75 jaar De Zeeuwse Verzekeringen de Zeeuwse medewerkers Ik worstel en kom bouen medewerkers Mei 1940 1972 2001 29 november 2014 Jubileumbijlage De Zeeuwse Verzekeringen 3 Lilian Witlox - Maas Erika Toutenhoofd Kees Toorenaar www.dezeeuwse.nl verzekeringen November 1939 Februari 1953 2007 "Een lange en rijke historie. 16 september 2009 1 maart 2012 1 oktober 2014 27 november 2014 Gerard Toorenaar Michel Dobbelaar •CxXXXXX><X><X><X><XXXXXXXXXXXX>C<><XX>C><> Schadebehandelaar "Wat ik typisch De Zeeuwse vind? De korte lijnen en het feit dat klanten altijd direct contact hebben met medewerkers." <xx>?><xxxx><><x>o<><xxx>oooc><x><><><><xxx>c><> Acceptant "Ik kan echt genieten van de zonsondergang in Westkapelle onder het genot van een drankje in goed gezelschap." <xxx*x><><><x><><>c><>c><x>c^^ Arbeidsdeskundige "Ik kan de humor van mijn collega's ontzettend waarderen." <><xx><x><x><><c><><>c^^ Het is november 1939, de wereld staat aan de vooravond van een ingrijpende periode. Nog niet wetende wat er allemaal staat te gebeuren, wordt in Middelburg de oprichtingsakte ondertekend van een nieuwe verzekeringsmaatschappij: Algemene Zeeuwse Verzekerings maatschappij NV. Vlak daarna begint de Tweede Wereldoorlog en volgt het bombardement van Middelburg. Vervolgens wordt Zeeland in 1953 ook nog getroffen door de watersnood ramp. Het zijn allemaal ingrijpende gebeurtenissen die ook voor de jonge verzekeringsmaat schappij een behoorlijke impact heeft. Het bedrijf heeft het echter doorstaan en is er sterker door geworden. Het heeft De Zeeuwse Verzekeringen, zoals het inmiddels heet, gevormd tot wat het nu is: een moderne verzekeringsmaatschappij met een rijke historie in de provincie en diepgeworteld in de Zeeuwse samenleving. ooöoooo<>»c<><><>oo<><x^ De Zeeuwse is een verzekeringsmaatschappij die is gevestigd aan de Hout kaai in Middelburg. In deze uitgave laten we u kennismaken met het bedrijf, de historie, de medewerkers en een aantal klanten. We geven u daarmee een inkijk in een 75-jarig Zeeuws bedrijf. OOOOÓïJiC'OÖOC'OOOOOO^'OÓCOOO'ÖOOOCOOC' 401IÖR Op 27 november 1939 wordt de oprichtingsakte ondertekend. Initiatiefnemer voor de oprichting was Jonkheer Mr. Schorer. De ondertekening vond plaats in het kantoorpand van de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij aan de Lange Burg 63 te Middelburg. Met deze Onderlinge (later bekend als de Onderlinge Zeeuwse Waarborgmaatschappij U.A.) werkt De Zeeuwse, zoals het in de volksmond heette, vanaf het begin nauw samen. De Algemene Zeeuwse nam ook haar intrek in het pand aan de Lange Burg. De aandelen van de NV waren in het bezit van Tiel Utrecht Verzekeringen. Op 17 mei 1940 werd de stad Middelburg gebombar deerd. Een groot deel van de prachtige historische binnenstad ging hierbij verloren, zo ook het kantoorpand van De Algemene Zeeuwse aan de Lange Burg. De administratie werd gelukkig bewaard in een brandkluis en doorstaat de brand na het bombardement. Al snel volgde de zoektocht naar een nieuw kantoorpand waarin de werkzaamheden konden worden voortgezet. De Algemene Zeeuwse nam haar intrek aan de Houtkaai 11 in Middelburg waar het nog steeds is gevestigd. Grote delen van Zuidwest-Nederland worden getroffen door de watersnoodramp. Er is veel persoonlijke ellende, maar ook ontzettend veel economische schade. Het overstromingsrisico was toen nog gewoon meeverzekerd op uitgebreide brandpolissen en motorrijtuigverzekeringen. De bedragen die hiervoor moesten worden uitgekeerd hadden veel gevolgen voor De Algemene Zeeuwse, maar ook deze periode is goed doorstaan. De jaren daarop groeide het bedrijf gestaag en was er zelfs behoefte aan meer ruimte. Daarom werd in 1956 het pand aan de Houtkaai 13 bij het kantoor getrokken voor een uitbreiding. Een nieuw logo In 1972 is het tijd voor een vernieuwing. De Algemene Zeeuwse krijgt een nieuwe huisstijl en een nieuw logo. Het logo wordt een gestileerde letter A met een ingekapselde golf in het oranje. Fusie met De Goudse In 2001 gaat Tiel Utrecht Verzekeringen samen met De Goudse Verzekeringen. De naam Tiel Utrecht kwam te vervallen. De Goudse wordt daarmee ook eigenaar van de aandelen van De Algemene Zeeuwse. Dit heeft geen gevolgen voor de zelfstandigheid en de eigen regionale werkwijze van het Zeeuwse bedrijf. Opheffing van de Onderlinge Zeeuwse Voor de agrarische verzekeringen bestaat nog altijd de Onderlinge Zeeuwse. Door de verscherpte eisen vanuit de overheid voor verzekeringsbedrij ven is het economisch niet meer verantwoord om een klein bedrijf te handhaven. Er wordt besloten om de Onderlinge op te heffen en de agrarische portefeuille te integreren in de portefeuille van De Algemene Zeeuwse. De Zeeuwse Op 16 september 2009 krijgt het bedrijf een nieuwe naam en een nieuwe huisstijl. Voortaan is de naam: 'De Zeeuwse Verzekeringen', kortweg: 'De Zeeuwse'. Bij de nieuwe naam hoort een nieuw logo. Er wordt gekozen voor een schelp, vanwege de verbondenheid met Zeeland. De huiskleur blijft het herkenbare oranje. Opheffing NV De regelgeving voor verzekeringsmaatschappijen wordt steeds strenger. Voor een klein verzekerings bedrijf wordt het steeds moeilijker om zelfstandig te blijven werken. Besloten werd dan ook om de NV op te heffen en De Zeeuwse als onderdeel van De Goudse verder te laten gaan. De werkwijze en de zelfstandigheid van De Zeeuwse blijven ongewijzigd. Uitbreiding door overname OVZ Ook voor een andere kleine Zeeuwse verzekeraar, OVZ verzekeringen uit Goes, is het niet meer te doen om zelfstandig te blijven werken. OVZ verzekeringen wordt daarom overgenomen door De Zeeuwse. Zowel het personeel als de klanten van OVZ gaan over. Hierdoor groeit De Zeeuwse enorm; zowel qua omzet als qua aantal mede werkers. Al driekwart eeuw dynamiek, 75 jaar Zeeuwse verbondenheid. Een goede reden om hier even bij stil te staan! <XX><X>0<X><XxXXX><XXX><X><XXXXX><0>0^^ Schadebehandelaar "Het leukste aan mijn werk vind ik het contact met onze klanten." <x><>x><xxxx>o<x><x><x><x><xxxxxxxxx><xxx> Acceptant "Mijn levensmotto? Geef nooit op!" <X>O<>y-0<XXX><><X><XxX><><><^<><>OOC<><X>C,O<X>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95