Deur consultatiebureau voorlopig nog open BEVELANDEN en THOLEN 25 Veel geld voor vakantiehuis zieke mensen ben ik terug in de kerk gekomen. Daar stond God klaar, met zijn ar men wijd open. Er was geen ver oordeling of straf, maar alleen lief de en vergeving." Zes kerkgangers lieten zich giste ren 'gepland' dopen, maar tegen het eind van de dienst riep Paau we ook andere mensen op om dat te doen. „Want waarom zou je wachten?", vroeg hij zich hardop af. „Je hoeft niet eerst je leven op orde te brengen voor je God toe laat. Dat zou net zoiets zijn als dat je je auto total loss rijdt, maar hem eerst zelf nog een beetje pro beert bij te schaven voor je hem naar de garage brengt. Dat is na tuurlijk helemaal niet nodig en dat geldt hier nu ook. God accep teert jou zoals je bent." Opgezweept door deze bood schap, stapte een aantal mensen alsnog spontaan het bad in. Dat leidde soms tot heftige emoties. Mensen vielen elkaar huilend in de armen. Het heeft er alle schijn van dat de komst van DoorBrekers naar Zee land een succes is. De mensen van het kerkgenootschap hebben daar nooit aan getwijfeld. „Het was tenslotte een boodschap van God zelf', zegt Jolke Bomhof „Hij zei dat dit het moment was om in Zeeland te beginnen." Inbraken op Tholen en de Bevelanden Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zater dag ingebroken in wonin gen aan de Maria van Vlaan- derenstraat in Tholen, de Ka- pucijnenweg in Rilland en de Rijksweg Kruiningen. In Krabbendijke bleef het bij een poging. De daders hebben een com puter, sieraden en geld weg genomen. Winkeldief gepakt dankzij Whatsapp Vrijdagmiddag is in Goes een winkeldief aangehou den dankzij Whatsapp. De 24-jarige Roemeen liep met een geprepareerde tas door de stad. Winkeliers waar schuwden elkaar via Whats app. Ook de politie zag het be richt en hield de man aan in de Sint Adriaanstraat. Kerstmarkt rondom Grote Kerk in Goes Op het Weeshuisplein en rondom de Grote Kerk in Goes wordt zaterdag 6 de cember tussen 11.00 en 17.00 uur een kerstmarkt gehou den in de stijl van Charles Dickens. Er is van alles te koop. Restaurant De Stads- schuur en café The New Inn zorgen voor hapjes. Jonge automobilist maakt het erg bont Een 20-jarige automobilist uit Stavenisse maakte het za terdagavond zo bont dat de politie het niet verantwoord vond hem nog langer te ach tervolgen. Op de Molendijk in Yerseke werden de agen ten met hoge snelheid door de man ingehaald. Vervol gens reed hij met 160 kilo meter per uur over de A58. Op de Oesterdam haalde hij een andere automobilist in over het verdrijvingsvlak. Daar staakten de agenten de achtervolging. Thuis kreeg de jonge bestuurder alsnog een proces-verbaal. Gekozen was Kortgene open te houden, vanwege de meer centra le ligging van die kern. Maar ook jonge ouders in Kamperland en omgeving krijgen nog even res pijt. De huisarts in Kamperland - bij wie het consultatiebureau ruimte huurt - heeft iets van de huurprijs afgedaan. De gemeente Noord-Beveland heeft op haar beurt besloten iets extra's (circa 1300 euro per jaar) bij te dragen. „We willen het consultatiebureau voor onze mensen graag zo lang mogelijk open houden", zegt wet houder Anja Slenter. Als het nieu we multifunctionele centrum Stadspolder in Kortgene is gereali seerd, volgt een nieuwe afweging. In Kortgene zit het consultatiebu reau onder dak bij Allévo - die straks naar Stadspolder verhuist. Daar wacht een hogere huur: „En dan zullen we ons opnieuw moe ten bezinnen. Hoe nu verder?" THOLEN - De komst van een vakan tiehuis voor mensen met een le vensbedreigende ziekte op Tho len is weer een stuk dichterbij ge komen. De stichting Stavoordö uit Oud-Vossemeer, die geld inza melt voor dit huis, heeft met twee evenementen liefst 23.000 euro opgehaald. Een spinningma- rathon in Tholen bracht vrijdag een kleine 13.000 euro in het laa tje. Een week eerder had een culi naire avond in Sint-Annaland al 10.000 euro opgebracht. Komende voorjaar houdt Sta voordö een groot openluchtspek takel in Oud-Vossemeer. In het fotobijschrift bij het arti kel over de installatie van burge meester Marcel Franzel op Noord-Beveland - in de krant van zaterdag - is een fout geslo pen. De man rechts naast Franzel is CDA-fractievoorzitter Joop de Nooijer en niet, zoals vermeld, oud-burgemeester Van Kooten. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl MAANDAG 1 DECEMBER 2014 Een aantal mensen liet zich gisteren dopen tijdens de dienst van DoorBre- kers in Goes. Dat gebeurde in een groot bad. Foto rechts: oprichter en voorganger Peter Paauwe. foto's Johan van der Heijden www.doorbrekers.nl/zeeland GOES GOES GOES STAVENISSE door Esme Soesman kamperland - Het consultatiebu reau in Kamperland blijft voorals nog geopend. Dat zijn huisarts, ge meente Noord-Beveland en GGD overeengekomen. Door bezuinigin gen van de GGD moest één van de twee Noord-Bevelandse consulta tiebureaus de deuren sluiten. BIJ NADER INZIEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2