^SSG iglPg Ruime kleurkeuze en optimale wendbaarheid ::i|sKÖ#É$® l»St| AUTO 41 Online navigatie actualiseren in Audi Europese primeur: slimme laadpalen Mercedes breidt led-technologie uit Een op afstand bestuurbare Beetle WMXWWfA-; Hw V' ^p^fe^-.'^''^ fiwÉ %vm$ NIEUWTJES RIJTEST MINI COOPER 5-DEURS RIJ-IMPRESSIE SMART FORTWO EN FORFOUR MINI 5-DEURS EN DE CONCURRENTEN Na de tweepersoons Fortwo komt Smart nu ook met de vier- deurs Forfour. Beide auto's treden in een nieuwe ge neratie aan. De neus toont veel stoerder en hoekiger dan voor heen. Vanwege de hoge plaat sing van de componenten krij gen de wielen een grotere stuurhoek, met een verrassen de wendbaarheid als gevolg. De motor ligt onder de bagage- vloer tussen de achterwielen. De nieuwe Smarts bieden keu ze uit een liter 70 pk en 0.9 li ter turbo van 90 pk, standaard gekoppeld aan een handgescha- kelde vijfbak. Optionele auto maat met dubbele koppeling volgt in het voorjaar. Smart biedt een grote kleurkeuze voor in- en exterieur. Beide au to's zijn in samenwerking met Renault ontwikkeld, maar elk merk biedt zijn eigen elemen ten. De Fortwo start bij 10.795 euro, de Forfour bij 11.995 euro. toeneemt. Mini verdeelt die extra centimeters over de beenruimte voor de achterpassagiers en de in houd van de bagageruimte. Met niet al te lange voorpassagiers kunnen volwassenen op de achter bank redelijk zitten. Het bagagevolume neemt ten op zichte van de 3-deurs met 67 liter toe tot 278 liter (maximaal 941 li ter). Toch blijft de Mini ook als 5-deurs uitermate compact, de lengte stopt onder de 4 meter. Op technisch vlak past Mini al leen de afstemming van de achter as iets aan, om hetzelfde rijgedrag als bij de 3-deurs te verkrijgen. De gewichtstoename blijft be perkt tot 60 kilo. Op gevoel blijkt er helemaal geen verschil in rij karakter. De Cooper heeft in het vooronder een splinternieuwe 1.5 liter drieci linder benzine. Die brengt het met turbo tot een verrassend ver mogen van 136 pk en een koppel van 220 Nm al bij 1.250 tr/min. Een feest van souplesse! Ondanks zijn bescheiden slagvolume pres teert de motor ongekend vlot, met een sprint naar 100 kilometer per uur in 8,2 seconden. Even te rugschakelen en de volle accelera tiekracht staat weer paraat. BMW heeft het motorgeluid keu rig weten te isoleren en dat dient De Mini Clubman is niet meer, leve de Mini 5-deurs. Al toont die 5-deurs wat min der origineel, de praktische bruik baarheid ligt aanzienlijk hoger. Geen dubbele deurtjes meer voor toegang tot de bagageruimte. Ook geen rare constructie met een 'half achterdeurtje voor de achter passagiers. Nee, de in Born van de band lopende Mini 5-deurs heeft: twee normale achterportieren. Dat blijkt in de praktijk nog steeds de beste oplossing. De auto groeit 16 centimeter in lengte, terwijl de afstand tussen de wielen maar met 7 centimeter weer het comfort. Het brandstof verbruik blijft met 1 op 13,5 keurig binnen de perken. Met de beweegbare rand rond de pook biedt de auto keuze uit ver schillende rijprogramma's, van zuinig in Green via Comfort tot Sport. De reacties op gaspedaal en bestu ring worden daarmee feller. Op die manier blijkt de Mini over meerdere karakters te beschikken. Het onderstel biedt daarvoor alle mogelijkheden en komt ook op het vlak van comfort niets tekort. De langere wielbasis heeft daarop een positieve invloed. Mini vraagt 995 euro extra voor de 5-deurs car rosserie, waarmee deze Cooper op 22.490 euro uitkomt. Al is de nieuwe Mini lan ger dan zijn voorganger, het blijft woekeren met de ruimte achterin. De 5-deurs maakt het ver schil, met extra lengte en twee deuren erbij. Mini 5-deurs Bagage 278-941 liter, gewicht 1.120 kg. Benzi ne 1.5 liter 136 pk. Van af 19.490 euro, Cooper 22.490 euro. Audi A1 Sportback Bagage 267-920 liter, gewicht 1.100 kg. Benzi ne 1.4 liter 122 pk. Van af 19.990 euro, 1.4 TFSI 22.730 euro. Mercedes A-klasse Bagage 341-1.157 liter, gewicht 1.270 kg. Benzi ne 1.6 liter 122 pk. Van af 26.995 euro. VW Golf 5-deurs Bagage 380-1.270 liter, gewicht 1.125 kg. Benzi ne 1.4 liter 122 pk. Van af 20.250 euro, 1.4 TSI Trendline 22.690 euro. VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 Stroom: behoefte-afhankelijk. VW Beetle. door Tony Vos De duidelijk zichtbare veiligheidskooi van Tridion blijft voor de nieuw ste Smarts behouden, foto Automedia Twee deuren extra en een lengte toename geven de Mini aanzienlijk meer gebruiksmogelijkheden. foto's Automedia Audi levert online updates voor na- vigatiekaarten. De service debu teert in de vernieuwde Audi A6 en A7 Sportback. Als de auto is uitge rust met Audi connect, kunnen in beide modellen navigatie-updates worden gedownload via de inter netverbinding. Via MMI-navigatie plus ontvangt de bestuurder een melding als er een nieuwe kaart- update beschikbaar is. Updaten navigatiesysteem. De oplaadsnelheid van een elektri sche auto wordt bij de slimme laad palen in de Amsterdam Arena be paald door de gebruiker. Het instel len van de gewenste laadsnelheid gebeurt met een smartphoneapp. De behaalde snelheid is mede af hankelijk van de door de rijder in gevoerde verwachte vertrektijd. www.amsterdam.nl/slimladen Volkswagen heeft een op afstand bestuurbare Beetle in de collectie opgenomen. De speelgoedauto is Tornado Red en werkt op vijf AA-batterijen. Daarmee levert de kleine Beetle verrassende presta ties. De adviesleeftijd voor het ge bruik van de speelgoedauto is 8 jaar en ouder, maar in ieder geval niet voor kinderen onder de 3 jaar! De prijs bedraagt 24,95 euro. door Tony Vos Mercedes-Benz ontpopt zich tot lichtpionier. Na de 24 leds in de groot-lichtmodule van de CLS-kop- lampen zorgen binnenkort 84 leds per lichtunit voor nog betere licht- kwaliteit en grotere veiligheid. Op termijn zorgen zelfs 1.024 pixels per led voor rijbaanverlichting, on geacht snelheid en verkeersom standigheden en zonder andere verkeersdeelnemers te verblinden. Koplampen met 84 led.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41