een uitkomst voor reeën Kou kan afronding van werk N61 vertragen Zonnetrein doet dienst als boodschappentrein I KOOP NU IN 2014 LEVERBAAR UIT VOORRAAD!! vanaf 9.695,- ZEEUWS-VLAANDEREN 31 DE NIEUWE TOYOTA AYGO MET 1100,- BPM VOORDEEL* Overleg over een camera op Markt in Terneuzen 0/^ CAPPENDIJK TOYOTA - m naar het andere deel van het na tuurgebied te lopen zonder ge vaar bij het oversteken overhoop te worden gereden. De faunapassage is enkele tiental len meters lang. Dat rechtvaardigt het feit dat het bouwwerk met ne gentien meter óók heel breed is. Lieman: „Hoe langer de passage, hoe breder die ook moet zijn. An ders krijg je een relatief smalle tunnel, en daar gaan dieren niet doorheen." Door de omvang heeft de passage onder de weg wel iets van een kleine parkeergarage. Aan de zuid zijde komt die ook nog eens uit op landbouwgrond. „Maar dat gaat veranderen", vertelt Lieman. Het natuurgebied Braakman- Zuid, dat nu nog verder van de N6i ligt, reikt straks tot aan die weg. En ook de nabijgelegen na tuur in Braakman-Noord krijgt een opknapbeurt. „Daarmee creë ren we één, groot natuurgebied van honderden hectares groot", vertelt Lieman. „Het wordt één van de de grotere natuurgebieden van de provincie." Zo'n tien hecta re direct aan weerszijden van de weg wordt door Rijkswaterstaat ingericht, als compensatie voor de aanleg van de N6i. In dat kader werd eerder, in Braakman-Zuid, al een stuk bos aangelegd. „We kregen van Rijkswaterstaat de vrije hand voor de inrichting", geeft Lieman aan. „Er werden geen eisen gesteld. Dat was wel heel fijn voor ons." Door de uitbreiding neemt het aantal dieren in en rond De Braak man naar verwachting fors toe, zegt Lieman. Vossen, eekhoorns, konijnen, marters en zelfs kevers zullen van de nieuwe faunapassa ge gebruik maken. Een aantal van die dieren kan wel zonder tunnel. Lieman heeft dan ook vooral ver- Het gebied wordt zo ingericht dat dieren als het ware naar de passage worden geleid wachtingen van het nut van de passage voor reeën. „Die zitten hier nu nog mondjesmaat, maar wél vaker dan veel mensen den ken. Ik hoor vaak: ik zie nooit ree ën. Maar wij zien het aan de spo ren. Ik denk dat het gebied straks groot genoeg voor hen is om zich structureel hier te vestigen." Lieman is ervan overtuigd dat de dieren de weg naar de faunapassa ge straks weten te vinden. „Die voelen dat heel snel aan. Boven dien wordt het gebied zo inge richt dat dieren als het ware door een trechter naar de passage ge leid worden. Dat gebeurt met be hulp van bomen en water." Rijkswaterstaat heeft de faunapas sage, net als de fietstunnels onder de N6i, overigens een naam gege ven. Het bouwwerk heet 'Konin- ginnenhaven', naar de nabijgele gen buurtschap waar vóór de in damming van De Braakman de haven van Biervliet lag. De faunapassage is niet de enige plek waar bij de heraanleg van de weg rekening is gehouden met wandelende dieren. Bij Schoondijke en Biervliet zijn twee kleinere faunapassages aan gelegd, en aan de randen van nieu we duikers zit naast het water een paadje waarover kleine dieren veilig onder de weg door kunnen. En de vangrails tussen beide weg helften zijn zo ontworpen, dat overstekende dieren zich er niet op vastlopen. Het grootste deel van de hoofdrijbaan van de N6i is inmiddels gereed. Al leen tussen Hoek en De Braak man en tussen Schoondijke en IJzendijke rijdt het verkeer nog over één rijbaan. Medio december moet de weg tussen Schoondijke en IJzendijke helemaal klaar zijn. Het gedeelte tussen Hoek en de Braakman is pas over een paar De 'boodschappentrein' is een ini tiatief van stichting 'Voor IETS gaat de zon op' en ondernemer Ivo Mattheeuws. Het wordt onder steund door Hulst voor Elkaar. Het is de bedoeling dat de trein vóór Kerst gaat rijden. Hij is voor al bedoeld voor ouderen en de ser vice is gratis. Het wordt naast de bestaande boodschappenbus van Hulst voor Elkaar aangeboden. De trein zal op vrijdagochtend rijden en gaat van de Blaauwe Hoeve, via de Dullaertwijk en Tivoliweg naar de supermarkten aan het Sta tionsplein. „In de trein kunnen 27 personen", vertelt Ellen Verstra ten van Hulst voor Elkaar. „In on ze boodschappenbus kunnen acht mensen. Die pakt wel heel Hulst en Clinge mee." De boodschap penbus rijdt sinds de verhuizing van Albert Heijn uit de binnen stad en is een groot succes. Het is de bedoeling dat mensen die met het treintje willen meerijden op de stoep wachten. Vrijwilligers worden ingezet als chauffeur. maanden gereed. De duur van dat werk is mede afhankelijk van het weer. Hoe kouder het is, hoe lasti ger asfalteren. De- komende drie weekeinden wordt op verschillende plekken ook gewerkt aan de bermen van de hoofdrijbaan. Dat betekent dat verkeer af en toe over parallelwe gen wordt geleid. Begin december start ook de 'landschappelijke in richting' van de directe omgeving van de weg. Ook de parallelwegen zijn nog niet overal klaar. De aanleg daar van gebeurt ook de komende maanden, in fasen. Elke paar we ken wordt een nieuw stukje opge leverd. TERNEUZEN - De politie, het Open baar Ministerie en de gemeente Terneuzen zijn in overleg over het plaatsen van een bewakingsca mera op de Markt in Terneuzen. Raadslid Cees Freeke van 55Ter- neuzen vindt zo'n camera noodza kelijk en kaartte dat aan bij de ge meente. Het duurde lang voordat hij antwoord kreeg, maar mis schien is dat wel omdat hij zijn zin krijgt. De politie geeft namelijk in het driehoeksoverleg (met het OM en de gemeente) advies over zo'n ca mera. Waarschijnlijk is in februa ri bekend of er een camera op de Markt komt. voordeel geldt ook voor te naamstelling in 2015 vraag naar de voorwaarden. TERNEUZEN VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 Boswachter Marijke Lieman i Marijke Lieman met hond Puck bij de faunapassage. „Door* de lengte moet die óók heel breed zijn. An ders zien dieren alleen een smalle, donkere doorgang. Daar gaan ze niet doorheen." foto Peter Nicolai De zonnetrein, hier gebruikt door leerlingen van de Praktijkschool, wordt ook ingezet voor de dagelijkse boodschap, archieffoto Camile Schelstraete door Bob Maes HULST - De zonnetrein die de laat ste maanden steeds vaker in Hulst te zien is, zal nu ook worden inge zet als vervoermiddel richting su permarkten. Zaamslag 0115-530777. Verloskundigen Kraamzorg Homecare (24 uur bereik baar) 0115-615595. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaanderen(24 uur bereikbaar) 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Tel: 06-22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Tel: 06-20403610. Midden-Zws-Vlaanderen: 06-53997850. Dierenartsen Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, po liklinieken "De Ottenhorst" van Diemen- straat 83, Terneuzen en "De Steenberg- he", van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Tel spoedeisende hulp: 0115-619628 en 0115-696425. Spreekuur za 12.30 - 14.00 uur in polikliniek De Ottenhorst. Dierenkliniek Terneuzen, Vlietstraat 19, tel. 0115-612200 (24-uur bereikbaar). Spreekuur za 11.00-12.30 uur. Dierenkliniek Othene, dr. P. Derycke, Otheensedreef 1, Terneuzen. tel. 0115-696940. 24 uur bereikbaar bij spoed 06-22392955. Dierenkliniek St. Jansteen, Brouwerij straat 92, Kapellebrug. tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. DZZ Dierenkliniek, Zusterstraat 3, Sas van Gent. tel. 0115- 453800, spreekuur za 11.00-12.00 uur. Dierenartsencentrum West, Oostburg, Breskens, Aardenburg en Sluis tel. 0117-454484(24 uur bereikbaar). Dierenkliniek IJzendijke, Minnepoortstr. 14, tel.0117-301388 ((24 uur bereik baar). Dierenambulance 06-43727127 (24 uur bereikbaar). Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75