Wachtlijsten jeugdhulp langer door ontslaggolf ZEEUWS-VLAANDEREN 39 Grootschalige ontruiming in oude Burght Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl Dethon waarvan hij er vier met de hondenpoepzuiger, die offici eel een multicleanmachine heet, in de weer is. „Toen ik dit werk ging doen, was mijn eerste reactie dat ik een gasmasker moest gaan halen. De eerste week rook ik 's avonds aan mijn kleren en schoenen en ik rook echt overal stront. Die geur zat helemaal in mijn neus." Nu kan hij er om la chen en heeft hij er niet zo'n last meer van. „De poepwalm komt soms wel de cabine binnen als ik achteruit rijd, maar verder valt het mee." De hondenpoepzuiger is een soort omgebouwde grasmachine. De slurf heeft een behoorlijk zuig kracht. Alle poep komt vanachter in de opslag en die moet eind van de dag worden geleegd. „Het appa raat moet dan worden schoonge maakt. Dat doe ik ook. Soms raakt de slurf verstopt, als het vochtig weer is, kan al die poep zwaar en nat worden. Dan moet ik de slurf met water doorspuiten", legt Yvan uit. De oorspronkelijk uit Sint Niklaas afkomstige Yvan vindt het fijn om in zijn huidige werk iets voor de gemeenschap te kunnen betekenen. „Dethon heeft een stigma, veel mensen denken dat er alleen sukkelaars werken. Maar wij leveren goed en proper werk af. Dat vind ik be langrijk." Het doel van het inzetten van de hondenpoepzuiger is natuurlijk de overlast verkleinen, maar de ge meente Hulst wil hondenbezit ters ook motiveren om de uit werpselen van hun hond voortaan zelf op te ruimen. In de gemeentewinkel en bij Gemeente werken zijn plastic zakjes en hon- denpoepzakhoudertjes in de vorm van een cadeautje af te ha len. Een kleine moeite om de gro te boodschap van je trouwe vier voeter op te ruimen, vindt ook Yvan. „Je vraagt je toch af of zo'n drol twee ton weegt of dat veel mensen een zwakke rug hebben omdat ze niet willen bukken." Najaarsconcert van New Adventure Showband New Adventure uit Terneuzen geeft zondag middag het jaarlijkse najaars concert in het Gregoriuscen- trum in de Walstraat in Axel. Ook is er die middag een gastoptreden van Show band Axel. Het najaarscon cert begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. Hundred Seventy Split in The Lane Leo Lyons staat zondag met de band Hundred Seventy Split in The Lane. De Ameri kaanse groep zou eerst in september Oostburg aan doen, maar moest dat optre den afgelasten. De deuren gaan om 19.00 uur open, het optreden begint rond 20.00 uur. Kaarten: 15 euro. Eerde re berichtgeving dat het con cert zaterdag is, was onjuist. Schaatsvijver wacht week baggerwerk De schaatsvijver nabij de Piet Heinstraat, Hulsterweg en Van Speykstraat wordt vanaf maandag 8 december uitgebaggerd. Het werk neemt ongeveer een week in beslag. Het baggeren is no dig om de waterkwaliteit te optimaliseren. Tijdens het werk zijn enkele wandelpa den afgesloten. Najaarskermis bij La Porte d'Or Bij La Porte d'Or wordt het hele weekend een najaars kermis gehouden. Zowel za terdag als zondag is er live muziek. Vandaag speelt pop rockband Frontaal, morgen de blues-americanaband The Blue Clay. Vandaag is er van 15.00 tot 20.00 uur een wijnproeverij, waarbij Maar ten Luyckx twaalf wijnen laat proeven. Gemeenten nemen per 1 januari de jeugdzorg over van de provin cie. Ze moeten de jeugdhulpverle ning wel met minder geld uitvoe ren. Het Rijk wil op die manier de stijgende zorgkosten beteuge len. Provinciale jeugdhulporgani- saties moeten daarom afbouwen. In oktober werd aangekondigd dat bij Juvent tachtig banen ver dwijnen. Dat proces loopt nu, met als gevolg dat meer jongeren langer moeten wachten op jeugd hulp, terwijl de provincie de wachtlijsten had weggewerkt. Sta tenleden maakten zich er gisteren in een provinciale commissie zor gen over. Hoewel staatssecretaris Van Rijn van Volksgezondheid ga randeert dat iedereen na 1 januari hulp krijgt en voor Zeeland het sein op groen heeft gezet, vragen Annebeth Evertz (PvdA), Frans Babijn (CDA), Paul Colijn (Christenunie) en Leen Harpe (GroenLinks) zich af of gemeen ten wel klaar zijn voor de klus. Gedeputeerde George van Heuke- lom wil, net als WD'er Kees Bie- rens, de gemeenten het voordeel van de twijfel geven. Toch is hij bezorgd. Van Heukelom signa leert dat gemeenten lang niet de kennis hebben zoals die jarenlang is opgebouwd bij Juvent en Bu reau Jeugdzorg. Hij betreurt dat die expertise dreigt weg te lek ken. BRESKENS - De laatste cliënten van zorgstichting Warmande zijn be gin deze maand uit het voormali ge zorgcomplex De Burght in aan de Ringlaan in Breskens vertrok ken naar nieuwbouw Goedertijt. Dat biedt Warmande en de brand weer een unieke kans om een aan tal gezamenlijke ontruimingsoefe ningen te doen in het leegstaande gebouw. Maandagavond doen bedrijfshulp verleners van Warmande, acht West-Zeeuws-Vlaamse brand weerkorpsen en een aantal officie ren van dienst mee aan een groot schalige oefening. Met name wordt gekeken naar de overdacht van verzorgend personeel aan de brandweer. In de oefening, die be gint om 19.00 uur, worden leer momenten van fatale branden in zorgcentra in Oegstgeest (2011) en Melle (2009) meegenomen. Met kortingen van 40 tot 80% Kom eens kijken in onze showroom Nergens goedkoper??! ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 I Terwijl Yvan Palmkoeck aan het werk is bij het De Vosplantsoen, krijgt hij even gezelschap van hond Sloeber en haar baasje, foto Ronald den Dekker AXEL OOSTBURG KLOOSTERZANDE IJZENDIJKE door Frank Balkenende MIDDELBURG - De wachtlijsten voor jeugdhulp nemen toe door de ont slaggolf bij jeugdhulporganisatie Ju- vent. Kinderen en gezinnen kun nen daardoor langer verstoken blij ven van jeugdzorg, die vaak drin gend noodzakelijk is. Kortingen tot (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riothll 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sartijura, Hoesch, Dansani. Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 137