Kras Kortingsdagen CU wil status vluchteling beperken Nederlandse jeugdfilms 10 en 11 Gewonde en dode lijken enige betrokkenen te zijn. Geen aanwijzingen voor afrekening in crimineel circuit. Korting op alle reizen! Duitsland rouwt om studente I Tot MAANDAG 1 december 2014 256e jaargang nr. 283 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 TERNEUZEN - Bij een schietpartij in het centrum van Terneuzen is een man zondagmorgen vroeg om het leven gekomen. Een twee de man, een 27-jarige inwoner van Terneuzen, raakte lichtge wond. Omstreeks kwart over vier zon dagmorgen kreeg de politie kort na elkaar meldingen dat er zou zijn geschoten in de buurt van de Markt. Agenten troffen de lichtge wonde man aan in de buurt van de Walstraat. In de Brouwerij straat werd even later een zwaar gewonde man, liggend op straat, gevonden. Ambulancepersoneel verleende eerste hulp, maar kon niet voorkomen dat hij ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. De politie wil zijn naam nog niet vrijgeven, omdat nabestaanden hem nog moeten identificeren. De lichtgewonde man is eerst per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht, maar na behandeling di rect ingesloten in een politiecel. De politie vermoedt dat er niet meer mensen bij de schietpartij zijn betrokken. Desondanks bleef een groot deel van het (winkel) centrum lang af gezet met linten. Het zo'n twintig man tellende Team Grootschalige Opsporing onderzocht niet alleen de Walstraat en Brouwerijstraat minutieus, maar ook grote delen van de Markt en de Noordstraat. In een schoenenzaak aan de Noordstraat zouden kogelgaten te zien zijn. 'In het belang van het onderzoek', wilde de politie woordvoerder niet ingaan op spe culaties dat de oorzaak van de schietpartij in de relationele sfeer ligt. Hij beperkte zich tot de me dedeling dat het stoffelijk over schot tegen het eind van de mid dag is geborgen. Vandaag wordt sectie verricht. De politie stopte ruim een jaar geleden met preven tief fouilleren. Die maatregel was door burgemeester Jan Lonink in gevoerd na diverse (schietinci denten tussen rivaliserende ben des. Maar er zijn geen aanwijzin gen dat de oorzaak van de schiet partij weer in die hoek moet wor den gezocht, zei Lonink gisteren. Tweede Kamerlid Joël Voorde wind wil daarover een initiatief wetsvoorstel indienen. Hij beves tigde een bericht daarover in het Nederlands Dagblad, gisteren. De gedachte achter zijn voorstel is dat als mensen moeten terugke ren naar hun eigen land als de oor log voorbij is, zij daardoor zicht blijven houden op hun thuisland. Voordewind hoopt dat zijn plan ertoe zal leiden dat Nederland minder huiverig wordt om bij voorbeeld Syrische vluchtelingen op te nemen. Die huiver komt vooral voort uit angst dat ze alle maal willen blijven, inclusief hun nareizende familieleden. „Als tij delijk echt tijdelijk is, hoefje niet zo bang te zijn voor een wat hoge re instroom asielzoekers." 55% 45% korting p.p Goede verhalen in een Hollandse context staan al 25 jaar borg voor succes. Editie: Bevelanden/Tholen Grijs en nevelig Dode bij schietpartij Terneuzen Leden van het Team Grootschalige Opsporing zijn bezig met minutieus onderzoek in de Terneuzense binnenstad, foto Chris Platteeuw door René Hoonhorst O pagina 21: Schietpartij verpest koopzon dag Terneuzen Kras.nl/kortingsdagen oF bel 0900-9697,5CP DEN HAAG - Mensen die voor een oorlog op de vlucht zijn geslagen, moeten voortaan alleen een tijdelij ke verblijfsstatus krijgen. Nu mo gen ze als erkende vluchteling na vijfjaar een definitieve verblijfsver gunning voor Nederland aanvra gen. De Christenunie wil af van dat automatisme als het gaat om vluch telingen uit oorlogsgebieden. DE STELLING Reageeroppzc.nl Vluchtelingen moeten terugkeren naar eigen land als oorlog voorbij is UW MENING 567 reacties Het recht in eigen hand nemen, valt nooit goed te praten EENS ONEENS HANS ANDERS 'L XI Grieks restaui HANS ANDERS 20NC De wereld is Kras Vandaag t/m 7 decemb,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1