Middendorp Zoutelande wordt onderdeel van nieuw hotelcomplex 36 WALCHEREN LEGO LEAGUE ,kans! BTW-korting Hogazon.nl Rolluiken en Zonwering Kunststof kozijnen OP BINNENZONWERING! Ze kunnen zo de periode zonder sportzaal overbruggen. De huidi ge wordt begin volgend jaar ge sloopt. De nieuwe zaal, bij het toe komstig multifunctioneel cen trum aan de Westkapelseweg, is eind 2015, begin 2016 klaar. De dorpsraad gaat na of kleinere verenigingen en sportactiviteiten in Middendorp terecht kunnen. De zaal en het tegenovergelegen hotel Willebrord aan de Smids straat gaan een nieuwe toekomst tegemoet als hotel met dertig ka mers en achttien hotelapparte menten. Zowel zaal als Wille brord gaan tegen de vlakte voor die nieuwbouw. Dat heeft straks de beschikking over een eigen par keerterrein met 64 plaatsen aan de Nieuwstraat, half mei 2015 al gereed. De gebruikers van vijf nieuwe appartementen aan het Willebrordusplein zullen dat ook gebruiken. De bouw van die re creatieappartementen is in okto ber gestart en is juli volgend jaar klaar. Volgens makelaar Wilco Houmes is de helft verkocht. Houmes presenteerde afgelopen week ook de hotelplannen aan de Smidsstraat. „De twee gebouwen, opgetrokken uit rode baksteen met rode dakpannen, hebben elk drie woonlagen. De hoogte is elf meter, de liftschacht dertien me ter. Er komt één hotelexploitant; alle kamers en appartementen zijn te koop. De eigenaars geven de 'verhuur' in handen van die ex ploitant. Er zit geen horeca bij, Zoutelande heeft genoeg aanbod. We willen dit jaar de bouwaan- vraag bij de gemeente hebben." 28 NOV - 13 DEC 2014 EINDEJAARSACTIE KOZIJNEN ZONWERING Concert ex-leden Ten Years After Zondag treedt het trio Hun dred Seventy Split op in bluesclub The Lane in Oost burg. In deze band spelen bassist Leo Lyons en gitarist Joe Gooch, die eerder deel uitmaakten van de befaam de groep Ten Years After. Lyons was lid van het eerste uur, Gooch verving vanaf 2003 gitarist Alvin Lee. Het concert begint 20.00 uur. Gregoriaanse mis in Petrus en Pauluskerk Het Gregoriaans mannen koor Sint Caecilia uit Hein- kenszand verzorgt zondag om 10.00 uur een volledig Gregoriaanse mis in de Pet rus en Pauluskerk te Middel burg. Het koor brengt de vas te gezangen uit de Missa in Honorem Sanctisima Cordis Jesu van Ludwig Ebner ten gehore en daarnaast de Gre goriaanse gezangen van de ie zondag van de Advent. Zeelandnet en Delta beste sites Zeelandnet.nl mag zich de beste en populairste tele- comwebsite van Nederland noemen en Delta heeft een prijs voor beste energieweb- site in de wacht gesleept. Delta slaat zo een dubbel slag met zijn energie- en multimediatak. Zeelandnet viel voor het vierde jaar op rij in de prij zen bij de verkiezing van de Website van het Jaar. Dat is een publieksprijs die jaar lijks wordt uitgereikt aan de beste websites van Neder land. Vakman mag naar WK in Brazilië Patrick van de Vreede (21) uit Krabbendijke, medewer ker van Paree BV, heeft de landelijke vakmanschaps wedstrijden in de categorie telematica-inffa gewonnen. Hij mag volgend jaar naar de World Skills in Sao Paulo. ZA" CffcAMV** HETS&êUET «WK «ET SKELET rivacv: bezoeker maakt door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Zaal Middendorp in Zoutelande aanpassen tot tijdelijke sportzaal is niet langer nodig. De grotere sportverenigingen en de school in het dorp hebben voorlo pig ruimte gevonden in omliggen de dorpen. President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl D fb.me/Hogazon www.hogazon.nl OOSTBURG MIDDELBURG MIDDELBURG KRABBENDIJKE H Rodney heet de robot van het team van de leerlingen uit vmbo 3 van SSG De Rede in Terneuzen. „Hij is simpel en compact", zegt Johan Dehulsters. „Soms is-ie moeilijk om mee om te gaan. Tijdens de wedstrijd ging de bal op de paal in plaats van in de goal." Teamgenoot Sander de Braai: „Hij heeft twee armen om een bal te gooien en een deur open te maken. We hebben de sensor ver naar voren geplaatst, zodat-ie beter reageert." De Le go League bevestigt voor Johan dat hij graag de techniek in wil. „Toen ik bezig was met installeren en programmeren dacht ik: 'dit wil ik doen'." De Titaterminators uit de tweede klas havo en vwo van het Goese Lyceum verschenen 'voor de grap' met plaksnorren en kleurige bloemenkettingen bij de Lego League. Maar de wedstrijd nemen ze heel serieus. Ze zijn we kenlang bezig geweest om hun robot zo goed mogelijk te programmeren. En dat was nog behoorlijk lastig, omdat ze nog nooit zoiets gedaan had den. „We hebben een multifunctionele robot gemaakt", vertelt Luke van Overbeek. „Hij kan een deur openmaken, maar heeft ook een arm om een lade uit te trekken." Waar het team van Hannah van den Hoogen, Sylvan Konings, Melissa Goris en Esther Tiemersma (vlnr) komt, is ook Henk het Skelet. Hun team draagt de naam van de mascotte. „We hebben 'm meegenomen uit het biologielo- kaal", vertellen de tweedeklassers van SSG Nehalennia in Middelburg. „On ze robot heeft verschillende voorkanten", vertelt Sylvan. „Tijdens de wed strijd verwisselen we ze snel, zodat de robot sleutels kan pakken of een bal achteruit kan gooien." Wat ze geleerd hebben van de Lego League? Hannah: „Goed samen te werken en veel overleggen." foto's Lex de Meester De robot van groep 8 van basisschool Binnen de Veste in Zierikzee is een bijzondere. „Hij heeft een rupsband om lussen mee op te pakken. Met het schuifplaatje aan de onderkant kan je goed sturen", vertelt Kamiel van Lan- geraad. Het programmeren van de robot was een lastige klus, vond Paul Hameeteman. „Het is heel moeilijk om uit te rekenen hoever je de robot moet laten rijden om iets op te pakken. Maar ik vond het ook leuk. Ik hou van computers." De leerlingen hebben hun robot De Pepernoot genoemd. „Want als er iets misgaat, kunnen we altijd nog pepernoten eten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36