'Ik hoop dat er snel een opvolger voor mij is' De Giro di Schouwen-Duiveland verkast van Renesse naar Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 39 Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl 80% Jl. A, 7 ZIERIKZEE - De najaarsvergadering van Stad en Lande gisteravond was feestelijker dan in voorgaan de jaren. Het geheel was niet al leen muzikaal omlijst, burgemees ter Gerard Rabelink hield een toe spraak over het jubileum en Huib uil werd tot erelid benoemd. Inte rim-voorzitter Wijnand Renden vond het leuk het jubileum nog mee te kunnen maken, aangezien hij zijn functie per januari 2015 neerlegt. Dit voorjaar maakte Renden be kend zijn voorzitterschap ter be schikking te stellen vanwege de kwestie Havenpark in Zierikzee. „Als ik blijf, kom ik met mezelf in de knoop", verklaarde Renden zijn opstappen. In het maartnum mer van het Mededelingenblad scheef de ex-wethouder er geen moeite mee te hebben een meer derheidsstandpunt - dat niet het zijne is - te ondersteunen. „Maar het wordt anders als de vereni ging faliekant tegen bepaalde plannen is die ik als bestuurder heb ingebracht in de gemeente raad, en ik diezelfde plannen nu als voorzitter van Stad en Lande moet bestrijden. Doordat ik me hier ongelukkig bij voel, heb ik na lang beraad besloten mijn voorzit tersfunctie na de voorjaarsverga dering neer te leggen." Renden was voorzitter sinds de cember 2012 en besloot dus op te stappen omdat hij zich niet kon verzetten tegen de herinrichting van het Havenpark en Kraanplein. Ook mede-bestuurslid Aize Mein- tema legde rond diezelfde periode zijn functie als bestuurder neer. Vanwege dezelfde kwestie, maar dan omdat hij het verzet van Stad en Lande niet genoeg vond. Het bestuur moest dus worden uitge breid met twee personen en ver volgens moest uit dat groepje een nieuwe voorzitter worden geko zen. Omdat er niet direct een nieuwe voorzitter te vinden was, besloot Renden tot 1 januari 2015 aan te blijven als interim-voorzit ter. „Er zijn inmiddels twee nieu we bestuurders gevonden. Ik hoop dat uit het nieuwe bestuur nog voor ik stop een opvolger wordt gevonden." Boekenverkoop in Jacobuskerk In de Jacobuskerk aan de Lange Reke wordt op van daag, zaterdag, van 10.00 tot 15.00 uur een boekenver koop gehouden. Naast zo'n 4000 boeken worden ook cd's en dvd's verkocht. Er is soep, of koffie of thee met wat lekkers verkrijgbaar, en het Rode Kruis verkoopt handwerkartikelen. Dj's draaien muziek Nineties in De Stulp Dertigers kennen het nog: Met Yogho Yogho in de rug zak en een klaparmbandje om naar school en daar flip- po's ruilen. Dj Kurt Mercury en dj 4 Non Chili Peppers draaien vanavond muziek uit de jaren negentig in bar De Stulp in Renesse. Ze ver tonen er ook beelden bij. Het avondje nostalgie duurt van 22.00 tot. 3.00 uur. Vakman naar WK in Brazilië Patrick van de Vreede (21) uit Krabbendijke, medewer ker van Paree BV, is winnaar geworden van de landelijke vakmanschaps wedstrijden in de categorie telematica-in- ffa. Dankzij zijn overwinning mag hij naar de World Skills die volgend jaar augustus in Sao Paulo zijn. Zeelandnet en Delta beste sites Zeelandnet.nl mag zich op nieuw de beste en populair ste telecomwebsite van Ne derland noemen en Delta heeft een prijs voor beste energiewebsite in de wacht gesleept. Zeelandnet is voor het vierde jaar op rij in de prijzen gevallen bij de ver kiezing van de Website van het Jaar. „Dat doen we op verzoek van een aantal deelnemers," legt mede-or ganisator Eveline de Lange uit. „Die vonden het leuk om ook eens over het oostelijk deel van het eiland te fietsen. Verder denk ik dat we daar wat meer ruimte hebben. Dit jaar en vorig jaar had den we zeshonderd deelnemers, daarmee werd het erg druk in de Schouwse dorpjes, ook al was het op zondag. De gemeente had ook al laten weten dat ze wat meer spreiding over het eiland op prijs zou stellen. Tenslotte denk ik dat we in Zierikzee wat meer zicht baar zijn dan aan de kust." Start en finish in Zierikzee zijn bij café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe Haven. „De Biet was elk jaar al een stopplaats voor ons. Het is een fietscafé en ze hebben een eigen fietsclub. Daar komt bij dat we graag wat meer stadsfiet- sen aan de start willen zien. Deel nemers op racefietsen hebben we genoeg", aldus De Lange. Volgens haar heeft de exploitant van strandpaviljoen Our Seaside in Renesse begrip voor de verhui zing van de Giro. „Hij weet het al sinds augustus, na afloop van de De Giro di Schouwen-Duive land wordt 2 augustus verre den. De fietstocht start en fi nisht in Zierikzee. laatste editie. Hij vindt het natuur lijk jammer, maar begrijpt onze keuze wel." Het organisatiecomité hakte vori ge week de knoop door. De Lan ge: „Een paar dagen later las ik dat de Biet op nummer 3 staat in de Café Top 100. Dat leek mij een mooi moment om onze verhui zing bekend te maken." De Giro di Schouwen-Duiveland wordt op zondag 2 augustus verre den. Er wordt vanaf 9.00 uur ge stan voor de lange afstanden en tussen 12.00 en 13.00 uur voor de 25 kilometer. De routes van de 25, 50 en 100 kilometer zijn nog niet bekend. Wel is bekend dat de op brengst naar de Stichting Leer geld Schouwen-Duiveland gaat. Deze stichting betaalt mee aan sportieve en culturele activiteiten voor kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Met kortingen van 40 tot 80% Kom eens kijken in onze showroom Nergens goedkoper!!! ZATERDAC 29 NOVEMBER 2014 Voor de restauratie van de Nieuwe Kerk werd gisteravond door Stad en Lande een oorkonde uitgereikt. Op de foto is gemeentearchivaris Huib Uil te zien. foto Marieke Mandemaker RENESSE RENESSE KRABBENDIJKE KAMPERLAND door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De zesde editie van de Giro di Schouwen-Duiveland heeft de start en finish in Zierikzee. Daar mee verhuist de recreatieve fiets tocht uit Renesse. I Kortingen (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Rlethll 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppc. Jado. Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Dtischolux. Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113