Goes wil binnenstad opkalefateren met overgebleven geld masterplan I 36 BEVELANDEN en THOLEN LEGO LEAGUE ,kans! BTW-korting Hogazon.nl Rolluiken en Zonwering Kunststof kozijnen PS NOV 13 DEC 2014 EINDEJAARSACTIE Aan het stadshart wordt al zo'n tien jaar gesleuteld aan de hand van het Masterplan Binnenstad. De tweede fase van dat omvangrij ke project is nu afgerond, maar er is nog een dikke negen ton over. Dat geld wil het college volgens wethouder Jo-Annes de Bat inzet ten om een aantal kleine ergernis sen aan te pakken. Zo mooet er bijvoorbeeld onderhoud worden gepleegd aan bestrating. Her en der liggen stenen los, reparatie kost een ton. Het college wil ver der 125.000 euro uittrekken voor fietsparkeren, 75.000 euro voor herbestraten Koepoort (als laatste onderdeel vaan de Wijngaard straat), 5.000 a 10.000 euro voor extra verlichting in de Papegaai straat, een ton voor aanpassingen aan de kruising Dam Vd Spiegel straat F. den Hollanderlaan, 15.000 euro voor de kunstbak op de Vlasmarkt (die een zitelement krijgt). Daarnaast wordt nog ge zocht naar een geschikte plek voor een speeltuintje. Het geld wat daarna nog over is, wil het col lege gebruiken om de boekwaar de van de locatie Slot Ostende om laag te brengen, zodat die beter ex ploitabel wordt voor een eventue le marktpartij. Het college legt de voorstellen bin nenkort voor aan de gemeente raad, die het laatste woord heeft over de besteding van het geld. De volksvertegenwoordigers zul len zich ook moeten uitspreken over de horecavisie en het actie plan binnenstad. Eén en ander hangt nauw met elkaar samen om de aantrekkelijkheid te vergroten. GOES Man op dievenpad opgepakt De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag rond 01.00 uur aan de Nobel- weg in Goes een 27-jarige man uit Zeist opgepakt. De man zat in een gestolen be stelbus met gestolen kente kenplaten. In de bus lagen in brekerswerktuigen. Kort daarvoor was geprobeerd in te breken bij een fietshandel aan de Nobelweg. Johannes Thielenlezing De jaarlijkse Johannes Thie lenlezing in de Westerkerk in Goes heeft vanavond, za terdag, als onderwerp: De viering van het Heilig Avondmaal in de Vroege Kerk en Nadere Reformatie Er worden twee unieke le zingen gehouden door dr. M. A. van Willigen en profes sor dr. A. de Reuver. De kerk gaat open om 19.00 uur. Concert ex-leden Ten Years After Zondag treedt het trio Hund red Seventy Split op in blues club The Lane in Oostburg. In deze band spelen bassist Leo Lyons en gitarist Joe Gooch, die eerder deel uit maakten van de befaamde groep Ten Years After. Lyons was lid van het eerste uur, Gooch verving vanaf 2003 gitarist Alvin Lee. Het concert begint om 20 uur. Zeelandnet en Delta beste sites Zeelandnet.nl mag zich de beste en populairste tele- comwebsite van Nederland noemen en Delta heeft een prijs voor beste energieweb- site in de wacht gesleept. Delta slaat zo een dubbel slag met zijn energie- en multimediatak. Zeelandnet viel voor het vierde jaar op rij in de prij zen bij de verkiezing van de Website van het Jaar. KOZIJNEN ZONWERING prt S£TT8AHv'AN bezoeker maakt BINNENZONWERING! door Luc Oggel GOES - Een speelvoorziening in de binnenstad, het aanpakken van de kruising op de Dam en het 'opleu ken' van de kunstbak op de Vlas- markt. Het zijn zo wat wensen die B en W van Goes nog hebben voor het centrum. GOES OOSTBURG Rodney heet de robot van het team van de leerlingen uit vmbo 3 van SSG De Rede in Terneuzen. „Hij is simpel en compact", zegt Johan Dehulsters. „Soms is-ie moeilijk om mee om te gaan. Tijdens de wedstrijd ging de bal op de paal in plaats van in de goal." Teamgenoot Sander de Braai: „Hij heeft twee armen om een bal te gooien en een deur open te maken. We hebben de sensor ver naar voren geplaatst, zodat-ie beter reageert." De Le go League bevestigt voor Johan dat hij graag de techniek in wil. „Toen ik bezig was met installeren en programmeren dacht ik: 'dit wil ik doen'." MIDDELBURG De robot van groep 8 van basisschool Binnen de Veste in Zierikzee is een bijzondere. „Hij heeft een rupsband om lussen mee op te pakken. Met het schuifplaatje aan de onderkant kan je goed sturen", vertelt Kamiel van Lan- geraad. Het programmeren van de robot was een lastige klus, vond Paul Hameeteman. „Het is heel moeilijk om uit te rekenen hoever je de robot moet laten rijden om iets op te pakken. Maar ik vond het ook leuk. Ik hou van computers." De leerlingen hebben hun robot De Pepernoot genoemd. „Want als er iets misgaat, kunnen we altijd nog pepernoten eten." De Titaterminators uit de tweede klas havo en vwo van het Goese Lyceum verschenen 'voor de grap' met plaksnorren en kleurige bloemenkettingen bij de Lego League. Maar de wedstrijd nemen ze heel serieus. Ze zijn we kenlang bezig geweest om hun robot zo goed mogelijk te programmeren. En dat was nog behoorlijk lastig, omdat ze nog nooit zoiets gedaan had den. „We hebben een multifunctionele robot gemaakt", vertelt Luke van Overbeek. „Hij kan een deur openmaken, maar heeft ook een arm om een lade uit te trekken." Waar het team van Hannah van den Hoogen, Sylvan Konings, Melissa Goris en Esther Tiemersma (vlnr) komt, is ook Henk het Skelet. Hun team draagt de naam van de mascotte. „We hebben 'm meegenomen uit het biologielo- kaal", vertellen de tweedeklassers van SSG Nehalennia in Middelburg. „On ze robot heeft verschillende voorkanten", vertelt Sylvan. „Tijdens de wed strijd verwisselen we ze snel, zodat de robot sleutels kan pakken of een bal achteruit kan gooien." Wat ze geleerd hebben van de Lego League? Hannah: „Goed samen te werken en veel overleggen." foto's Lex de Meester President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl O fb.me/Hogazon www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 122