'Best een mooi wijkje zonder welstandregels' Raad wil verder met Rabelink Badstatus Domburg moet zichtbaar worden SCHOUWEN-DUIVELAND 31 nviiiëi weekenddiensten Jan Pieter Lokker vervangt zieke burgemeester Goeree Nevermind the 90's in Renesse Mam»i!i£P Opvallend aan de woningen die in de steigers staan is de variatie in types. Volgens Kitty Henderson van de gemeente komt dat doordat de ontwerpers van de woningen in dit bouwplan niet met de wel standcommissie van doen krij gen. „Deze woningen mogen wel- standsvrij gebouwd worden. Daar is veel belangstelling voor. Dat zie je ook terug in de diversiteit." Naast de bouw van veertien parti culiere huizen zijn er in de Rogge- straat vijf levensloopbestendige woningen en een 'tweekapper' ge projecteerd. De grond aan de oostzijde van de Roggestraat is inmiddels bouw rijp en recentelijk gegund aan bouwbedrijf Boogert uit Ooster- land. Naar verwachting begint het bedrijf in februari met de nieuwbouw. Dat zou betekenen dat de nieuwe woningen aan de Roggestraat medio oktober 2015 kunnen worden opgeleverd. Van de levensloopbestendige rijtjeswo ningen zijn er inmiddels drie ver kocht. Bewoners aan de westzijde van de Roggestraat protesteerden vo rig jaar nog tegen de plannen voor de bouw van tien meter ho ge woningen in hun straat. Ze vreesden dat ze minder zon zou den krijgen. De gemeente kwam hen toen tegemoet door de maxi maal toegestane bouwhoogte van tien meter terug te brengen tot 7,70 meter. Daarmee moet de 'schaduwval' beperkt blijven. Bo vendien is de straat verbreed en is er een extra groenstrook aange legd, zodat de afstand tussen de woningen groter wordt. Buurtbewoner Cees Otte stelt vast dat de gemeente goed geanti cipeerd heeft op de wensen van omwonenden. „Iedereen wil van uit huis het liefst een vrij uit zicht, maar als er geen huizen ko- Als ze niet bouwen, planten ze er bomen. Al met al wordt het mooi De gemeente wil een grotere groep ondernemers betrekken bij die verdere ontwikkeling. Zo wordt een stuurgroep opgericht die verder invulling gaat geven aan die status. Met andere woor den, de groep van een man of ze ven moet de status zichtbaar ma ken. Bijvoorbeeld door het ont wikkelen van een kwaliteitsken merk voor ondernemers of pro ducten. De stuurgroep, bestaande men planten ze er wel bomen. Al met al wordt het best een mooi wijkje." In het meest oostelijke deel op de hoek van de Molenweg en de Boomdijk, het zogeheten Bakkers gat, verrijst volgend jaar ook een nieuw clubhuis voor Scouting Bruinisse. Het overige deel van het nieuwe Oostplantsoen is park achtig ingericht met speelvoorzie- ningen voor de jeugd. Zodra Riekusweel IV is volge bouwd wordt conform het door de gemeenteraad vastgestelde woonbeleid voorrang gegeven aan de modernisering van de oude dorpskern. Volgens Henderson kan het nog wel tot 2024 duren voordat de eer ste paal wordt geslagen in Rie kusweel V, op de voormalige gras matten van de Bruse Boys. uit vertegenwoordigers van de Domburgse ondernemersvereni ging, Domburgse ondernemers, de HZ, gemeentemedewerkers en voorzitter wethouder René Mole naar, komt in januari voor het eerst bijeen. Molenaar: „We wil len er een grotere groep mensen bij betrekken zodat er een groter draagvlak ontstaat. Ik wil er ook vaart achter zetten. Het moet geen proces van jaren worden. De gemeente stelt criteria vast waar aan dat kwaliteitskenmerk moet voldoen. We zullen daarvoor ook ons licht opsteken bij Cadzand Bad en Nieuweschans, die even eens de badstatus verwierven." De gemeenteraad is in september begonnen met de procedure voor herbenoeming. Een vertrouwens commissie bestaande uit raadsle den heeft gesproken met Rabe link en de gemeenteraad voorge steld hem voor te dragen voor her benoeming voor een tweede ambtsperiode van zes jaar. Rabe link dankte de raadleden voor het vertrouwen. De herbenoeming is nog niet offi cieel. Normaal gesproken volgt de minister wel de voordracht van de gemeenteraad, maar kan daar van afwijken als de commissaris van de Koningin anders adviseert of als er andere zwaarwegende re denen zijn om een burgemeester niet her te benoemen. Gerard Rabelink is burgemeester van Schouwen-Duiveland sinds 15 maart 2009. MiDDELHARNis - Jan Pieter Lokker wordt waarnemend burgemeester van de gemeente Goeree- Overflakkee. Lokker vervangt bur gemeester Ada Grootenboer. Bij haar is een tumor in de borst ver wijderd en momenteel ondergaat ze een behandeling met chemoku- ren en bestralingen. Om zich te kunnen richten op haar herstel heeft ze haar taken tijdelijk neer gelegd. Ze hoopt haar werk in het voorjaar van 2015 te kunnen her vatten. Lokker is 65 jaar en lid van het CDA. Hij was eerder gedepu teerde in Utrecht en waarnemend burgemeester in Bodegraven en Noordwijk. RENESSE - In Bar De Stulp in Ren esse wordt zaterdagavond een the- mafeest gehouden: Nevermind the 90's. Tijdens het feest, dat om 22.00 uur begint, zorgen de DJ's Kurt Mercury en 4 non chili peppers voor de muziek. Daarbij zullen ze zeker Eddie Vedder, 2 Unlimited, Kurt Cobain en Snap laten horen. De organisatie vraagt aan bezoe kers om zich 'gepast' te kleden: 'trek je vetste band-shirt aan, je FidoDido-shirt of gewoon een trui en een housebroek'. VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 Aannemers zijn druk bezig met de bouw van elf particuliere woningen in Riekusweel IV. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jacob de Ronde BRUINISSE - Aannemers zijn in het oostelijk deel van Bruinisse druk in touw met de bouw van elf particu liere woningen. De vrijstaande wo ningen maken deel uit van het bouwplan Riekusweel IV. Zaterdag 27 en zondag 28 november 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgevallen 0111 -412180. Spreekuur uitsluitend op af spraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111 -412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. Cees Otte door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wil vaart zetten achter het verder ontplooien van de badstatus voor Domburg. door Melita Lanting zierikzee - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland wil verder met burgemeester Gerard Rabe link. De raad heeft gisteravond be sloten Rabelink voor te dragen voor herbenoeming bij de minister van Binnenlandse Zaken. Rabelink zijn eerste ambtstermijn loopt af op 15 maart 2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61