zeamo 1$ Herewe' PZC 25 jaar Cor de Jonge 44 MENINGEN Cor de Jonge brieven aR Overlast Duitse dijken Huisartsen druk TV in buitengebied Onbegrepen rechter Met een vlekje Koop nu het boek in de boekhandel Wij hebben al enkele jaren last van het geblaf van de waakhond van de overburen. Dat geluid stopt namelijk niet bij de voor deur. Zijn baas zegt: dat is de na tuur van de hond. Poepen is dat ook. Daar doet de gemeente Hulst wél iets aan met een hondenpoep zuiger (zie de krant van 20 novem ber). Mischien kan de gemeente de overburen een blafband ver strekken. Dan is het probleem op gelost. In de krant van 18 november staat dat in het Volkerak-Zoommeer een zoetwaterbekken komt. Dit moet dienen als waterberging als de rivieren veel water aanvoeren en de stormvloedkeringen geslo ten zijn. De kosten van 17,3 mil joen zijn niet geheel gedekt, maar het startschort voor de aanleg is al gegeven. In dezelfde krant staat dat de Rijn geschikt gemaakt wordt voor een debiet (gemiddel de waterafvoer) van 18.000 kubie ke meter per seconde. Voor de Maas is een debiet van 4600 voorzien. De bekkeninhoud wordt 200 miljoen kuub. Dit bete kent dat bij bovenvermelde water afvoeren de grens van de bergings capaciteit na 8850 seconden ge haald wordt. Dat is na 2,5 uur. Hoog tijd dus voor een discussie over nut en de noodzaak van deze waterberging. Dit voordat we, via de waterschapsbelasting, op draaien voor de niet afgedekte kos ten. Met enige verbazing lazen wij in de krant van 22 november het arti kel van onze collega Frank Rut ten, voorzitter van de Huisartsen kring Zeeland. Ook wij vinden ons vak geweldig, laat daar geen misverstand over bestaan. We zijn het echter niet eens met zijn opmerking dat huisartsen met veel plezier hun werk doen op de huisartsenpost. Na een werkdag van minimaal tien uur is een avonddienst op de HAP een be hoorlijke belasting, dit betekent immers een werkdag van vijftien uur. Een bus- of vrachtwagenchauf feur zou hiervoor beboet worden. Ook de vele weekenddagen, nach ten en feestdagen die wij jaarlijks op de HAP vertoeven vinden wij niet plezierig. Bedenk, dat al die diensten extra zijn bovenop de normale werkzaamheden van de huisarts, waar toch al steeds meer taken bijkomen. Omdat collega Rutten zijn diensten 'met veel ple zier' doet, bieden wij hem bij de ze onze ongeveer 90 diensten voor 2015 aan. De krant van 8 november meldt dat Omroep Zeeland afscheid neemt van de Astra-satelliet. Dit betekent, dat de bewoners van buitengebieden in Zeeland vanaf 2 december a.s. Omroep Zeeland televisie niet meer kunnen ont vangen via de schotel. Zo vervreemdt de omroep zich van de bewoners van de vele Zeeuwse buitengebieden. Boven dien werden de bezitters van een schotel in 2010 ook al eens opgeza deld met een kostbare aanpassing om Omroep Zeeland te kunnen blijven ontvangen. Wanneer je de omroep belt, krijg je als antwoord 'kijk maar op de website', maar die biedt geen bruikbaar alternatief. Het gaat om een ordinaire bezuiniging van de Provincie Zeeland. Inmiddels heeft Francois Babijn (PvZ) vra gen gesteld in het Statenoverleg, maar ook dit heeft nog tot niets geleid. Bedankt Provincie Zeeland en Omroep Zeeland. Deze krant kopt 25 november: 'Vonnis stuit op onbegrip maat schappij'. Onze zoon was betrok ken bij een ernstig ongeval waar bij hij hersenletsel opliep. De da der kwam van een houseparty en was onder invloed van alcohol en drugs. Hij reed met 185 km/u ach ter op de auto waar onze zoon in meereed. De gerechtelijke uitspraak was conform de eis van de officier van justitie, 140 uur taakstraf en een korte tijd zonder rijbewijs. De ge ringe straf gaf ons destijds geen gevoel van gerechtigheid. Wij gooiden geen stoel (hoewel zoiets zeer te begrijpen is), maar we spraken de officier van justitie na afloop aan over het minimale von nis. Ze zou hier zeker rekening mee houden in de toekomst. Na zoveel jaren begrijp ik nu dat er nog niet veel veranderd is. De rechter moet bij verkeersongeval len oordelen tussen geen schuld, beperkte schuld of grove schuld en nalatigheid. Bij grove schuld met ernstige ge volgen horen passende straffen. Een ongeluk kan je overkomen als verkeersdeelnemer en vaak is je dat niet te verwijten. Maar een be stuurder die zoals in ons geval moedwillig achter het stuur kruipt en grof in overtreding is, hoort een passende straf te krij gen die aansluit bij het maatschap pelijk rechtsgevoel. De gevolgen van dergelijke overtredingen wor den levenslang gevoeld in gezin nen. In de krant van 22 november staat dat sociaal loket Orionis te Vlissin gen tien procent moet bezuini gen. Raadsleden waaronder John Dooms (LPV) verwachten niet dat mensen met een 'vlekje' kun nen uitstromen naar het reguliere werk. Ik stoor me aan deze opmer king. Van de gemeente Vlissingen en met name van wethouder Sem Stroosnijder mag verwacht wor den dat hij mensen met een 'vlek je' geen etiket opplakt en zich neutraal opstelt en dat hij zich als bestuurslid van Orionis inzet voor deze groep mensen. Binnen de sociale werkvoorzie ning spreekt men over mensen met een geestelijke of lichamelij ke beperking. Veertien jaar was ik met een lichamelijk beperking werkzaam bij de sociale werk plaats. Ik ben daar nooit iemand met een 'vlekje' tegengekomen. Het college moet de heren Stroosnijder en Doorns hierop aanspreken. Cor de Jonge tekent al 25 jaar Zeeland. Elke zaterdag in de PZC, een cartoon die het Zeeuwse heden een eigenzinnig gezicht geeft. In samenwerking met uitgeverij Den Boer De Ruiter zijn in dit boek honderd betekenisvolle cartoons uit de afgelopen kwart eeuw gebundeld. Voor iedereen die de provincie een warm hart toedraagt. Want, eerlijk is eerlijk, het Zeeland van Cor is het einde. Bij inlevering van de bon betaalt u 12,- in plaats van de gebruikelijke 15,-. Het boek is te verkrijgen in alle boekhandels in Zeeland. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Suzy Pieters Amundsenstraat 14, Hulst J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen A.R. Angkotta, L.W. van der Meer en W.O. van de Peppel, huisartsen Simpelhuisstraat 1, Middelburg Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Trudy Sandee Mansholtlaan 5, Goes Eli Klaassen Platanenstraat 37, Oost-Souburg Ja, ik ben abonnee van de PZC en maak gebruik van de speciale korting van 3,-. Maximaal 1 boek per bon. Actievoorwaarden: Dit aanbod is geldig tot 31/12/2014. Niet geldig in combinatie met andere kortingen of acties. ABONNEE VOORDEEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44