Minder uren huishoudelijk hulp aanleiding voor vragen door SP LEGO LEAGUE 36 SCHOUWEN-OUIVELAND BTW-korting Hogazon.nl Rolluiken en Zonwering Kunststof kozijnen OP BINNENZONWERING! 28 NOV - 13 DEC 2014 EINDEJAARSACTIE „Ik wil wel weten of de wethou der hiervan op de hoogte is", zegt Anita de Vos, fractievoorzitter. Ze heeft hierover vragen gesteld aan het college van B en W want de gemeente Schouwen-Duiveland heeft altijd gezegd dat 2015 een overgangsjaar is en dat mensen met een indicatie de zorg na 1 ja nuari zouden houden. De Vos constateert dat de praktijk toch anders uitpakt. „Ik heb van verschillende mensen gehoord dat ze een brief hebben gehad dat ze minder uren krijgen." Ze wil weten hoe wethouder Cees van den Bos hierover denkt omdat dit in tegenspraak is met het gemeen telijk uitgangspunt om altijd in ge sprek te gaan met de mensen en maatwerk te leveren. „De wethou der heeft echt een goede grond houding en deze sociale kant zijn wij heel blij mee." De Vos consta teert dat de zorgkantoren de zorg verleners onder druk zetten. De indicatie voor hulp wordt gege ven in verschillende klasses. Bin nen een klasse varieert het aantal uren en de zorginstelling maakte zelf de inschatting of de hulpvra ger genoeg had aan het minimale aantal uren of dat er beetje bij moest. „Het zorgkantoor heeft nu gezegd tegen de instellingen dat ze op het minimum moeten zit ten." De Vos roept inwoners op het vooral te melden als ze min der uren zorg krijgen. „Dat is be langrijk, laat het de gemeente of een politieke partij weten." KOZIJNEN ZONWERING Stichting A Seal in Stellen dam laat vandaag in Renes- se één zeehond vrij. Dat zou den er eigenlijk twee moe ten zijn, maar zeehond Smi le kreeg deze week een lelij ke hoest. Dierenarts en ver zorgers houden hem nog even binnen. Spirit blaakt echter van gezondheid en wordt om 14.00 uur op het strand bij duinovergang Jan van Renesseweg vrijgelaten. Voetbalquiz met Dolf Roks Eetcafé De Banjaard in Zie- rikzee houdt op zondag 14 december van 16.00 tot 19.00 uur De Grote Banjaard Voetbalquiz. Presentator van de quiz is voetbaltrainer Dolf Roks. Er wordt gespeeld in kop pels. Het inschrijfgeld be draagt vijf euro per koppel en komt geheel ten goede aan het Ellen Parkinson Pro ject. Concert ex-leden Ten Years After De fractie van de PvdA wil weten hoe toegankelijk de bushaltes zijn op Schou wen-Duiveland. De fractie vraagt dit aan B en W naar aanleiding van het plan van de provincie Zeeland om in 2016 tachtig procent van de bushaltes goed toegankelijk te maken. Volgens de PvdA voldoen veel haltes op het ei land hier nog niet aan. Hoest zit vrijlating zeehond in de weg Zondag treedt het trio Hun dred Seventy Split op in bluesclub The Lane in Oost- burg. In deze band spelen bassist Leo Lyons en gitarist Joe Gooch, die eerder deel uitmaakten van de befaam de groep Ten Years After. Lyons was lid van het eerste uur, Gooch verving vanaf 2003 gitarist Alvin Lee. Het concert begint om 20.00 uur. PvdA stelt vragen over bushaltes tTT**»**8 «WtTÉtt UmÉR: mxtAHYM am BET SKELET nf*Ai bezoeker maakt door Melita Lanting ZONNEMA1RE - De Socialistische Par tij constateert dat mensen op Schouwen-Duiveland tóch te ma ken krijgen met het naar beneden bijstellen van het aantal uren huis houdelijke hulp. Bovendien is met deze mensen geen gesprek ge voerd, ze hebben alleen een brief gehad met de mededeling dat ze minder hulp krijgen. President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl D fb.me/Hogazon www.hogazon.nl ZIERIKZEE OOSTBURG RENESSE Rodney heet de robot van het team van de leerlingen uit vmbo 3 van SSG De Rede in Terneuzen. „Hij is simpel en compact", zegt Johan Dehulsters. „Soms is-ie moeilijk om mee om te gaan. Tijdens de wedstrijd ging de bal op de paal in plaats van in de goal." Teamgenoot Sander de Braai: „Hij heeft twee armen om een bal te gooien en een deur open te maken. We hebben de sensor ver naar voren geplaatst, zodat-ie beter reageert." De Le go League bevestigt voor Johan dat hij graag de techniek in wil. „Toen ik bezig was met installeren en programmeren dacht ik: 'dit wil ik doen'." S De robot van groep 8 van basisschool Binnen de Veste in Zierikzee is een bijzondere. „Hij heeft een rupsband om lussen mee op te pakken. Met het schuifplaatje aan de onderkant kan je goed sturen", vertelt Kamiel van Lan- geraad. Het programmeren van de robot was een lastige klus, vond Paul Hameeteman. „Het is heel moeilijk om uit te rekenen hoever je de robot moet laten rijden om iets op te pakken. Maar ik vond het ook leuk. Ik hou van computers." De leerlingen hebben hun robot De Pepernoot genoemd. „Want als er iets misgaat, kunnen we altijd nog pepernoten eten." De Titaterminators uit de tweede klas havo en vwo van het Goese Lyceum verschenen 'voor de grap' met plaksnorren en kleurige bloemenkettingen bij de Lego League. Maar de wedstrijd nemen ze heel serieus. Ze zijn we kenlang bezig geweest om hun robot zo goed mogelijk te programmeren. En dat was nog behoorlijk lastig, omdat ze nog nooit zoiets gedaan had den. „We hebben een multifunctionele robot gemaakt", vertelt Luke van Overbeek. „Hij kan een deur openmaken, maar heeft ook een arm om een lade uit te trekken." ZIERIKZEE Waar het team van Hannah van den Hoogen, Sylvan Konings, Melissa Goris en Esther Tiemersma (vlnr) komt, is ook Henk het Skelet. Hun team draagt de naam van de mascotte. „We hebben 'm meegenomen uit het biologielo- kaal", vertellen de tweedeklassers van SSG Nehalennia in Middelburg. „On ze robot heeft verschillende voorkanten", vertelt Sylvan. „Tijdens de wed strijd verwisselen we ze snel, zodat de robot sleutels kan pakken of een bal achteruit kan gooien." Wat ze geleerd hebben van de Lego League? Hannah: „Goed samen te werken en veel overleggen." foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 110