turbo-politicus Sarkozy 679,- 579,- 599,- 199,- 299,- 299,- 499,- 489,- 599,- 699,- BUITENLAND 11 u Xri&n&B 8 of 10 dagen Van der Valk Barcarola, Barce lona, Gaudi en Dalf 8 dagen Wenen en het Wienerwald 8 dagen Glacier-/Mont Blanc Express Saas Grund Zwitserland 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Rondreis Ierland Killarney 10/15 dagen Rondreis Noorwegen/ danks stemde 75 procent van de inwoners van Berkeley voor. Ook de rest van Amerika begint werk te maken van de strijcfitegen obesitas. Deze week maakte de Amerikaanse overheid bekend dat restaurantketens bij elk item op de menukaart moeten vermelden hoeveel calorieën de lekkernij telt. Ook op snoepautomaten in pretparken moet het aantal calo rieën vanaf 1 januari 2016 worden vermeld, net als bij de popcornau- tomaten in bioscopen. Een flesje Dr. Pepper van 591 milli liter, dat nu 1,89 dollar kost, wordt in Berkeley bovendien per 1 janua ri nog eens 20 cent duurder. „Het wordt bijna de moeite om ervoor naar Oakland te rijden", zegt eige naar Jef Montano van een 7Eleven supermarkt in Berkeley. „Ik ga ze ker klanten verliezen", zegt hij. „Frisdrank is een van de drie pro ducten die ik het meeste verkoop. Straks niet meer." The American Beverage Associa tion liet direct na de verkiezingen weten dat Berkeley niet represen tatief is voor de rest van Amerika. Dat klopt, Want de inwoners zijn veelal liberale, hoogopgeleide en linkse Amerikanen. In de rest van Amerika drinken mensen gemid deld elke dag meer dan drie gla zen frisdrank. In Berkeley lijken de inwoners be wuster. Zo vind je in de winkel straat College Avenue een winkel die gezondheidsschoenen ver koopt, een theewinkel en een deli catessenzaak met slechts biolo- bijsterd. „Als de zaal roept om in voering van sharia-wetten, zegt hij dan ook 'dat kost niets'?" zei een van hen. Sarkozy ziet de UMP als spring plank naar een hoger ideaal: het presidentschap. Hij meent dat Frankrijk na twee jaar socialis tisch wanbestuur hem 'nodig heeft'. Deze week in het dagblad Le Figaro: „Ik zit dertig jaar in de politiek, maar heb nog nooit zo veel wanhoop, wantrouwen en woede in het land meegemaakt." De vraag is alleen: weet Frankrijk dat het Sarkozy nodig heeft? De voormalige omnipresident heeft de pech dat hij in de ring moeten treden tegen Alain Juppé, ook UMP-lid, maar niet geïnteres seerd in de voorzittershamer. luppé heeft zich nu al aangemeld voor de 'voorronden' van 2016, waarin leden van de gematigde rechtse partijen hun gezamenlij ke presidentskandidaat kiezen. Hij maakt een goede kans: de be daagde Juppé is zo populair, dat de pers spreekt van 'Juppémania'. Juppé, die in het verkiezingsjaar 72 wordt, is voor veel Fransen de anti-Sarko: bedachtzaam, ervaren, gematigd, en principieel. In één woord: een waardig president. Hij geldt ook als succesvol burgemees ter van Bordeaux. Bij de laatste peiling door het weekblad Paris Match was Juppé met 67 punten de populairste poli ticus in het land, terwijl Sarkozy met 41 puntjes genoegen moest nemen met de twintigste plaats. gisch en veganistisch eten. In de koffiezaak op de hoek van Russell Street en College Avenue kun je schapen- of sojamelk in je koffie laten doen. Toch hopen gezondheidsorganisa ties dat, nu Berkeley een sodatax heeft ingevoerd, meer Amerikaan se steden volgen. „Het is geen wonder dat iedereen hier zo dik is", zegt de gepensio neerde Gary Morgan. „De porties zijn in de meeste Amerikaanse restaurants gigantisch. Wij delen een gerecht altijd met z'n tweeën. En dan is het vaak nog te veel." 8-daagse vlieg-bus rondreis Klassiek Andalusië 8-daagse vlieg-bus rondreis Hoogtepunten van Portugal ^TBSS" 8-daagse vlieg-bus rondreis Rome, Sorrento Amalfi 5 of 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau Urstis: 7 ',owforz- GU.S3 Diverse vertrekdata 2015 Diverse vertrekdata 2015 v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Rii RnIHprman W Brochure en boekingen: bij boiaerman (0318)580958 aanbetalen niet verplicht! www.boiderman.nt ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 met overgewicht Diverse staten in de VS gebruiken een suikertaks in de strijd tegen overgewicht, foto Robin Nelson/HH Oud-president Nicolas Sarkozy wil terug in de politiek, foto HH "■itiati Diverse vertrekdata 2015 Diverse vertrekdata 2015 Diverse vertrekdata 2015 Boek nu de Kerstshoppingcruise met vertrek 3 december en ontvang een waardebon van 50,- voor een Boldermanreis in 2015! Diverse vertrekdata 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11