bij Europa Cupwedstrijd Groene Ster laat zich kaas van het brood eten Eremetaal Bastiaansen Dooge gevierde man na gelijkmaker SPORT 53 voor Airpack tegen IJtama De Bruijn op WK in achtste finales tegen Jaspers De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen speelden giste ren voor de vierde maal dit sei zoen gelijk. In het Noord-Hol landse Zwaag eindigde het duel met Hovocubo in 4-4. Tien minuten voor tijd leidde de Walcherse equipe nog met 4-2. Voor Groene Ster, dat als de nummer zeven van de eredivi sie aan het verre uitduel begon, was de remise tegen de num mer acht een domper. Na twee thuisoverwinningen op rij leek de ploeg van trainer Hicham Benhammou op weg naar de Stevens begint bij Stuttgart met winst Huub Stevens heeft een succes volle rentree gemaakt op de bank bij VfB Stuttgart. De zes tigjarige Limburger leidde de hekkensluiter van de Bundesli- ga gisteren naar een overwin ning op SC Freiburg: 1-4. Daar door deed Stuttgart de laatste plaats over aan Werder Bre men en klom het naar de voor lopige zestiende plek. Stevens keerde deze week te rug in Stuttgart als opvolger van de opgestapte Armin Veh. Afgelopen zomer waren de rol len juist omgedraaid. Toen keerde Veh terug bij Stuttgart nadat Stevens de Duitse club had behoed voor degradatie, maar toch niet verder wilde. Dimitri Coossens en SDO'63 uiteen Trainer Dimitri Goossens neemt aan het eind van dit sei zoen afscheid van zondag-vijf- deklasser SDO'63. Dit maakte hij deze week bekend. Goossens is aan zijn tweede voetbalseizoen bezig in Lams- waarde en bezorgde de Zeeuws-Vlaamse club de eer- ste-periodetitel. De ploeg staat nu derde met negentien pun ten uit tien duels. eerste uitzege. Maar het team liet zich toch nog de kaas van het brood eten. Every Janzen opende de score voor de thuisploeg. Daarna zorgde Salim Sandee ervoor dat het bij rust 1-1 stond. Na de 2-1 van Issam El Bakkali nam Groene Ster het heft in handen. Door één treffer van André Sierveld en twee goals van Josi- mar Pattinama werd het 2-4. Maar via Karim Ajnane en Den nis Selbach had de thuisploeg het laatste woord. Groene Ster heeft nu tien pun ten uit negen duels. Schweertman in finale in Brussel De uit Koudekerke afkomstige squasher Piëdro Schweertman heeft gisteren bij het PSA-toer- nooi in Brussel de finale be reikt. De nummer 86 van de wereld, die in de Belgische hoofdstad als eerste geplaatst is, was in de halve eindstrijd met 3-2 te sterk voor Joel Ma- kin uit Wales. Een dag eerder won hij met 3-1 van de Span jaard Bernat Jaume. In de finale staat Piëdro Schweertman vandaag tegen over landgenoot Sebastiaan Weenink. Met zijn 93e plek op de ranking is hij in Brussel als tweede geplaatst. Een geheel Nederlandse eindstrijd is op de PSA-tour een zeldzaamheid. Van Geyt verder in GP driebanden In de laatste nationale Grand Prix driebanden van het jaar heeft Ronald van Geyt uit Hansweert zich geplaatst voor de volgende kwalificatieronde. De biljarter won zijn partij te gen Paul Arkestijn nog moei zaam (20-15), maar tegen Ste fan Osnabrug was hij opper machtig (20-9). Partner Sylvia Eckel, die in een andere poule speelde, werd uitgeschakeld. Donderdag was Bastiaansen al tweede geworden op de eerste wedstrijddag. In de voorrondes (twee op schans en twee op de rail) had de slopestylespecialist de hoogste score gehaald. Daar door ging hij in de finale als laat ste van start In die finale haalde alleen de veertienjarige landge noot Niek van der Velden een ho ger puntenaantal dan de Terneu zenaar. Petr Horak werd toen der de. Over twee dagen gezien was Bastiaansen de beste Nederlander op het olympische onderdeel. De pas zestienjarige freestyler heeft deze zomer de rookie-selectie van de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) verruild voor de junio renselectie, een groep van zes snowboardtalenten. Deze groep vormt de opstap naar de nationa le snowboardselectie, met freesty- lers als Dolf van der Wal, Cheryl Maas en Dimi de Jong. Erik Bastiaansen haalt een tweede en een derde plaats bij een internationale slope- stylewedstrijd. Johan Dooge van Airpack was de gevierde man nadat hij in de laat ste twee minuten zijn ploeg op een fraaie 3-3 bracht. Airpack stond in de eerste helft met 2-1 voor, maar zag IJtama twee fraaie goals maken in de tweede helft. Dooge was snel en behendig en schoot zijn ploeg vanuit de rech terhoek naar een verdiende punt. In het doelpuntrijke duel tussen Stella Boys/'t Centrum en Van Oeveren/WIK opende Stella Boys-speler Janson de score in de tiende minuut. Nog geen drie mi nuten later zorgde Mike de Voogd voor de gelijkmaker, waarna Rob bie van Welt de 2-1 maakte voor Stella Boys. In de tweede helft vielen de doel punten makkelijk. Door treffers van Mike Voogd, Robin en Mark Provoost en Rik Bevelander in de laatste vijf minuten won Van Oeveren/WIK dik. De Strandlopers/Ginsterveld pro fiteerde in Westerschouwen nog het meeste met de krappe winst op Motorenboys (3-2). De ploeg klom naar de tweede plaats in het klassement. Vivars won van FC Hanse Staalbouw met 8-5. In de tweede klasse bleef Deco Home Zierikzee koploper door een 6-1-overwinning op De Vlin der. Faxe verraste met een 3-2-overwinning op FC Kerkwerve/Oliegeultje en De Strandlopers/Ginsterveld 2 won overtuigend met 11-2 van Fiets Outlet Zeeland. Via Adviseur won met 12-4 van Spuiterij Elf rink. SEOUL - Jean Paul de Bruijn is gis teren bij het wereldkampioen schap driebanden in Zuid-Korea doorgedrongen tot de achtste fina le. De biljarter uit Hulst komt daarin vandaag uit tegen Dick Jaspers, nota bene een teamge noot bij het Sluiskilse AEJ/Dallin- ga- De Bruijn won gisteren van de Griek Nikos Polychronopoulos: 40-34 in 33 beurten. Ook de Bel gen Eddy Merck en Frédéric Caudron plaatsten zich voor de volgende ronde. Met zeven spelers die in de poule fase boven 2.00 gemiddeld speel den, is het toernooi niet alleen in naam van wereldniveau. Leider is de Amerikaan Pedro Pedrabueno' met 3.478. Caudron noteerde 2.758, Jaspers 2.352 en Merckx 2.285. De Bruijn bleef met 1.333 enigszins achter. ZATERDAG 29 NOVEMBER 2014 ZWAAG FREIBURG LAMSWAARDE BRUSSEL CAPELLE A/D IJSSEL Laura Smulders, al enkele jaren het gezicht van het Nederlandse fietscross, begint een commerciële ploeg. foto Sander Chamid/Hollandse Hoogte door Willem Adriaansens LANDGRAAF - Erik Bastiaansen (16) uit Terneuzen heeft gisteren de der de plaats veroverd op de tweede dag van de Europa Cupwedstrijd slopestyle in Landgraaf. In een in ternationaal startveld van 78 man nen vanaf dertien jaar eindigde de Terneuzenaar als derde. Eerste werd de Tsjech Petr Horak (23), tweede Sebastien Konijnenberg (17) uit Frankrijk. ZIERIKZEE - De koplopers in de eer ste klasse van de zaalvoetbalcom petitie ZieZaVo hebben punten ver speeld in het sportcomplex Sport- blok in Zierikzee. Stella Boys/'t Centrum ging met 8-4 onderuit te gen Van Oeveren/WIK en IJtama speelde gelijk tegen Airpack.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 119