Overvaller toont spijt en krijgt minder straf Doe mee en ontdek WifiSpots nu ook in Zeeuws Vlaanderen en Walcheren DELTA 38 WALCHEREN Reumatologen vertrekken definitief www.DELTA.nl/wifispots Politicoloog Vollaard vindt aantijging tegen burgemeester Stapelkamp van 'politiek bedrog' wel te zwaar aangezet. KAPELLE - Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Ka pelle heeft het recht, net zoals ie dere andere burger, om van poli tieke partij te veranderen. Maar hij moet zich ervan vergewissen dat de vertrouwensrelatie met de gemeenteraad niet op het spel komt te staan. „Ik ben het eens met zijn redene ring dat de politieke kleur van een burgemeester geen invloed heeft op zijn functioneren, maar hij moet wel beseffen dat een overstap naar een andere partij op basis van die vertrouwensrelatie gevoelig kan liggen." Aan het woord is politicoloog Hans Vollaard, universitair docent Nederlandse en Europese politiek aan de Universiteit Leiden. Hij laat desgevraagd zijn licht schij nen over de commotie die bij en kele raadsfracties is ontstaan over de handelwijze van Stapelkamp. Vollaard noemt overigens de over stap van Stapelkamp van CDA naar Christenunie 'best opmerke lijk'. „Ik ken geen andere burge meesters in Nederland die publie kelijk afscheid hebben genomen van de ene partij en zijn overge stapt naar de andere partij." Stapelkamp reageerde dinsdag tij dens de raadsvergadering geëmo tioneerd op aantijgingen van Peter Ganseman (Gemeentebe lang) en Tiny van Loon (WD) die hem betichtten van 'politiek bedrog'. Als ze vier jaar geleden tijdens de sollicitatie-gesprekken tussen Stapelkamp en de de ver trouwenscommissie hadden gewe ten dat de burgemeester ooit van politieke kleur zou verschieten, zou het kwartje misschien de an dere kant op zijn gerold. Stapelkamp vroeg zich daarop af of beide raadsleden hiermee niet de geheimhoudingsplicht van de vertrouwenscommissie hadden geschonden. Vollaard vindt de aantijging 'politiek bedrog' te zwaar aangezet, maar vraagt zich af of Stapelkamp er verstandig aan heeft gedaan te hameren op die geheimhoudingsplicht. „Dat doet de vertrouwensrelatie tussen de burgemeester en de raad na tuurlijk geen goed." Vollaard kent de verhoudingen in Kapelle natuurlijk niet goed, maar hij vindt het merkwaardig dat raadsleden pas twee maanden na dat Stapelkamp in het presidium liet weten van partij te verande ren, stennis gaan schoppen. Sta pelkamp deed zijn mededeling op 18 september. Pas nadat hij on langs over zijn overstap twitterde schoot een aantal raadsleden in de gordijnen. „Als in de profiel schets staat dat de politieke kleur van een kandidaat niet leidend is en dat de tekst van die schets door alle partijen is onderschre ven, is het best vreemd dat par tijen nu zo reageren. Het heeft er alle schijn van dat die vertrou wensrelatie in Kapelle wat gespan nen is." Het gerechtshof in Den Bosch gaf gisteren nog vier jaar cel voor de overval op een trainingspakken- verkoper uit Vlissingen. De overvaller had in september 2012 samen met iemand anders de overval gepleegd en daarbij toonde zijn maat een nepwapen. De man uit Roosendaal bond de verkoper daarna vast op een stoel. Vervolgens gingen de twee er van- Zij zetten hun werk voort in ei gen vestigingen in Goes, op Wal cheren en in Zeeuws-Vlaanderen. De ziekenhuizen onderzoeken met het Erasmus Medisch Cen trum of er een andere mogelijk- door met trainingspakken, geld en een iPhone. De overvaller had bij de recht bank in Middelburg, nadat hij had ontkend bij de overval betrokken te zijn, nog vijfjaar celstraf gekre gen. Nu wordt dat dus een jaar minder. De man moet ook nog bijna 5000 euro schadevergoe ding betalen. „Uit schaamte heb ik heel lang ontkend", vertelde de Roosendaal- er twee weken geleden tegen de rechter. „Die jongen was even oud als ik en een eigen onderne mer. Hij was voor mij een voor beeldfiguur. Ik snap niet dat ik zo'n gruwelijke daad heb ge pleegd." Zijn mededader is nooit opgepakt. heid is om de reumatologische zorg in de ziekenhuizen voort te zetten. Eerder maakten de reuma tologen bekend met collega's uit West-Brabant verder te gaan als RZWN. In een gezamenlijke ver klaring zeggen RWZN en de zie kenhuizen 'dat patiënten ook in de toekomst in de ziekenhuizen terecht kunnen voor bloed- en beeldvormend onderzoek alsme de de dagbehandeling, wanneer de reumatoloog dit aanvraagt'. 'Overstappen van Stapelkamp uniek' door Frank van Cooten door Pieter van Klinken DEN BOSCH - Omdat hij door zijn uiteindelijke bekentenis inzicht heeft getoond in het laakbare van zijn daden, krijgt een 24-jarige overvaller uit Roosendaal een jaar minder straf. GOES - De poging om de reumatolo gen van Reumazorg Zuidwest Ne derland (RZWN) binnen de zieken huismuren van Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ZorgSaam te hou den is mislukt. verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38