Hoek zoekt aansluiting met de middenmoot Maaskant loopt bij fotoshoot blessure op Vlissingen wil rol als koploper bevestigen I I I 52 SPORT FIETSCROSS BMX-ster Laura Smulders kiest ervoor op eigen benen te staan. En de bond en de bondscoach zijn nog blij ook. Voorwaarde is dan wel dat de top- klasser vandaag op vreemde bo dem afrekent met FC Lisse, de nummer voorlaatst. De Zuid-Hol landse formatie verzamelde in der tien wedstrijden één punt minder dan Hoek: 12 om 13. „We gaan pro beren aansluiting met de midden moot te bewerkstelligen", stelt Verhoene. Aan de andere kant beseft de Bel gische trainer ook dat Hoek bij ver lies tegen FC Lisse zomaar op de laatste plaats in de topklasse kan belanden. „Het is een bijzondere klasse in dat opzicht", vindt Ver hoene. „De verschillen zijn klein. Iedereen kan van iedereen win nen en daarom blijft ook bij ver lies de concurrentie binnen hand bereik." Hoek gaat op sportpark Ter Specke voor de drie punten. „Het vertrou wen is gegroeid", vindt Verhoene. „En ik moet ook zeggen dat er minder fouten worden gemaakt. Het is alleen zaken om de kansen die we elke week krijgen te benut ten. In de topklasse krijg je per wedstrijd maximaal zo'n vijf kan sen en daarvan moet je er een paar verzilveren." Pepijn Vangansbeke en Thomas van der Haegen ontbreken nog al tijd vanwege blessureleed. „De rest is fit, dus ik heb keus", stelt Verhoene. Het gevolg is dat Tho mas van den Houten voor het eerst dit seizoen niet bij de selec tie zit. Hij gaat mee met Hoek 2. Nick de Groote, die begin oktober in de thuiswedstrijd tegen Barend- recht een spierscheuring opliep, is hersteld en tegen FC Lisse inzet baar. „Hij moest tijdens die fotoshoot een paar ballen trappen", zei trai ner Diederik Hiensch. „En vervol gens verzwikte hij zijn enkel." Maaskant probeerde donderdaga vond wel te trainen, maar kwam niet verder dan wat loopwerk. „Het is afwachten hoe het er zater dag voor staat", stelde Hiensch. Daan Esser (geblesseerd) en Aart Veldhof (geschorst) zijn zeker niet van de partij. Het wordt daarom puzzelen voor Hiensch. „Het wordt belangrijk dat we heel com pact spelen", meende de oefen- meester. „RWH is sterk door de vele positiewisselingen." De mogelijkheid bestaat dat Roy Mulder zijn rentree maakt. Hij stond door blessureleed lang bui tenspel en deed de afgelopen we ken in het tweede elftal ritme op. Kloetinge heeft na de zeges op FC 's-Gravenzande en Quick Boys de smaak te pakken in de hoofdklasse B en wil tegen RWH de opgaan de lijn doortrekken. „We hebben na de zege op Quick Boys een heerlijke week achter de rug", stelt Hiensch. „RWH draait heel erg goed, maar we gaan toch vol vertrouwen de wedstrijd in." De vraag is of de benen van de spelers van Vlissingen de weelde kunnen dragen? „De uitdaging is om de koppositie te bevestigen", zegt trainer Ruud Pennings. „We willen de goede serie doorzetten en laten zien dat we niet voor niks de koploper zijn." Bij Vlissingen werd de zege op Quick gevierd, maar dinsdag op de training ging de knop al weer om. „We hebben een groep die zich niet snel gek laat maken door wat dan ook", stelt Pennings. „Dat hebben we vorig seizoen ook al bewezen. We zijn redelijk PAPENDAL - Het was in het verle den altijd een heet hangijzer. Na tionale selecties én commerciële ploegen, dat ging maar moeilijk sa men. Sterker, het gebeurde gere geld dat sporters die voor een com mercieel avontuur kozen minder kansen op uitzending naar grote toernooien maakten. In het BMX zal dat komend seizoen echter alle maal anders zijn. Fietscrossster Laura Smulders, winnares van brons op de Olympi sche Spelen in Londen, begint een nieuw avontuur. Ze weekt zich met Martij n Jaspers los van de na tionale selectie van Bas de Bever. Smulders start een commerciële BMX-ploeg, de eerste in Neder land. Smulders: „Ik zocht een nieu we uitdaging, wil zo nu en dan keuzes maken die voor mij de kans op olympisch goud vergro ten. Deze beslissing kan net die paar procenten extra opleveren die nodig zijn." De KNWU-selectie verliest met het vertrek van Smulders het boeg beeld van de sport. En toch kwa men er van de wielerbond enthou siaste berichten. KNWU-directeur Huib Kloosterhuis: „Voor de sport is de commercialisering een zeer positieve ontwikkeling." De Bever onderschrijft dat. „Ik denk dat dat echt zo is. Misschien zegt dit wel iets over het volwassen worden van onze sport." De KNWU ziet het ontstaan van een commercieel profteam als een extra stimulans voor BMX in Ne derland. Kloosterhuis: „Na de Spe len in Londen zagen we een enor me aanwas van nieuw talent. Dat deze sport nu in navolging van het schaatsen de commerciële kant opgaat, kan er alleen maar aan bijdragen dat we het niveau met elkaar naar een nog hoger plan kunnen brengen." Smulders vertelde De Bever we ten vorige week van haar plannen. „Dat was best lastig, het kwam voor Bas ook als een verrassing. Maar hij begreep het wel. Ik heb drie jaar bij Bas gereden, dat is al tijd supergoed bevallen. Maar ik wil nu net iets persoonlijker keu zes maken." De Bever: „Ik heb meteen gevraagd of het niets met mijn aanpak te maken had, of mijn trainingen of programma ze niet beviel? Of er iets mis was met de structuur? Maar zowel Laura als Martijn gaf aan dat het daar niet aan schortte. Ze geloven dat ze net iets meer scherpte, meer uitdaging vinden als ze met hun eigen ploeg op pad gaan." Smulders maakt de keuze „puur uit sportieve overwegingen. We beginnen wel een commerciële ploeg, maar BMX is geen schaat sen. Er gaan geen miljoenen om in ons team. Dat maakt het aan de andere kant ook interessant voor sponsors om in te stappen." Mogelijk dat ze straks de geschie denis ingaat als de Rintje Ritsma van het BMX'en. Ritsma was met de Sanex-formatie de eerste die een commerciële ploeg in het lan gebaanschaatsen introduceerde. Smulders: „Haha, nou ja, wie weet. Maar ik wil in ieder geval wel op goede voet met de KNWU verder, wij hebben vanaf het eer ste moment alles overlegd." De ploeg zal gesponsord worden door onder meer TVE sport, Oege- ma transport, BMX24seven en Excluton/Constar. Vier andere sterke BMX-rijders uit Europa gaan ook deel uitmaken van het professionele team. Martijn Jas pers zal de ploeg trainen, Frank Smulders en Eli Piccart worden de coaches. Smulders zal de wereldbekers met haar eigen team rijden, maar voor EK's en WK's afhankelijk zijn van een uitnodiging door de bonds coach. De Bever geeft aan dat Smulders daar, mits ze vorm toont, niet bang voor hoeft te zijn: „Er is geen kwaad woord gevallen. We gaan elkaar nog vaak genoeg tegenkomen." stabiel." Vlissingen wacht mor gen de uitwedstrijd bij Volhar ding Olympia Combinatie (VOC) en mist in elk geval de drie zaal voetbalinternationals: Khalid El Hattch, Hoessein en Saïd Bouzam- bou. Verder is het onzeker of Ab- doe Abdenbi en Raymond Wolff in actie kunnen komen. Beiden kampen met blessures. VOC heeft in de hoofdklasse de wg omhoog ingeslagen. De Rotter damse ploeg won de laatste twee duels: 4-1 tegen AFC'34 en 2-0 te gen Hollandia. „Ze zijn van sys teem veranderd", weet Pennings. „De ploeg speelt niet meer met drie, maar met twee spitsen. Het is een goed voetballende ploeg. Ik hoor van iedereen dat VOC veel te laag staat. We hebben onze strijdplannen klaar en moeten ook nu weer van de eigen kracht uitgaan." d door Jan Dagevos HOEK - Bij Hoek durven ze tegen woordig weer omhoog te kijken. De ploeg haalde uit de laatste zes wed strijden negen punten en dat heeft het vertrouwen doen toenemen. „We kunnen na dit weekeinde zo maar op de negende plaats staan", weet trainer Kenny Verhoene. door Jan Dagevos KLOETINGE - Een ongeluk zit in een klein hoekje. Michel Maaskant, voetballer van Kloetinge, kan er over meepraten. De verdediger raakte deze week bij een fotoshoot geblesseerd aan zijn enkel en het is maar de vraag of hij vandaag in ac tie kan komen in de thuiswedstrijd tegen RWH. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De euforie was groot. VC Vlissingen pakte afgelopen zon dag door een 2-1-overwinning op Quick de koppositie in de hoofd klasse A van het zondagvoetbal. Smulders in voetsporen van Ritsma door Edward Swier I Erik Bastiaansen, hier actief tijdens de NK in het Zwitserse Laax in april, was de voorbije dagen ook in Landgraaf succesvol, foto NSkiV/Snowboard.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52