Rijmpje Scholierenstrijd met Lego-robots Reumatologen almanak Pijn van gemis is van alle tijden Brandweerkorpsen Nieuw Namen en Kieldrecht rukken vanaf maandag samen uit. Die fusie ging niet vanzelf ZEEUWS-VLAANDEREN PSV overwintert in Europa 50 en 51 TERNEUZEN - De ziekenhuizen ADRZ en ZorgSaam hebben geen overeenstemming kunnen berei ken met de reumatologen die zelf standig verder willen. Bedoeling was dat ze hun werk binnen de ziekenhuismuren zouden voort zetten. Ze vormen vanaf volgend jaar Reumazorg Zuidwest Neder land en opereren voortaan in ei gen vestigingen in Zeeuws-Vlaan deren, Goes en op Walcheren. De boomlange fotograaf uit Bres- kens kreeg de opdracht om tijdens de intochten van Sinterklaas in Ter- neuzen en Hulst ook een paar por tretjes te maken van Zwarte Pieten. Aanleiding was de nationale discus sie over Zwarte Piet. Hij nam het verzoek om vooral uit te kijken naar opvallende (lees: niet Zwarte) Pieten uit te kijken ter har- te, maar in beide plaatsen voerde de traditionele Piet de boventoon. Dus portretteerde de Bressiaander in Ter- neuzen maar een Piet zoals we die al jaren kennen. Voor het fotobij schrift vroeg hij vervolgens naar zijn naam. Hij kreeg antwoord in een rijmpje: Je kunt mij geloven of niet, maar ik heet Piet. Man, man, man, dat je dat niet ziet!" Joost koppelt branchepakketten aan de administratie. Hierdoor staan zowel financiële als niet financiële gegevens uit deze pakketten altijd direct in de online boekhouding. ZATERDAG 29 november 2014 33 NIEUW NAMEN - De brandweerpak- ken zijn gepast, de bijscholing is voltooid en - niet onbelangrijk - alle juridische plooien zijn gladge streken. De brandweerposten van Nieuw Namen en Kieldrecht (B) zijn klaar om vanaf maandag geza menlijk uit te rukken. De fusie was noodzakelijk om dat beide posten met een dalend aantal vrijwilligers kampten. Daardoor ontstonden problemen met de bemanning van voertui gen. De weg naar de fusie was lang en zat vol valkuilen. Aan vankelijk was het plan om op 26 juni de posten officieel samen te voegen. Later werd dat half okto ber en uiteindelijk dus 1 decem ber. Nieuw Namen werd onderge bracht bij Beveren en dat zorgde voor strubbelingen. Het gelijk stellen van diploma's, vergunnin gen en belastingtechnische za ken verliep uiterst stroef. De vrij willigers uit Nieuw Namen en Kieldrecht volgden het vanaf de zijlijn. Sinds februari oefenden ze elke donderdag samen. „Ne gentig procent van de dingen die de posten deden, kwam over een", vertelt Tom Pauwels, pro jectleider vanuit de Veiligheidsre gio Zeeland. „Het verschil zat 'm in materialen en naamgeving. In België heb je een sergeant, in Ne derland een bevelvoerder." De negen vrijwilligers uit Nieuw Namen krijgen een ander pakket dan voorheen. Pauwels: „Ze moe ten kunnen uitrukken naar de Waaslandhaven, met chemische industrie en tunnels. Of naar de kerncentrale in Doel. Ze hebben geoefend bij de kerncentrale. Dat is iets anders dan de huis-tuin-en-keukenbrandjes." De nieuwe post kan ook uitruk ken in Kieldrecht, Meerdonk, Verrebroek en Nieuw Namen. De in totaal 23 vrijwilligers be trekken nu nog de huidige post in Kieldrecht. Pauwels: „Die is niet ideaal. Het is te klein voor de vier voertuigen. Daarom zit ten we eind 2015 in de oude tex tielfabriek van Kieldrecht." De voertuigen van Nieuw Namen zijn vanaf maandag buiten ge bruik. Rodney heet de robot van het team van de leerlingen uit vmbo 3 van SSG De Rede in Terneuzen. „Hij is simpel en compact", zegt Johan Dehulsters. „Soms is-ie moeilijk om mee om te gaan. Tij dens de wedstrijd ging de bal op de paal in plaats van in de goal." Teamgenoot Sander de Braai: „Hij heeft twee armen om een bal te gooien en een deur open te ma ken. We hebben de sensor ver naar voren geplaatst, zodat-ie be ter reageert." De Lego League be vestigt voor Johan dat hij graag de techniek in wil. „Toen ik bezig was met installeren en program meren, dacht ik: 'dit wil ik doen'." De Lego League is een wereldwij de robotwedstrijd die als doel heeft om jongeren te interesseren voor techniek. De scholieren pro beerden met hun robots verschil lende opdrachten uit te voeren op een hindernisbaan. Ze moesten de robot zo programmeren dat hij onder meer een bal in een doel kon schoppen of een deur kon open doen. Het team 'Eve' van SSG De Rede in Terneuzen werd tweede. Het team 'Henk het Skelet' van SSG Nehalennia in Middelburg won de wedstrijd en mag in februari meedoen aan de Benelux-finale. jojst Tipredactie@pzc.nl Joost werkt bij WEA Zuid-West j www.haliojoost.nl Door gelijkspel tegen Estoril is de Eindhovense ploeg al na vijf duels zeker van een vervolg in de Europa League Posten uit de brand door Bob Maes Het team Rodney van SSC De Rede in Terneuzen deed mee aan de First Lego League, foto Lex de Meester VLISSINGEN - Zo'n 125 leerlingen van Zeeuwse scholen streden vrij dagmiddag tegen elkaar met zelfge bouwde robots van Lego bij de HZ in Vlissingen tijdens de regiofinale van de First Lego League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 131