Immigranten in Duitsland spekken staatskas met vele miljarden Onrust over toewijzing huis in Molukse wijk aan niet-Molukkers op de witte motor cruisewinkel.nl IN HET NIEUWS 5 17-daagse cruisereis met de AIDAsol H □□GTEPUNTEN VAN AZIË cruisewinkel.nl De AIDAsol vaart deze winter in zuid-oost Azië! Tijdens uw 17-daagse cruisereis maakt u kennis met de bijzondere natuur en cultuur van het verre oosten. Aan boord van dit moderne schip geniet u van heerlijke maaltijden en entertainment van topniveau. Voor deze cruise vliegt u naar Bangkok, waarna u naar de haven Laem Chabang wordt gebracht. Uw schip zet vervolgens koers naar o.a. Koh Samui, Penang, Singapore en Ho Chi Minh Stad. AIDA Cruises is een Duitse rederij en staat bekend om de casual sfeer en de grote variatie aan restaurants aan boord. 17-daagse cruisereis Vertrek: div. data van 21 dec t/m 1 maart Binnenhut vanaf 1.887,- Zeezichthut vanaf 2.042,- Balkonhut vanaf 2.487,- Bij AIDA Cruises zijn tafeldranken en fooien inbegrepen! Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Het ZEW telt 6,6 miljoen bui tenlanders in de Bondsrepubliek zonder Duits paspoort. De studie, in opdracht van de Bertels- mann-Stiftung, zou aantonen dat immigratie uit landen als Tur kije, Polen en Italië de Duitse staat jaarlijks netto vele miljarden euro's oplevert. In Duitsland woedt, sinds de komst van hon derdduizenden immigranten uit landen als Roemenië en Bulga rije, een debat over 'Armuts-Im- migration', de import van armoe de. Voorstanders van immigratie zien zich gesterkt door het rap port. De onderzoekers concluderen dat een buitenlander jaarlijks gemid deld 3300 euro meer afdraagt aan belastingen en premies dan dat hij of zij aan uitkeringen en toelages ontvangt. In de afgelo pen tien jaar is dit bedrag met meer dan de helft gestegen. Dit komt vooral door het huidige gro te aanbod van banen in Duits land. Ook het opleidingsniveau van buitenlanders stijgt, waar door hun kans op een baan toe neemt. Critici twijfelen aan de uit komsten van het onderzoek. Zij wijzen erop dat de Bertels- mann-Stiftung minder politiek neutraal is dan de stichting doet voorkomen en wel vaker rapporten aflevert, die neolibe raal gekleurd zouden zijn. Het Duitse bedrijfsleven heeft be lang bij de komst van - vaak goed kope - buitenlandse arbeids krachten. De gevolgtrekkingen uit dit onderzoek zouden naad loos aansluiten op de wensen van de grote Duitse ondernemin gen. Dat liet de gemeente donderdag weten. Het huis werd donderdag beklad met de tekst 'Molukse wijk, alleen Molukkers'. Locoburgemeester Anno Wietze Hiemstra zei donderdagavond dat de wijk Moluks is 'en Mo luks moet blijven'. „Wij begrijpen de gevoelens die leven binnen de Molukse gemeenschap en we zullen er dan ook alles aan doen deze kwestie op een goede ma nier op te lossen", aldus Hiem stra. Los van de juridische aspec ten voelen wij een speciale verantwoordelijkheid de wijk Mo luks te houden, zo stelde Hiem stra. Het betreffende huis staat aan de Ebbingestraat. Directeur Bert Moormann van Domesta zei voor de microfoon van RTV Drenthe dat er sprake is van bijzondere afspraken met de Molukse ge meenschap over toewijzing van de woningen, „waarbij we wo ningen altijd toewijzen aan Mo lukkers. In dit geval waren er geen belangstellenden dus hebben we het verhuurd aan een Nederlands gezin. Zo staat het ook in de oorspronkelijke af spraken. We hebben de reactie on derschat, dus we vinden het jam mer dat het loopt zoals het nu loopt." Het gesprek zal dinsdag plaatsvin den. Er zullen dan afspraken ge maakt worden over het toewij zingssysteem voor woningen in de wijk. verkoop in de VS met 8 procent gedaald; de helft van de Amerika nen drinkt geen melk. Volgens de Coca-Cola-woordvoer der smaakt Fairlife echter veel be ter dan gewone melk. Ook zou de melk afkomstig zijn van duurza me veehouderijen. In de Verenig de Staten wordt de meeste melk geproduceerd door enorme melk veehouderijen met soms wel 30.000 dieren. Die van Coca-Cola zou echter van kleinere familiebe drijven komen die dierenwelzijn en het milieu hoog in het vaandel hebben staan. FrieslandCampina hoeft concur rentie van de frisdrankgigant met zijn enorme marketingbudgetten voorlopig niet te vrezen. Coca-Co la zou nog geen plannen hebben om de 'Milka-Cola', zoals die op Twitter al is gedoopt, in Europa te lanceren. Het bedrijf wil eerst de reacties in de VS afwachten. Met het nodige leedvermaak me moreren de Britse kranten eerde re geflopte drankjes. Zo moest Co ca-Cola in 2004 al na enkele we ken zijn 'bronwater' Dasani uit de Britse schappen halen omdat het kraanwater met te veel toegevoeg de mineralen zou zijn. - Vluchten - Transfers - Volpension en havengelden - Fooien - Tafeldranken Prijzen zijn vanaf, per peraoon o.b.v. 2 personen per hut Tarieven zijn o.v.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Incl. alle belastingen en volpension. door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Buitenlanders die in Duits land leven, droegen in 2012 22 miljard euro meer bij aan de staats kas dan dat zij aan uitkeringen ontvingen. Volgens een studie van het Zentrum für Europaische Wirt- schaftsforschung (ZEW) komt dit neer op gemiddeld 3300 euro per immigrant. HOOCEVEEN - De komst van een niet-Moluks gezin heeft in de Mo lukse wijk in Hoogeveen geleid tot protesten en onrust. Om daar een oplossing voor te vinden gaat de gemeente in gesprek met bewoners uit die wijk en be trokken woningcorporatie Do- mesta. Fairlife gaat het zuiveldrankje he ten waarmee Coca-Cola in de VS met behulp van pin-ups een deel van de melkmarkt wil veroveren. Deze reis is inclusief: Wetterhoun: inteelt door te weinig fokhonden Berner Sennenhond: grote kans op kanker Franse Bulldog: ademhalingsmoeilijkheden VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 Ierse wolfshond: lage levensverwachting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5