'Kies voor het ADRZ, uw ziekenhuis' jmt ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS De afgelopen maanden heeft het ADRZ zich elke twee weken met een pagina gepresenteerd in de PZC. Wij hebben vooral laten zien wat het ADRZ in medisch en ver pleegkundig opzicht voor u kan bete kenen. Daarbij stond de medische inhoud voorop, omdat die voor de patiënten het allerbelangrijkst is. Zo ook op deze laatste pagina. Men sen zeggen tegen ons: "We merken dat het ADRZ zijn best doet om zich te verbeteren". Daar zijn we blij mee, want zo is het. We zijn er nog niet, het kan nóg beter. Daarvan zijn wij ons bewust en daar wordt ook hard aan gewerkt. Niemand gaat voor zijn plezier naar het ziekenhuis. Maar als het dan toch nodig is, dan hopen wij oprecht dat u kiest voor uw eigen ziekenhuis, het ADRZ. Wij staan graag voor u klaar! Raad van Bestuur: Huybert van Eek en Rinus van Riel Medisch Stafbestuur: Frank Visscher en Jan-Arie van den Hoek Oogheelkunde: voor reguliere zorg, maar ook voor spoed Per jaar worden in het ADRZ ruim 2500 mensen met de aandoening staar geopereerd. Door onze enorme ervaring zijn we in staat een zeer hoge kwaliteit te bieden. In bijna alle gevallen is na de staaroperatiehet zicht met tien tallen procenten verbeterd. Ook voor kinderen bieden de twee kinderoogartsen hoog waardige zorg, of het nu gaat om een behandeling van een lui oog, bijziendheid of opera tieve correctie bij scheelzien. Voor bovenooglidcorrecties kunt u in Nederland,voor de verzekerde zorg, niet meer in elk ziekenhuis terecht. In het ADRZ behandelt een ervaren ooglid chirurg de bovenoogleden cosmetisch fraai met vol ledig herstel van functie. Ook als uw zorgverzekeraar niet vergoedt, dan kunt u tegen een scherp tarief bij ons terecht. Slechter zien is vaak het gevolg van een netvliesaan doening. Door nieuwe behandelmethoden kan het zicht in veel gevallen verbeteren. Soms is een laser behandeling of netvliesoperatie nodig. Ook dan kun nen wij de nodige specialistische zorg bieden. De oogartsen zijn trouwens altijd in de buurt, want voor het ADRZ houden zij spreekuur in Vlissingen, Middel burg, Goes, Krabbendijke en Zierikzee. In Zierikzee wordt een derde OCT-scan aangeschaft zodat we ook daar onderzoek naar het netvlies kunnen doen. In de Vrctoriakliniek worden naast ooglidchirurgie en oog injecties sinds dit jaar ook staaroperaties uitgevoerd. De Maatschap oogheelkunde bestaat uit negen erva ren oogartsen. Naast hun werk als algemeen oogarts hebben de meesten ook een superspecialisatie. De wachtlijst is kort en bij spoed wordt u dezelfde dag geholpen. Wij verzorgen 24 uur per dag, 7 dagen in de week.acute oogheelkundige zorg. Zo staat er altijd een oogarts voor u klaar. Voor reguliere zorg, maar ook voor spoed! Heeft u vragen of wilt u reageren? Stuur dan een e-mail naar info@adrz.nl. Meer informatie over uw ziekenhuis staat op www.adrz.nl. Samenwerking leidt tot behandeling van borstkanker op topniveau In tien jaar tijd is de behandeling van mensen met borstkanker enorm ontwikkeld. Een borstreconstructie is inmiddels een integraal onderdeel van de behande ling van borstkanker. Door intensieve samenwerking tussen alle medisch specialisten die in Zeeland betrok ken zijn bij de behandeling van het borstcarcinoom is de behandeling van patiënten met borstkanker nu van het hoogste niveau. „Elke patiënt die geconfronteerd wordt met borstkanker heeft recht op de mogelijkheid van een borstreconstructie", zegt de heer D.Goossens, plastisch chirurg bij het ADRZ. „Wij hebben zo veel ervaring met borstreconstructies, dat we jonge, afgestudeerde plastisch chirurgen oplei den. Vroeger kwamen patiënten na een borstamputatie naar onze polikliniek voor een borstreconstructie. Door de enorme ontwikkelingen en onze ervaring met meettechnieken wordt tegenwoordig al tijdens de amputatie-operatie een begin gemaakt met de recon structie. Dat is niet eenvou dig en vergt veel expertise en ervaring. Maar inmid dels zijn we zover, dat we met de grootste nauwkeu righeid steeds betere resul taten bereiken." Twee keer per jaar organiseren de plastisch chirurgen een dag deel theorie en een dagdeel prak tijk voor jonge plastisch chirurgen. Voor deze dagen is landelijk veel belang stelling. Dankzij de gezamenlijke inspanningen van de diverse specialismen heeft het ADRZ voor de borstkankerzorg hetïop-preferent keurmerk van zorgverzekeraar CZ gekregen. TOP preferent Moderne technieken en samenwerking met andere specialismen „Dankzij moderne technieken en samenwerking met andere specialismen kunnen we patiënten beter behandelen en meestal kunnen zij kort na de ingreep alweer naar huis", zegt KNO-arts Jan Rombout. Hij noemt als voorbeeld van een nieuwe, patiëntvriendelijke techniek de zelfoplosbare tam pons die bij steeds meer neusoperaties kunnen worden gebruikt. De patiënt hoeft daardoor niet apart terug te komen voor het verwijderen ervan. Ze lossen binnen enkele dagen op en kunnen dan afgezogen worden of met een zoutoplossing worden weggespoeld. Samenwerking mét andere specialismen komt bij voorbeeld voor bij een verstopping van de traan wegen. „Vroeger werd van buitenaf geopereerd met een zichtbaar litteken als gevolg. Nu opereer ik van binnenuit, samen met de oogarts, die de drain aanlegt. Het litteken zit dan aan de binnen kant van de neus. Deze ingreep wordt maar in enkele ziekenhuizen in Nederland gedaan." „We werken ook samen met onder andere de long artsen in een slaapteam. Patiënten met slaap- apneu die 's nachts een beademingsmasker dragen, hebben vaak last van gezwollen neusslijm- vliezen. Wij KNO-artsen zorgen dan voor een een voudige ingreep onder lokale verdoving waarna de patiënt 's nachts geen problemen meer heeft." „Het gaat allemaal dus totaal anders dan vroeger. Het draait meer dan ooit om het welbevinden van de patiënt." KNO-arts MÊÊMh Oogarts W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32