1 5 Onrust Ouders gaan door het lint en worden opgepakt riïSMPl ZEELAND 35 commentaar PvdA in Kamer boos over stort van zeegrind ui Cp t Uniek in de wereld: AHOY ROTTERDAM 28 MAART 2015 20:00 uur $nHB£ VLISSINGEN - De politie heeft de ouders opgepakt van een meisje dat mogelijk slachtoffer is gewor den van een zedenmisdrijf in Kruiningen. Het meisje (10) had thuis verteld dat ze door een man van haar flets was getrokken en onzedelijk was betast. Haar ouders zijn ver haal gaan halen bij de 36-jarige dorpsgenoot, die er van wordt ver dacht eerder ontucht te hebben gepleegd. Dat zou zich in septem ber hebben voorgedaan, met een jongen. De man werd toen aange houden en zat kort in de cel. In af wachting van verder onderzoek, werd hij weer vrijgelaten. De 32-jarige vader en 29-jarige moe der van het meisje zochten de man maandagavond op. De emo ties zijn daarbij hoog opgelopen, aldus woordvoerder Martine Pi laar van het Openbaar Ministerie. De 36-jarige verdachte wordt ge slagen en loopt ook meerdere steekwonden op. De man heeft op zijn beurt aangifte gedaan van de mishandeling, op basis waar van de ouders van het meisje twee dagen later zijn aangehou den. Ze zaten vrijdag nog steeds vast, aldus Pilaar. Voor opvang van het meisje is gezorgd. De 36-jarige man heeft op aanra den van burgemeester Jan Huis man zijn biezen gepakt en is naar een onbekend adres buiten de ge meente vertrokken. Politie en jus titie zijn wel op de hoogte van zijn verblijfplaats. „Want hij moet natuurlijk ook nog voor de recht bank verschijnen op verdenking van twee ontuchtzaken", bena drukt politiewoordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage. Veel reacties op de berichtgeving op de internetpagina van de PZC van deze zaak, zijn opvallend ne gatief over het optreden van de ouders. De reacties uit die hoek kunnen worden samengevat on der de noemer 'het volkstribunaal van Kruiningen'. „Hij wordt ver dacht, er zijn verhalen, maar is er ook bewijs? Wat de ouders heb ben gedaan is echt schandalig. Van mij mogen deze ouders wor den vervolgd om zware mishande ling, ze hebben het recht in eigen handen genomen en iemand die geen verzet toonde, mishandeld", aldus 'een teleurgestelde Zeeuw'. Robert: „De verdachte is door de rechter nog niet veroordeeld. Wel door alle 'rechtschapen' keurige burgers en dorpsraad uit deze ge meente. Wie volgt?" De actie van de ouders krijgt ook steun: „Nee laat zo één lekker aan je kind zitten en gewoon maar la ten doen. Die ouders verdienen een lintje ja", vindt Ruud. Petra kan zich de woede van de ouders ook heel goed indenken: „Degenen die zelf met een kind te maken hebben dat seksueel misbruikt is, kunnen zich voor stellen hoe dit is om de verdachte zelf eens goed aan te pakken! Want je leven is kapot! Kind en ouders hebben levenslang!!" Er heerst onrust in Krui ningen. Geruchten over kindermisbruik gaan al maanden rond. Begin deze week werd de ver dachte mishandeld door ouders die denken dat hij hun kind onzedelijk betastte. Inmid dels heeft de man op advies van de burgemeester het dorp verlaten. De berichten roepen veel vra gen op. Laat justitie dergelijke zaken niet te lang aanslepen? Er is al in september aangifte gedaan, maar de dorpelingen weten nog steeds niet of ze na bij een kindermisbruiker of een slachtoffer van valse aantij gingen woonden. Heeft de bur gemeester adequaat gerea geerd? Het lijkt of hij pas na de mishandeling van de verdachte in actie is gekomen. Is het te recht dat de ouders die de man mishandelden nog steeds vast zitten? Kruiningen wacht op antwoorden. Justitie en ge meentebestuur doen er goed aan met meer dan gebruikelij ke spoed zoveel mogelijk vra gen te beantwoorden. DEN HAAG - De PvdA in de Twee de Kamer is boos dat Rijkswater staat zich niet aan de afspraken houdt bij het versterken van de Schouwse kust. In plaats van staalslakken is zeegrind gebruikt om de vooroe vers bij Burghsluis, de Schelp- hoek en Levensstrijd te verster ken. Het fijnere materiaal is ramp zalig voor kreeften. Kamerlid Al- bert de Vries wil van minister Schultz weten waarom Rijkswa terstaat de vergunning aan haar laars lapt, er niet gekozen is voor basaltkeien en er geen overleg is gevoerd. De Vries vraagt Schultz wat ze er nu aan gaat doen. Tod JUL. WÊÊÊÊË3ËÊÊÊS& Meer dan 250 pipers, drummers, zangeressen, muzikanten en danseressen voor een levensgroot kasteeldecor! Music Show Scotland geeft op 28 maart 2015 opnieuw een show in Ahoy Rotterdam. Na het grote succes van het afgelopen jaar, waarbij Ahoy volledig was uitverkocht, kan het Nederlandse publiek opnieuw genieten van deze indrukwekkende show. m De kaartverkoop is al gestart, dus wacht niet en koop nu uw kaarten! Kaarten via ww.ntk.nl of0900 92031 Georganiseerde dagtocht via www.brookhuisreizen.nl of088 460 7050 ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 Sommige moeders vertellen dat de man regelmatig langs speeltuintjes loopt op zoek naar mogelijke slachtoffers. „Ik durf mijn kinderen niet meer buiten te laten spelen." foto Marcelle Davidse door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35