Bayerisch Anesthesisten verlaten ZorgSaam MFC Stadspolder kost gemeente 5,8 miljoen brengt sfeer BEVELANDEN en THOLEN 31 Duizenden nieuwe bomen en struiken Gemeente geeft pasjes met spaarpunten weg ^)en §oete/i^/tuki( MienDomus Dat planten vloeit voort uit het groenbeleidsplan van het water schap. Dit plan zorgt volgens het schap voor veilige en gezonde be planting. Vaak verwijdert het wa terschap het ene jaar oude beplan ting om op dezelfde plaats het vol gend jaar nieuwe beplanting aan te brengen. Het doel van de nieu we beplanting is het verjongen van het landschapsbeeld en het vervangen van oude en eventueel zieke bomen en struiken. Niet el ke oude of zieke boom wordt ge rooid. Het kan voorkomen dat nes ten van beschermde vogelsoorten in de boom zitten. In dat geval wordt de boom gemarkeerd en niet gerooid. Het assortiment aan te planten struiken bestaat uit veldesdoorn, kornoelje, kardinaalsmuts, ligus ter, meidoorn, els, vlier, boswilg en gelderse roos. De boomsoorten zijn populieren, essen, wilgen, es doorns, walnoten, linden, abelen en eiken. THOLEN - De gemeente Tholen geeft vanaf december 500 Po- sitoos-punten weg aan de eerste 250 gegadigden. Mensen die nog geen spaarpasje hebben, kunnen er dan gratis één krijgen. Positoos is een spaarsysteem dat begin dit jaar in de gemeente Tho len werd ingevoerd. De Positoos kunnen bij lokale winkeliers wor den gespaard en verzilverd. Deel nemers sparen voor zichzelf én een lokaal doel, bijvoorbeeld een sportvereniging. De 500 punten die aan 250 mensen worden weg gegeven, vertegenwoordigen een waarde van 5 euro. Onlangs werd bekend dat de Posi toos in de toekomst breder wor den ingezet. Mensen die iets voor een ander doen, zoals mantelzor- gers, zouden ook met punten be loond moeten kunnen worden. Het vertrek van de anesthesisten heeft volgens Alex Derom, voorzit ter van het bestuur van de medi sche staf van ZorgSaam, te maken met de veranderende financiering door ziektekostenverzekeraars van pijnbestrijding. De anesthesisten die weggaan, hebben de Belgische nationaliteit, zoals veel specialis ten bij ZorgSaam uit België afkom stig zijn. Zij gaan in België aan de slag. Anesthesisten zijn onmis baar bij (zware) operaties. Zij moe ten ervoor zorgen dat patiënten deskundig onder narcose worden gebracht en blijven tot het einde van de operatie. ZorgSaam-woord- voerster Margaret Lafort meldt dat de anesthesisten die weggaan, zich vooral met pijnbestrijding be zighouden. Op korte termijn ver wacht het ziekenhuis het gat op te kunnen vullen door waarnemers aan te trekken. Lafort: „We gaan ervan uit dat we de zorg kunnen continueren." Bestuursvoorzitter Derom van de medische staf deelt die mening. Het vertrek van de anesthesisten staat los van de mil joenenbezuiniging bij ZorgSaam. De ondernemingsraad heeft overi gens woensdag met enkele aanpas- Vier anesthesisten weg bij ZorgSaam, op korte termijn waarnemers nodig. OR stemt in met reorganisatie. singen ingestemd met het reorga nisatieplan van de Raad van Be stuur, evenals eerder de cliënten raad. Het bezuinigingsbedrag van 17,5 miljoen euro was onbespreek baar, aldus ORsecretaris John Smael. „De impact is natuurlijk enorm, maar we stonden ook voor een dilemma; 1 juli versobert de werkloosheidsuitkering. We wil len dat voor zijn." De OR wilde meer verantwoordelijkheid leg gen bij zorgteams in het zieken huis waardoor meer op manage ment bespaard zou kunnen wor den. School, kinderopvang, gymzaal en dorpshuis moeten in het nieu we gebouw een plekje krijgen. Verder worden door woningcorpo ratie RWS 20 appartementen, een huisartsenpraktijk en een ruimte voor een zorgleverancier gereali seerd. De gemeente Noord-Beveland telt 5,8 miljoen euro neer voor de multifunctionele accommodatie. Dat is een flinke investering, er kennen burgemeester en wethou ders. Tegelijkertijd: nieuwbouw pakt niet veel duurder uit dan het prijskaartje dat kleeft aan het lou ter plegen van groot onderhoud aan de huidige verouderde gebou wen. Want niet alleen het school gebouw is al jaren hard aan ver vanging toe, ook dorpshuis en gymzaal zijn nagenoeg afgeschre ven. RWS steekt 4 miljoen euro in het Kortgeense MFC. Het tota le complex omvat rond de 5000 vierkante meter aan vloeropper vlakte en wordt in het nieuwe be stemmingsplan - nu nog polder landschap - Stadspolder gereali seerd. „We zijn er trots op zo'n prachtig project te kunnen realise ren als kleine gemeente. Het ziet er schitterend uit", zegt wethou der Adrie van der Maas. Voor leerlingen en leerkrachten van De Zuidvliet kan het nieuwe gebouw niet snel genoeg worden neergezet, geeft directeur John Lohnstein aan. „Het huidige schoolgebouw is in heel slechte staat. Dat dateert van 1954, dus van net na de Ramp." Dat is on der meer te merken aan de afblad derende en scheurende muren en Ik denk dat daar voor ons een hoop kansen liggen kieren langs de ramen. Maar ook in andere opzichten is de Kort geense basisschool dringend aan vernieuwing toe. „We krijgen on geveer dezelfde omvang terug maar het is veel efficiënter inge deeld, met zes lokalen die om een mooi leerplein heen liggen", ver telt Lohnstein. Ook de samen hang tussen school, gymzaal en kinderopvang is in de nieuwe ac commodatie beter geregeld. De nieuwe locatie in het nieuwe plan is een bijkomend pluspunt. „Ik denk dat daar voor ons een hoop kansen liggen. Daar maken we iets prachtigs van." Het ontwerp Stadspolder wordt volgende week, in de raadsverga dering van donderdag 4 decem ber, gepresenteerd. 1.50 wuvw.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 BAK WEEKENDAANBIEDING MIDDELBURG - Waterschap Schelde- stromen begint op 1 december met het aanplanten van in totaal 1013 bomen en 10.790 struiken op dertig verschillende plekken, verspreid over geheel Zeeland. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Vier van de zeven anesthesisten keren ziekenhuis ZorgSaam 1 januari de rug toe. ZorgSaam probeert het verlies tij delijk op te vangen. door Esme Soesman KORTGENE - Op basisschool De Zuidvliet in Kortgene zitten ze 'met smart' op de in gebruikname van een nieuw gebouw te wachten. Dat lijkt er nu van te gaan komen. Het ontwerp van het multifunctio neel centrum (MFC) Stadspolder is gereed. John Lohnstein, schooldirecteur |tïrrp \rX\ ZIERIKZEE - Zeeuwser kan het bijna niet. Een Zeeuwse ZjCC W W IvllU jJ kn0p a|s feestverlichting. Op initiatief van twee Zierikzi Zierikzee- se ondernemers komen in de stad 45 Zeeuwse knoppen te hangen. Aangeschaft door winkeliers én bewoners van de binnenstad. „Soms hebben winkeliers in één straat sa men een paar gekocht, anderen hebben het alleen gedaan en bewoners doen ook mee", vertelt Sonja Pankow, initia tiefneemster. De eerste knop hangt inmiddels boven haar winkel, de komende dagen volgt de rest. „Hopelijk hangt zaterdagavond alles." foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67