Steun voor Veerhaven berco VINTERSPORT tube ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Laatste verlqoopdag 30 november HERINRICHTINGSPLAN Workshop voor stressvermindering Jacqueline Hermans van PRH Nederland houdt don derdag 11 december in basis school De Twijn een work shop stressvermindering. Die is bedoeld om beter om te gaan met groeiende werk druk, verplichtingen, span ningen, piekeren. De work shop begint om 19.30 uur. In formatie en inschrijving: jac- queline.hermans@prh-ne- derland.nl of 0115-697 300 The Sunny Boys spelen in De Lieve Dansorkest The Sunny Boys treedt zondagmiddag op in ontmoetingscentrum De Lie ve in Hulst tijdens Uit op zondagmiddag. Van 14.30 tot 16.30 uur breng en zanger Paul en toetsenist Mare (synthesizer) tal van bekende liedjes. Wie dat wil kan natuurlijk ook een dans je wagen. Aanvang 14.30 uur. Bezoekers betalen 1,50 euro. Theaterconcert bij Podium Zaamslag Een theaterconcert met zang, toneelspel, dans, fluit en pianospel. Podium Zaam slag pakt flink uit op zater dag. Projectkoor Terneuzen zingt liederen van onder meer Mozart en Rossini en wordt bijgestaan door To neelgroep Terneuzen en mu sici in fraaie kostuums. Aan vang 20.00 uur en entree be draagt 10 euro. Clingdaer! speelt nog twee keer Toneelgroep Clingclaer! uit Clinge speelt vandaag en morgen haar laatste voorstel lingen van dit seizoen. 'Zwijg Kleine' wordt nog twee keer in de Halle in Axel opgevoerd. Aanvang is 20 uur. Kaarten bestellen voor de Vlaamse tragikome die kan via de website www.clingclaer.nl, via tele- foonnumer 0114-316052 of aan de zaal voor aanvang. Zowel de omwonenden van de Scheldekade en directe omgeving als de huidige gebruikers van de haven reageren goedkeurend. Tij dens een informatieve bijeen komst, woensdagavond op het stadhuis, werden nauwelijks kriti sche kanttekeningen geplaatst. Raadsleden werden .vorige week al bijgepraat. Zij spreken van 'een goed doortimmerd' plan. Het vergt een investering van zes mil joen euro. Dat is ruim twee mil joen lager dan het oorspronkelijke plan dat Van Hulle afgelopen voor jaar presenteerde. Het plan voor ziet onder meer in een betere ver binding met de binnenstad (Nieuwstraat), een uitkijktoren van 25 meter hoogte bij paviljoen Westbeer en aankleding van het strandje bij dat paviljoen voor de deur. Vraag is nog of de gemeente overeenstemming kan bereiken met het Rijks Vastgoed Bedrijf over de aankoop van de haven. Dat is met name van belang voor de twee watersportverenigingen, die bereid zijn 'hun' havengedeel te te pachten van de gemeente. Daarvoor willen ze een overkoepe lende stichting oprichten, die de steigers wil vernieuwen en de ha ven ook jaarlijks wil laten uitbag geren. Zaterdag 29 Nov. Omnium ^on?ag (ouc|e sportpunt) 30 NOV. Zwembadweg 3 betalen! VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 De verkeersstroom in het centrum van Oostburg verandert. De door gaande 'badkuiproute' om het cen trum heen blijft bestaan. De win kelstraten Burchtstraat en Brouwe rijstraat worden éénrichtingsver keer, net als de Markt (zie ook het kaartje hiernaast). De Markt krijgt een rijstrook in het midden in plaats van de huidi ge twee aan weerszijden. Parkeren blijft mogelijk, en er is meer ruim te voor terrassen. De loop van de weg op het Ledel- plein blijft hetzelfde. Parkeren ge beurt niet direct meer aan de rij baan. Vóór het Ledeltheater komt een apart pleintje. Het Raadhuisplein blijft ongeveer zoals het is. Wel is het straks met de auto op te rijden vanaf de kant van het gemeentehuis, als toegang van de Burchtstraat. Het Eenhoornplein, tegen de Markt aan, wordt een stuk groe ner en wordt een 'rustpunt'. De fontein krijgt een belangrijke rol. Het beeld van de Eenhoorn komt vóór die fontein te staan en leidt het verkeer vanuit de winkelstra ten daardoor als het ware de Markt op. De winkelstraten krijgen een groe ner uiterlijk. Auto's mogen er (van af één kant) komen, maar zijn er 'te gast'. Er komen meer mogelijk heden voor kort parkeren. Na de bouw van het multifunctio neel centrum en de sloop van de basisscholen en Den Hoekzak wordt het gebied achter de Eligius- kerk een stadspark. Het fraaie aan zicht van de kerk, nu nogal inge bouwd, moet het park de allure van een 'kerktuin' geven. Tussen het mfc en de Lidl is plaats voor een nieuwe supermarkt met par keerplaats. Het hele centrum wordt groener en krijgt een rustiger straatbeeld. Meubilair en straatverlichting wor den op elkaar afgestemd. De we deropbouwperiode van net na de Tweede Wereldoorlog geldt daar bij als voorbeeld. Het herinrichtingsplan ligt tot eind dit jaar ter inzage op het gemeen tehuis en via www.gemeente- sluis.nl. Het plan is dus nog een concept: er kan nog één en ander aan veranderen. Bovendien over legt de gemeente nog met betrok kenen over de toekomst van de weekmarkt en de kermis. Die blij ven wel op hun plek. De gemeen teraad stelt uiteindelijk de defini tieve versie van het plan vast. TERNEUZEN HULST ZAAMSLAG AXEL De achterzijde van de Eligiuskerk is nu maar beperkt zichtbaar. Dat verandert met de aanleg van een 'stadspark' di rect achter de kerk. Daarin komt het nieuwe multifunctioneel centrum te staan. j e met de auto Kent Verduin met hond Boef op het Eenhoornplein. Op de achtergrond de Burchtstraat, foto's Ronald den Dekker door Wout Bareman TERNEUZEN - De nieuwe plannen voor de invulling van de voormali ge Veerhaven in Terneuzen zijn po sitief ontvangen. Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73