TOPAANBIEDING! NUWEG j Fransen houden niet meer zo van t Franse regering overweegt de erkenning van Palestina OBESITAS IN AMERIKA 10 BUITENLAND De Amerikaanse stad Berkeley maakt frisdrank duurder en restaurants moeten het aantal calorieën op de kaart gaan melden. Als Israël en de Palestijnen niet binnen afzienbare tijd een vredesregeling sluiten, zal Frankrijk de Palestijnse staat erkennen. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken Lau rent Fabius gisteren gezegd in de Franse Tweede Kamer. Hij zei dat Frankrijk de plannen van de Verenigde Naties steunt om de partijen nog twee jaar de kans te geven een akkoord te bereiken. „Als de onderhan delingen mislukken, als deze laatste poging tot een oplos sing via onderhandelingen Celstraf na misbruik van Britse meisjes Zeven mannen van Somalische afkomst hebben gisteren cel straffen gekregen voor sek sueel misbruik van minderjari ge meisjes in Bristol in Groot- Brittannië. De zwaarste straf is voor een 22-jarige man. Hij moet elf jaar naar de gevange nis. Een 24-jarige man heeft tien jaar celstraf gekregen. De vijf anderen zijn veroor deeld tot celstraffen variërend van 7,5 tot twee jaar cel. De jongste slachtoffers waren der tien. Ze werden betaald met kleine geldbedragen, drugs en alcohol. Sommige meisjes ston den onder toezicht van lokale zorginstellingen. geen succes heeft, zal Frankrijk zijn verantwoordelijkheid ne men met de onmiddellijke er kenning van de Palestijnse staat", zei de bewindsman. Zweden was dit jaar het eerste West-Europese land dat de Pa lestijnse staat erkende. De Ne derlandse minister Bert Koen- ders van Buitenlandse Zaken zei deze maand dat het kabinet deze stap nu nog niet wil zet ten, maar de erkenning wel mo gelijk wil maken. Dat zou moe ten gebeuren op een 'strate gisch moment'. Russische haai krijgt een zenuwinzinking Bezoekers van een dierentuin in het Russische Kaliningrad hebben een haai een zenuwin zinking bezorgd. De rifhaai be gon in paniek de wanden van het aquarium aan te vallen toen mensen daar maar op ble ven tikken. Inmiddels is het verblijf van de haai gesloten en moet hij behandeld worden met kalmerende middelen. Eer der dit jaar raakte een tijger de pressief, toen een bezoeker zijn verblijf insloop om hem te knuffelen en vervolgens met een wapen in de lucht schoot. De geschokte tijger lag vervol gens alleen nog maar opge kruld op de grond. 3 dagen.2 nachten Hotel Efiicti BERG EN DAL HoteUtanqmM RODEN MEER INFORMATIE BOEKEN exc&idieft. BERKELEY - Gekleurd water. Zo noemt Gary Morgan (65), gepen sioneerd elektricien uit Berkeley in de Amerikaanse staat Califor- nië, het goedje dat hij op vrijdag avond voor de televisie drinkt. Cafeïnevrije cola light, noemt de frisdrankindustrie het. Volgens Morgan is suikervrije cola, nota bene zonder cafeïne, eigenlijk geen cola. Waarom drinkt hij het dan? „Vrijdagavond betekent voor ons al jaren: popcorn, cola en een film op televisie. Ik weet dat ech te cola te ongezond is. Dus is het idee dat ik van deze cola geniet." Zijn vrouw Chan, ingenieur met pensioen, knikt instemmend. Het echtpaar staat in de Safeway su permarkt van Berkeley, een libera le studentenstad een uur ten oos ten van San Francisco. Hun win- kelkar bevat veel groenten en to maten, en drie dozen met twaalf blikjes frisdrank. Cola, 7-up, Dr. Pepper. Allemaal suiker- én ca feïnevrij. De suikerhoudende varianten van de frisdranken worden per 1 janua ri 2015 12 cent per blikje duurder in Berkeley. In tussentijdse verkie zingen van begin november stem den de inwoners hier in een refe rendum massaal voor een forse be lasting op suikerhoudende fris dranken (soda's). Voor elke ounce frisdrank (een ounce is 29 millili ter) een cent erbij. Berkeley is de eerste plek in Ame rika waar een dergelijk initiatief van de grond is gekomen. In der tig staten en steden werd eerder geprobeerd een sodatax in te voe- ren. Ook in New York probeerde in 2013 toenmalig burgemeester Michael Bloomberg een maatregel door te voeren die grote bekers frisdrank verbood. Hij stuitte op veel weerstand en de invoering van de maatregel mislukte. Het hoogste gerechtshof in de staat New York verklaarde de regel on geldig, omdat niet is bewezen dat bekers frisdrank groter dan 16 ounce ongezond zijn. De frisdranklobby pompte meer dan 100 miljoen dollar in tegen- campagnes, uit vrees voor omzet verlies. In Berkeley stak The Ame rican Beverage Association 2 mil joen dollar in televisiefilmpjes waarin de kiezer werd aange spoord niet voor deze betuttelen de maatregel te stemmen. Deson- Geen wonder dat iedereen hier zo dik is. De porties in restaurants zijn gigantisch In Frankrijk zijn partijvoorzitters onzichtbaar, maar Sarkozy houdt niet van schaduw. Hij stak vier ton in de organisatie van twintig meetings, waar hij 70.000 dolen thousiaste aanhangers toesprak. Toen Sarkozy afgelopen zomer zijn terugkeer in de politiek aan kondigde, zei hij dat hij was veran derd. Hij vond zichzelf'kalmer' geworden, een stukje 'wijzer' ook. Commentatoren bekroop toch een gevoel van dé ja vue bij het aanschouwen van de 'nieuwe' Sar- ko. „Hij is exact dezelfde man", zei Thomas Guénolé, die een boek schreef over de comeback Sarkozy. De oude 'Sarko' stond be kend als 'omnipresident', of 'adhd-president'. Hij was overal, nam alle beslissingen, en degra deerde de premier tot 'mijn assis tent'. Het leven ging nooit snel ge noeg. Op audiëntie bij de paus zat hij verveeld te sms'en. De nieuwe versie zag er ver trouwd uit. Op elke bijeenkomst lanceerde hij een nieuw idee. Op maandag wilde hij de partijnaam veranderen, op dinsdag de Europe se Unie 'halveren', vervolgens meer criminelen opsluiten, en me dische hulp aan buitenlanders sta ken. Aan een lawaaierige menigte tegenstanders van het homohuwe lijk beloofde hij: „Als ik jullie daar een plezier mee kan doen, schaf ik dat af. Dat kost niks." Die belofte kostte hem tien pun ten in de peilingen. Hoe wilde Sar kozy de negenduizend inmiddels getrouwde homo's 'onthuwelij- ken'? Zelfs aanhangers waren ver- Oud-president wil voorzit ter van zijn partij worden, als eerste stap naar een nieuw presidentschap. PARIJS BRISTOL KALININGRAD Inclusief 2 x ontbijt en 1 x 3-gangendiner Per boeking een GRATIS wikkelarmband van EXOAL NAALDWIJK Gelegen in het hart van het bruisende Westland. Voor winkelplezier en cultuur kunt u naar de nabijgelegen steden Den Haag. Rotterdam of Delft. Gevestigd in een mooi landhuis en gelegen midden in de bossen op slechts enkele kilometers verwijderd van het centrum van de bruisende stad Nijmegen. Gelegen in het mooie Drenthe, op een steenworp afstand van de bruisende stad Groningen. Het hotel biedt u genoeg faciliteiten voor een aangenaam verblijf. Voorwaarden: 3 dagen 2 nachten inclusief dagelijks ontbijtbuffet en 1 x 3-gangendiner 59 p.p. in een tweepersoonskamer. Per boeking ontvangt u een tevens een mooie wikkelarmband van EXOAL. Geldig t/m 31 maart 2015 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Toeristenbelasting ter plaatse te betalen. Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexdusief.nl VS bindt strijd aan NU WEG VOOR door onze correspondent Maartje van Hoek Gary Morgan door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Hij had de politiek 'defini tief de rug toegekeerd, maar twee jaar na zijn nederlaag in de Franse presidentsverkiezingen staat Nico las Sarkozy weer in de schijnwer pers. Hij hoopt vandaag de slag te winnen om het voorzitterschap van zijn partij, de rechtse UMP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10