Ray Kroon), Sherief Tawfik, Menan cio Weeda, Boy de Jonge, Gert Jan Tieri, Leen IJzelenberg, Jeremy Hu- bregtse (87. Christy llenda), Dimit ri Hooftman, Frits Paap, Bart De prez (87. Salim Sandee). door Eddy van der Hooft vlissingen - Zeelandia Middelburg heeft slechts één week kunnen ge nieten van zijn koppositie in de tweede klasse E van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Daan Eikenhout ging tegen Oosterhout onverwachts met 3-1 onderuit. Ook HW24 verloor. Op eigen veld werd het tegen Jeka 2-3. door Jos van Belzen vlissingen - RCS heeft voor de zes de keer dit seizoen gelijkgespeeld. Gisteren werd het 1-1 tegen Philip pine. Terneuzen (6-3), Breskens (5-1), Ria W (7-1) en Clinge (7-0) gingen met forse cijfers onderuit. 2-4, Marvin Leenders 2-5, Can Kiran 3-5, Angelo Kenze 3-6 (strafschop). SC Kruisland-Clinge 7-0: Boy van Steen 1-0 en 2-0, Bart Hamelink 3-0 en 4-0, Ferdy Yilmaz 5-0, Dennis Geeraers 6-0, Bart Hamelink 7-0. Breskens-lnternos 1-5: Ashraf Choui- ter 0-1Sven van Zwam 0-2 en 0-3, Patrick Schalk 0-4 en 0-5, Jan van den Broecke 1 -5. Unitas'30-Ria W 7-1: Jordy Bollaart 1-0, Matthijs Broos 2-3 en 3-0, Tom Kroes 4-0, Yannick Vanhijfte 4-1Jor dy Bollaart 5-1, Gianni Tiebosch 6-1 en 7-1. vlissingen - Vosmeer pakte giste ren een punt tegen koploper BW'63. Lang leek de Thoolse ploeg op weg naar een overwin ning, tot de gasten in de slotmi nuut gelijk maakten: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30