Eerste Came of Skate in Brogum is succes Kleine uitbreiding van camping Julianahoeve Buurt in verzet tegen uitbreiding varkenshouderij Scharendijke 44 Ik wil als eerste in die stoel zitten, want straks is dat mes waarschijnlijk bot 24 SCHOUWEN-DUIVELAND ONDERZOEK MANNENZIEKTE Opbrengst café minder dan in 2013, Schoenhandel Omoda haalt 7000 euro op in strijd prostaatkanker. „Publiek is leuk, maar het gaat om het plezier van de skaters", zegt organisator, skater en Brogumbestuurslid Swen Blik- man. De zaal van Brogum is zaterdag in de lengte verdeeld voor de 'Game of Skate'. De ene helft is voor het publiek, de ander helft wordt als wedstrijdbaan gebruikt. Er strijden telkens twee skaters te gen elkaar. De een doet een 'trick' die de ander moet nadoen. Mis lukt die kick-flop, ollie of De camping vroeg in juli een ver gunning aan voor het slopen van een woning aan de Luieweg rr, een weggetje dat over Vakantie park Schouwen naar duinover gang Wilheminahoeve loopt. Als het huis is gesloopt, richt de Julianahoeve het terrein opnieuw in en plaatst daar vervolgens elf stacaravans. De woonbestemming van het ter rein moet daarom worden omge- 360-flip, dan krijgt de skater een letter van de jury. Vijf letters vor men het woord 'skate' en dat bete kent voor de deelnemer dat hij klaar is met skaten. De prijzen voor de nummers r tot en met 3 worden gesponsord door de Zie rikzeese skatewinkel Uncle Sam. Bij de verdeling van de zaal blijft een half podium over. Daarop staan zaterdagavond de bands Monsun uit Goes, de Fake O's uit Groningen en enkele dj's. De mu ziek tijdens de wedstrijd komt van dj Maric de Bruin. Hij maakt ook de tunes die herkansing of uitschakeling markeren. Blikman: „Een medebestuurslid suggereerde iets te doen met mijn hobby. Waarom niet, dacht ik. Sa men met Thom Trouwborst heb ik toen de Game of Skate georga niseerd." zet naar een recreatiebestem ming. B en W hebben r8 november de wettelijke procedure in gang ge zet om de bestemming te wijzi gen en daarna een omgevingsver gunning te verlenen die sloop mo gelijk maakt. De ontwerpvergunning ligt zes weken ter inzage. Gedurende die termijn kan bezwaar worden ge maakt. Burgemeester en wethouder heb ben de gemeenteraad hiervan per brief in kennis gesteld. De raad wordt in dit geval niet om een 'verklaring van geen bezwaar' ge vraagd. ZIERIKZEE - Team ZZ Movember, bestaande uit 45 klanten en rela ties van café De Biet, verwacht dit jaar tussen 22.000 en t3.ooo eu ro op te halen voor meer onder zoek naar prostaatkanker. Schoen- handel Omoda voert zelfstandig actie en doneert 7000 euro. Mo vember Nederland kan dus twin tig mille tegemoet zien uit Zierik zee. Naar een Australisch idee laten wereldwijd vier miljoen mannen in de maand november hun snor staan. Voor een afgesproken be drag aan sponsorgeld gaat die er tijdens een feestelijke bijeen komst weer af. In Zierikzee vond die bijeen komst zaterdagavond plaats in ca fé De Biet. Kapper Mark Koorn- neef van Barbershop Van Dam hanteerde het scheermes, er was een kunstveiling en de band Spi der Fly speelde nummers van de Rolling Stones. Vaste klant en vader van de kaste lein Jan Roggeband nam zaterdag voor 500 euro afscheid zijn snor, die hij 43 jaar heeft gedragen. „Ik wil als eerste in die stoel zitten, want straks is dat mes waarschijn lijk bot," aldus de Zierikzeeënaar. Stadgenoot Michel Theuns liet zijn weelderige gewas voor een bedrag van 630 euro verwijderen. Het gaat om zes bewoners van de Ringdijk, de Kapelleweg en de Nieuwe Kerkweg. Zij vrezen toe name van stankoverlast. Dat vin den ze vervelend voor zichzelf, maar ook voor de toeristen in het gebied. Varkenshouder Bakker wil één van zijn drie stallen vergroten en een andere opnieuw inrichten. „Ik geef het cadeau aan mij zoon," vertelde Jan Huisintveld opgeto gen, nadat hij eigenaar was gewor den van een naakte Brigitte Bar dot. De Zierikzeese kunstenares Sil van Mil had het schilderij spe ciaal voor Movember gemaakt en aangeboden. De Bardot ging voor MOVEMBER IN ZIERIKZEE B en W van Schouwen-Duiveland hebben daarvoor een omgevings vergunning verleend. De bewo ners stellen hiertegen beroep in bij de rechtbank Breda. Sinds de varkenshouderij vorig jaar uit breidde met een derde stal, is er sprake van fors meer stank, kla gen zij. Ze vinden ook de plek van het mestbassin aan de rand van Hogeweg en Ringdijk slecht gekozen. Daardoor heeft het buurtschap Looperskapelle veel kans op stank. Eén van de bewo ners wijst erop dat de varkenshou der in t994 zonder vergunning is begonnen. Volgens haar loopt de gemeente sindsdien achter de fei- 800 euro weg. Met drie biedingen had Huisintveld daar zelf onge veer 250 euro aan bijgedragen. Een werk van cartoonist Arie Roon was gisteren nog niet ver kocht. Hoogste bieder tot dan was café De Biet met 800 euro. De winkeliers van de binnenstad deden voor het eerst mee. „Met een modeshow, proeverij, muziek- optredens, een loterij en de ver koop van oliebollen hebben we ongeveer 2200 euro bijeenge bracht," kon Sarina de Looff van Drie's Herenmode zaterdagavond melden. Meest fanatieke actievoer der van ZZ Movember is waar schijnlijk kapper Mark Koorn- neef. Hij zamelde in zijn eentje 2700 euro in. Alles bij elkaar komt het resultaat van ZZ Movember waarschijnlijk iets lager uit dan vorig jaar, toen 25.000 euro werd overgemaakt. Maar nog niet alle toegezegde do naties zijn binnen. „Ik verwacht twaalf- tot dertienduizend euro," zei mede-organisator Robbie Stoutjesdijk gisteren. Hij toonde zich vooral blij met de deelname van de winkeliers. Volgend jaar doet ZZ Movember weer mee. ten aan. Na een verzoek tot hand having werd dit voorjaar vastge steld dat het mestbassin zonder vergunning is aangelegd. De omwonenden wijzen er ver der op dat gemeente en provincie de vestiging van intensieve vee houderijen afwijzen. Dan vinden zij het vreemd dat een varkens houderij van vierduizend dieren wordt toegestaan. In de vergun ning houdt de gemeente rekening met de Oosterschelde als Natura 2000-gebied. Het Grevelingen- meer, waar het bedrijf r8oo meter vandaan ligt, wordt in de vergun ning buiten beschouwing gelaten. Ook dat vinden zij vreemd. In opdracht van de Rechtbank te Canandaigua, New York, wordt in het kader van het verdelen van de nalaten schap van de overledene Jacomina McCray gezocht naar eventuele in Zeeland verblijvende nabestaanden van voornoemde. Deze worden verzocht zich voor 9 december 2014 te melden bij mr. C.M. Kukuvka via het volgende e mail adres: cklaw@verizon.net. Movember in Zierikzee goed voor 20 mille Een deelnemer aan de Came of Skate doet een 'trick'. Links in poppo dium Brogum zit de jury. foto Marieke Mandemaker door Ton van den Nouweland zierikzee - Met veertien deelne mers en zestig man publiek mag de eerste skateboardwedstrijd, za terdag in het Zierikzeese poppo dium Brogum, een succes worden genoemd. RENESSE - B en W willen het be stemmingsplan Kop van Schouwen aanpassen, zodat camping Juliana- hoeve in Renesse elf stacaravans kan plaatsen. door Ton van den Nouweland door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Buurtbewoners hebben bezwaar aangetekend te gen de uitbreiding van een vlees varkensbedrijf aan de Hogeweg 12 in Scharendijke. Jan Roggeband, Zierikzee Medewerkers van Omoda laten zich betalen om hun snor te laten staan. Ook steunt Omoda de actie met een deel van de omzet. Op het landelijke scorebord van Movember stond ZZ Movember gisteren op positie twee. De Omobro's en Omosista's van Omoda stonden op plaats zes. De lijst wordt aangevoerd door therapeutrisch centrum IMC in Amsterdam. Twee urologen van het ADRZ ma ken deel uit van ZZ Movember. Café De Biet, 10uur Communica tie, Barbershop Van Dam en admi nistratiekantoor Niels Verkaart or ganiseren de actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26