Ski-Snowboardbeurs WINTERSPORT tube 'Ik vind oplossingen om het anders in te vullen' ermee! berco BEVELANDEN en THOLEN 29 Laatste verfyopdag 30 november Zaterdag 29 Nov. 7onrla« Omnium na m (oude sportpunt) 30 NOV. Zwembadweg 3 U kunt met betalen! Concert Zanggroep in Nicolaaskerk De Zanggroep Noord-Beve land geeft zondag vanaf 15.30 uur een concert in de Nicolaaskerk in Kortgene. De muziek is onder andere van J.P. Sweelinck, H. Purcell, W. Vogel, Orlando di Lasso, Rachmaninov en Kees van Eersel. De zang- roep staat onder leiding van Nico Vlaming. Madoiine en gitaar bij C achttien 88 Bij G achttien 88 in Baarland treedt zondag het duo Mari na Eckhardt (mandoline) en Leo van Rutte (gitaar) op. Ze vormen het Follia Duo. Ze bieden volgens de organisa tie een afwisselend en goed in het gehoor liggend pro gramma van bekende en minder bekende composi ties. Aanvang 15.00 uur. Bierproeverij in Eric's Bar In Eric's Bar aan de Sint Ja- cobstraat in Goes vindt zon dag 30 november vanf 15.00 uur een bierproeverij plaats. Tijdens deze worden er weer zes exclusieve bieren blind geproefd van diverse brouwerijen in verschillen de landen. Voor vragen is biersommelier Jens van Stee aanwezig. 25 volle kratten voor Voedselbank Leerlingen van basisschool De Zevensprong in Krabben- dijke hebben 25 volle krat ten voedsel en verzorgings producten voor de voedsel bank ingezameld. De actie kwam voort uit een inzamelactie van een kerk in het dorp, met als doel de dankbaarheid te tonen voor alles wat we hebben. Markt van Hoop in Grote Kerk In de Grote Kerk in Goes vindt zaterdag 29 november de cadeaumarkt Markt van Hoop plaats, aanvang 10.00 uur. Volgens de organisatie zijn er die dag 55 standhou ders. De markt wordt om 16.30 uur beëindigd. De markt wordt geopend door burgemeester Verhulst en het kindercollege. Full Blast treedt op in Havenzicht De Zeeuws-Vlaamse forma tie Full Blast speelt morgen in café Havenzicht in Kam perland. Full Blast speelt covers van af de jaren '70 tot heden en bestaat uit leden van Villa Groove en Lead Balloon. Speciaal voor Full Blast en fans is de Westerscheldetun- nel zaterdag tolvrij. GOES - Op Noord-Beveland woont Danny van Rijt in een groot huis. Het vakantievlot waarop hij zes weken - waarvan vier mét vrien din - ronddobberde op het Veerse Meer ervoer hij echter als veel gro ter. Het vele glas en de lichtkoe pel zorgden dat het kleine hutje zo groot voelde als de omringen de natuur. „Ik lag nog geen week op het wa ter en toen kon ik het al verhuren. Iedereen reageerde positief, verba zingwekkend. Dat had ik hele maal niet verwacht. Ik dacht: die mensen zien alleen maar een drij vende vuilnisbelt voorbij komen." Want netjes afgewerkt was het drijvende vakantieverblijfje niet. „Het was alleen maar een test om te kijken of ik dit leuk vond en om te zien hoe ik dit soort verblij ven verder kan ontwikkelen." Met een ruimte nauwelijks groter dan een flink tweepersoonsbed bleek aardig wat aan voorzienin gen mee het water op te kunnen. Stromend water, een keukentje, toilet en een elektrisch motortje met zonnepaneel. „En toen kon er zelfs nog een hangmat bij." Ondertussen wordt in de loods van atelier DAM in Goes aan meerdere concepten gewerkt. Er liggen maquettes klaar van diver se woningen die opgaan in de om geving: van een tegen een dijk aangebouwd huisje tot een hut die naadloos aansluit bij de inrich ting van een boomgaard. „Ik kijk naar de omgeving en daar probeer ik een beeld bij te creëren, waar bij ik zoveel mogelijk richting na tuurbeleving stuur. En ik probeer heel veel uit. Bijvoorbeeld om te onderzoeken hoe ik die woningen beter in de omgeving kan laten opgaan." Op dit moment is Van Rijt onder meer bezig met de uit voering van een op een hooiwa gen gebaseerde woonwagen. Alles met recyclematerialeh. „Ik pro beer zo eenvoudig mogelijk din gen te realiseren. Gewoon door op een andere manier te kijken. Dat is misschien mijn kunstenaar schap. Ik vind allerlei oplossingen om dingen op een andere manier in te vullen." Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 KORTGENE BAARLAND GOES KRABBENDIJKE GOES KAMPERLAND Danny van Rijt met één van zijn ontwerpen. Deze is bestemd voor de windsingel rondom een boomgaard, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65