REIZEN 19 vende lijve gezien, maar de herkenning is er meteen. Die karakteristieke kop met dat snorretje, stevige torso, ietwat slome tred. Het is sportjournalist Leo Driessen. Over tuigd zwaai ik hem toe en roep luidkeels, hé Leo! De man kijkt me verward aan, schudt het hoofd en pakt de telefoon uit zijn zak. In vloeiend Russisch begint de vermeende kennis een ruzie-achtig ge sprek. Nee, dat lijkt me inderdaad niks voor Leo. Maar toch, twee druppels water. Heb ik dat weer. Een week later zit ik in het vliegtuig naar Barcelona. Het toestel is lang niet vol, er zit niemand anders op mijn rij. Nou ja, er zit een man aan het raampje aan de andere kant van het gangpad. Ik kijk nog eens goed en wrijf even in mijn ogen. Die man, die ken ik. Slank figuur, kort grijs stekel- tjeshaar, spitse neus en nadenkende blik. De blik van een analist. Nee, geen twijfel mogelijk het is hem. Bert van Marwijk. Ik heb hem één keer ontmoet. Tijdens het Die man, die ken ik. Slank figuur, kort grijs haar. Er is geen twijfel mogelijk, het is Bert van Marwijk laatste EK In Duitsland. Toen zijn we nog wat gaan drinken in München. Wilfried de Jong reed. Als een bezetene, kan ik u verze keren. Nou ja, het is lang geleden, dus ik neem het Bert niet kwalijk dat hij me ne geert. Ineens staat de stewardess tussen ons in en vraagt wat meneer wil drinken. In Cockney dialect vraagt Bert om een glass of water. Gelukkig had ik nog niets gezegd. Een nieuwe blamage voorkomen. Maar dit is nu al de derde keer in twee weken. Dat zet je toch aan het denken. De volgende dag struin ik over de Ram- blas. Het is november en rustig. De fijnste tijd van het jaar. Een haastige man komt me tegemoet lopen. Duidelijk onderweg naar iets zakelijks, aktetas stevig onder de arm. Ik kijk hem eens goed aan, het lijkt mijn buurman wel. Vlak voor we elkaar passeren, ziet hij mij ook. Een vriendelij ke, maar haastige groet, hey Derk. Ver baasd kijk ik hem na en groet uiteraard niet terug. Het moet een vergissing zijn. Ik heb al genoeg brokken gemaakt met het herkennen van mensen, ik trap hier niet meer in. Vanmiddag troffen we elkaar in ons por tiek. Hij had het naar zijn zin gehad in Bar celona. Maar vroeg zich nog steeds af waar om ik niet teruggroette, toen we elkaar op de Ramblas tegen het lijf liepen. Goh, was jij dat, lieg ik op mijn allerbest. Ik had je niet herkend. Snel loop ik met een rood hoofd naar de croissantdealer. De blik ste vig op de stoeptegels gericht. Ik moet echt even niemand meer tegenkomen. gebied een betoverende aanblik. Niet voor niets riep Unesco twee fjorden tot wereld erfgoed uit: de Geirangerfjord en de Naeroyfjord, beide op ons programma. Om de Geirangerfjord te bereiken, moeten we eerst de Trollstigen over, een bergweg met een stijgingspercentage van 9 procent en met ontelbare haarspeldbochten. De weg wordt omgeven door indrukwekkende ber gen en bergtoppen, en is het resultaat van de geweldige kennis en kunde van inge nieurs en wegenbouwers. De Geiranger fjord verdient zo'n waardige entree, want de schoonheid ervan is onovertroffen. In werkelijkheid is de fjord zelfs nog mooier dan op de plaatjes in de brochures. Tijdens een boottocht genieten we van de imposan te fjord en de watervallen, zoals de Bruids sluier en de Zeven Zusters. De Nasroyfjord doet aan schoonheid niet onder voor de Geirangerfjord. De Nzeroyfjord is, samen met de Aurlands- fjord, de wildste en spectaculairste zijtak van de Sognefjord. We verblijven in het sprookjesachtig gelegen plaatsje FlSm. Ui teraard kun je hier ook weer met de boot het water op, maar we hebben meer oog voor de Fl&msbana; we zijn tenslotte bezig met een treinreis. De Fkimspoorlijn is een zijtak van het tracé tussen Bergen en Oslo. De spoorlijn voert van Flam naar Myrdal, een afstand van maar 20 kilometer. Maar wel indrukwekkende kilometers, want dit is een van de meeste steile spoortrajecten ter wereld, waarbij door een spectaculair landschap talloze haarspeldbochten, spi raalbochten en maar liefst twintig tunnels worden gepasseerd. Door alle pracht die we hebben gezien, ne men we ietwat blasé plaats in de trein van de Hanzestad Bergen naar de Noorse hoofd stad Oslo, het eindpunt van deze treinreis. Internationaal wordt deze spoorlijn be schouwd als een van de mooiste ter we reld. Gedurende de reis maakt de natuur opnieuw een overweldigende indruk. Maar we zijn ook wat meer te vinden in de res tauratiewagon, verwend als we zijn door al le natuurschoon waar we al van hebben mogen genieten. WAAR EN WAT ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 Machinist Anders Dahl en gids/conducteur Peter Sandhammar van de Inlandsbanan. De Poolcirkel Express wordt in Nederland aange boden door treinreizenspe- cialist Incento (www.incen- to.nl, tel. 035-6955111) en voert in vijftien dagen door Zweden en Noorwe gen, waarbij de poolcirkel wordt gepasseerd. Deze reis vertrekt elke vrij dag vanaf 5 juni tot en met 7 augustus 2015. De prijs, vanaf 3.835 euro per per soon, is inclusief vluchten vanuit Amsterdam, alle trein-, boot- en bustoch ten, alle excursies, veertien overnachtingen met ontbijt in uitstekende hotels en negen diners. Meer info over Zweden: www.visitsweden.com. Over Noorwegen: www.vi- sitnorway.com. Veel info over Scandinavië biedt ook Nordic Magazine: www.nordicmagazine.nl. Met de Floibanen naar de bergtop Floyen, waar Bergen aan je voeten ligt. Floortje Dessing?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79