hebben niets aan naam en faam it Complimenten krijgen van de verliezende partij. Dat geeft voldoening it Ik vond het een leuke wedstrijd en heb het prima naar mijn zin gehad SPORT 11 Ti Vroeger had ik altijd een grote mond tegen scheidsrechters thuispubliek op. „Het was geen moeilijke wedstrijd", zegt Mar tens als om tien voor half vijf het karwei erop zit. SDO wint uitein delijk met 2-i door een doelpunt in de negentigste minuut. „Er was geen gezeur in het veld. Nu ga ik ook nooit in discussie met spelers. De spelers mogen een eer ste keer emotie tonen, maar daar na is het over en treed ik op. Van daag was dat niet nodig. Ik heb het prima naar mijn zin gehad. Ik kreeg na afloop complimenten, ja ook van de verliezende partij. Dat geeft voldoening en voelt als een wedstrijd winnen." Martens is jong en ambiti eus. Als voetballer zou hij nog graag een stapje vooruit willen doen, en als scheidsrechter hoopt hij het be taalde voetbal halen. „Het is soms een voordeel dat ik ook voetballer ben. Je doorziet sommige acties eerder en kunt daar als arbiter op anticiperen." Hij beseft dat de weg nog lang is, maar is bereid om te investeren. „Misschien moet ik een keer kie zen tussen zelf voetballen en een loopbaan als scheidsrechter." En dan maar hopen dat molesta ties zoals afgelopen weekeinde in Rotterdam - een toeschouwer deelde daar een klap uit aan een vijftienjarige scheidsrechter - hem bespaard blijven. „Als mij zo iets zou overkomen, zou ik er hard over nadenken om er direct mee te stoppen", stelt Martens. „Het is hobby hé, dus plezier en dat laat ik niet verpesten." verjonging. Dat pakte zaterdag uit stekend uit, thuis werd met liefst 4-0 gewonnen. Tot vreugde van Davie Selke, één van de talenten. „Hier ligt de toekomst van Wer- der, de club zal de jeugd moeten gaan inpassen." Trainer Skripnik heeft het ook gezien. „We gaan verder op deze koers." Vorige week nog ging Werder wel onderuit tegen HSV. De club van Rafael van der Vaart stuurde eer der dit seizoen ook al haar trai ner, Mirko Slomka, weg. Wat er ook veranderde nadien, scoren doet HSV nog altijd mondjes maat. De Hamburgers hebben pas zeven keer doel getroffen. Dat je daarmee niet uit de onderste re gionen wegkomt, is natuurlijk wel duidelijk. Zaterdag kwam HSV - de enige club in de Bundes- liga die nog nooit degradeerde - bij Augsburg nota bene op voor sprong via Van der Vaart. Na de pauze stortte de Hamburgse for matie ineen: 3-1. Coach Joe Zinn- bauer, haast vertwijfeld: „We zul len echt een stap extra moeten gaan zetten." Vrijdagavond al nam VfB Stutt gart onder leiding van Huub Ste vens afscheid van de laatste plaats. Stevens is na het vertrek van Armin Veh de vijfde trainer van Stuttgart in slechts vijftien maanden. Bij Borussia Dortmund zijn ze heel wat minder impul sief. Jürgen Klopp is al sinds het seizoen 2008/2009 trainer van de Borussen. In 2011 en 2012 coachte hij Dortmund naar de landstitel. De achterstand op Bayern Mün- chen bedraagt nu liefst 22 punten, Dortmund staat na de 2-0-neder- laag bij Eintracht Frankfurt laat ste. Opmerkelijk genoeg werd in de Champions League wel reeds de knock-outfase bereikt. Klopp vindt dan ook dat er nog geen en kele reden tot paniek is. „In deze situatie is de uitdaging om de po sitieve blik te behouden. We moe ten de kritiek accepteren en zor gen dat we voorwaarts blijven werken." OVER DE GRENS MAANDAG 1 DECEMBER 2014 Luc Martens Luc Martens Luc Martens Luc Martens, als voetballer van VCK en als scheidsrechter, foto Ruben Oreel en Ronald den Dekker Huub Stevens is de vijfde trainer van Stuttgart in vijftien maanden. HE i .Uk AC Milan was gisteravond met 2-0 de baas over Udinese en houdt zicht op de derde plek in de Serie A. Marco van Gin- kel stond in de basis bij Milan en zag de Fransman Jérémy Menez beide doelpun ten maken. De Belgische topper tussen Anderlecht en koploper Club Brugge heeft gisteren geen winnaar opgeleverd. Het duel in Brussel eindigde na een tumultueuze slotfase in 2-2. Oud-PSV' er Timmy Simons miste vlak voor tijd een strafschop voor Club, waarna Victor Vazquez in de 89e minuut alsnog de 2-2 binnenschoot. Trainer Louis van Gaal van Manchester United heeft zaterdag op nieuw één van zijn belangrijke spelers zien wegvallen. Angel Di Maria moest zich al in de openingsfase van het thuisduel met Huil City (3-0) laten vervangen. De Argentijn heeft een hamstringblessure. Ro bin van Persie (foto) was één van de doelpuntenmakers tegen Huil. „Ik had dat doelpunt echt nodig", zei hij. Real Madrid heeft de koppositie in de Spaanse Primera Division suc cesvol verdedigd. De 'Koninklijke' won zaterdagavond met 2-1 bij subtopper Malaga en komt daardoor op 33 punten uit dertien duels. Cristiano Ronaldo, dit seizoen al goed voor twintig goals, kwam eens niet tot scoren, maar was bij beide treffers wel de aangever. Zlatan Ibrahimovic heeft Paris Saint-Germain op eigen veld drie pun ten bezorgd. De Zweedse topspits scoorde in de thuiswedstrijd te gen Nice na een kwartier uit een strafschop (1-0). Die treffer bleek voldoende voor de overwinning. PSG staat één punt achter op koplo per Olympique Marseille.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18