Rutte hoeft geen sorry van TUrkije te horen Horeca gechanteerd met valse webrecensies 'We waren op de weg terug en toen kwam ebola' IN HET NIEUWS 3 SGP: Voorrang Aangifte tegen voor christenen ministerie Ji AANG^pRUG 0 99 9 9 99 9 9 Q 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Wel stond de gewraakte verkla ring van Turkije gisteren nog al tijd op de website van het Tlirkse ministerie van Buitenlandse Za ken. Daarin stelt Ankara de 'agres sieve en racistische' benadering van de half miljoen Turken in Ne derland aan de kaak. Nederland lijkt niet te eisen dat het bericht van de website wordt gehaald. „Die verklaring interesseert me niks. Het gaat mij erom dat er een suggestie lag alsof Tbrki je zich be moeit met het Nederlandse be leid en die is nu weg", aldus Rut- te. Volgens minister van Buitenland se Zaken Bert Koenders (PvdA) is, na een telefonisch onderhoud donderdag met zijn Thrkse ambt genoot en later een boodschap van de Turkse ambassade in Den Haag, inmiddels de kou uit de lucht. „Ik heb de positie van de Nederlandse regering overge bracht dat wij geen inmenging willen in het democratisch inte gratiedebat in Nederland." Toch zal hij dinsdag in de marge van een NAVO-bijeenkomst nog maals het gesprek aangaan met de Thrkse minister van Buitenlandse Zaken. Ook integratieminister Lo- dewijk Asscher heeft een gepland onderhoud met zijn Thrkse even knie naar voren gehaald, waarbij de kwestie aan de orde komt. Het conflict mag dan wat zijn ge luwd, het laatste woord erover is nog niet gezegd. VVD-Kamerlid Han ten Broeke denkt dat het nu goed is 'de diplomatie even haar werk te laten doen'. Wel wil hij dat Koenders zijn Turkse colle ga-minister aanspreekt als het ge wraakte bericht op de website blijft staan. CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt vindt de kabinetsbrief over de kwestie onvoldoende. ROTTERDAM - Ondernemers in de horeca worden soms onder druk gezet door gasten, die dreigen een negatieve of valse recensie op het internet te plaatsen, als ze geen korting krijgen of een flesje wijn voor thuis. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) heeft hierover verschillen de klachten ontvangen. Het gaat volgens de brancheorganisatie om 'incidenten'. Maar KHN zegt hier over wel in gesprek te gaan met vergelijkingssites. Eerst met het populaire lens en daarna ook met sites als Zoover, Couverts, Bon Chef, Eet.nu en Smulweb. De beoordelingen op deze sites zijn heel belangrijk voor restau ranthouders en hotelbazen, om dat ze per maand door miljoenen Nederlanders worden bezocht. De betrouwbaarheid moet om hoog, stelt een woordvoerder van KHN. Zo is het nu op veel sites mogelijk om een review te plaat sen als je niet eens in het restau rant hebt gegeten. Berichten op vergelijkingssites worden soms verwijderd omdat er bijvoorbeeld in gescholden wordt. Maar volgens de branche is dat niet genoeg. De horecabond wil ook dat recensies niet meer anoniem op het net kunnen ko men. DEN HAAG - De SGP wil dat chris tenen uit de Arabische regio voor rang krijgen bij het uitnodigen van vluchtelingen. Volgens voor man Kees van der Staaij hebben christelijke vluchtelingen het in de regio zwaarder dan andere groeperingen. De SGP vindt dat er geen sprake zou zijn van voor- trekkerij. „Wij zijn voorstander van zo veel mogelijk regionale op vang, maar voor christenen is dat in islamitische landen een groot probleem." Uit angst zoeken ze volgens de SGP hun toevlucht niet in de kampen, die door mos lims worden gedomineerd, maar eerder bij familie of bij kerken. Daardoor zijn ze minder zicht baar voor de hulpverlening. ARNHEM - Het hof Arn- hem-Leeuwarden heeft aangifte gedaan tegen het ministerie van Financiën. De overheid zou twee ambtenaren die getuigen waren in een rechtszaak, hebben ge maand te zwijgen. Dat blijkt uit een brief die gisteren is gepubli ceerd door Nieuwsuur. De rechts zaak draaide destijds om de be scherming van een tipgever die in 2009 info over zwartspaarders aan de fiscus verkocht. Het hof wil nu de verantwoordelijke personen binnen het ministerie, onder wie mogelijk staatssecretaris Wiebes en minister Dijsselbloem, laten vervolgen wegens verdenking van een misdrijf waar maximaal vier jaar celstraf op staat. Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bet: 0112 - 57 24 27 'O „Ik krijg elke dag van dit soort te lefoontjes", zegt Seisay. Hij komt uit Sierra Leone, woont al een tijd je in Nederland en is nu betrok ken bij Stichting Help Sierra Leo ne. Seisay is deze vrijdag naar Beeld en Geluid in Hilversum gekomen met zijn baas Cor Hoogendoorn van Holland Shipyards, dat net een scheepswerf in Sierra Leone heeft overgenomen. „Een kleine scheepswerf, waar vijftig mensen werken, maar de enige in de wij de omtrek. Die ligt nu stil. De pro ductie was al minimaal, maar we willen de werf upgraden en ook dat ligt stil. Als sociaal project wil len we een school bouwen, maar dat ligt óók stil", vertelt Hoogen doorn. „Investeringen worden uit gesteld, bedrijven halen hun me dewerkers terug. En dat in een land dat al een werkloosheid heeft van 60 tot 70 procent." Seisay: „Alles in Sierra Leone is ge sloten. Mensen overlijden ook aan andere ziektes, die onbehan deld blijven, of aan honger. Ons voedsel komt voor 60 procent uit het buitenland en de aanvoer stokt. De inflatie is gigantisch. We komen net uit een burgeroor log, we waren op de weg omhoog, en nu dit." Het is precies waarom Caroline Tensen zich geen twee tellen be dacht toen ze gevraagd werd voor het belpanel met BN'ers dat op de ze finale dag van de nationale ac tieweek voor Giro 555 in Beeld en Geluid telefoontjes aanneemt van mensen die geld willen doneren. „Nietsdoen is geen optie", zegt de presentatrice. Veel bellers gaan er aan voorbij dat ze een BN'er aan de telefoon hebben, anderen reageren blij ver rast. „Het mooiste vind ik de men sen die weinig hebben en toch iets willen geven voor de mensen daar en zich bijna verontschuldi gen dat ze 'maar' een tientje ge ven", vertelt acteur Jan Kooijman. Zangeres Krystl ervaart dit ook. „Ik dacht eerst: is bellen wel van 2014? Maakt niet iedereen geld over via internet? Maar het heeft toch een functie", stelt ze vast. „Ik krijg heel verschillende mensen aan de telefoon, van jong tot oud." De instructie die op haar tafeltje ligt, heeft ze nog niet nodig ge had. „Iedereen die belt, weet waar voor ze geven. Ebola behoeft geen toelichting." Het mooist vind ik de mensen die zelf weinig hebben en toch iets willen geven ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 door Laurens Kok DEN HAAG - Volgens het kabinet heeft Turkije afstand genomen van de kritiek op het Nederlandse inte gratiebeleid. Sterker nog, het land zou nu zelfs ontkennen dat het Ne derland of het Nederlandse volk er gens van beschuldigt. Daarom zijn Turkse excuses niet nodig, aldus mi nister-president Mark Rutte. www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Zóóó... heerlijk warm! Slechts 19,95 per paar s"-v> X* 13 maten, iÊÊiÈ!ÈÊÈfa vanaf mt. 35. V Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl alles HILVERSUM - Simon Seisay is net ge beld met de mededeling dat een vriend van hem in Sierra Leone is overleden. Het been van de man was geamputeerd door een arts die niet veel later overleed aan ebo- la. Toen het met de vriend daarna bergafwaarts ging, was er geen arts meer om hem te redden. Jan Kooijman, acteur tegen heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3