38 SPORT Goes hockeyt thuis tegen Rapide Zakloop populair bij de lopers Biljarter Jaspers Gelijkspel voor begint met zege Goese poolers Dogan verlengt bij Bevelanders Sinterklaas bij de Vrolijke Tippelaars Strandrace op de Brouwersdam MTB-tocht over strand Australisch cricket-international Phillip Hughes (25) is gisteren overleden. Een bal in zijn nek werd hem uiteindelijk fataal. Voor het eerst wordt er zaterdag een officiële MTB-strandrace op de Brouwersdam gereden. Organisatoren zijn de lokale middenstand, KNWU en Stichting Wielerronde Middelhar- nis. Dit evenement is voor iedere mountainbi- ker toegankelijk. De start en de finish zijn bij Strandpaviljoen Brouw. Thomas Dekker, Sebas- tiaan Langeveld, Laurens ten Dam en Marianne Vos rijden ook mee. De deelnemers zullen de Zeeuwse elementen moeten trotseren, zoals de wind en vooral veel zand. Om 12.30 uur klinkt het startschot bij Strand paviljoen Brouw op de Brouwersdam. Deelnemers kunnen kiezen tus sen twee afstanden: 21 of 42 kilometer. ZONDAG 30 NOVEMBER Aanvankelijk speelden er twee Zeeuwse hockey- ploegen in de vierde klasse: Rapide en Olympia. Vorige week kwam er opeens nog eentje bij. Goes, dat lange tijd geen seniorenteam had in een standaardklasse, nam de plek in van het weggevallen Zundert. Zondag speelt de mannenploeg van Goes weer een thuiswedstrijd en meteen is Rapide dè te genstander. Het duel met de Hulster formatie begint om 14.00 uur. Exact een week later is het overigens Goes-Olympia. Zowel Olympia (7 punten) als Rapide (4 punten) is terug te vinden in de middenmoot. Goes staat puntloos voorlaatste. Honderden hardlopers trekken zondag weer naar Nisse waar voor de vijftiende keer de Gro te Zakloop wordt gehouden. De loop door de Zak van Zuid-Beveland is enorm populair bij hardlopers. Elk jaar zijn er meer deelnemers die de weg naar het dorpje weten te vinden. Het zorgt zelfs voor files op de weg er naartoe. De deelnemers kunnen kiezen uit de halve ma rathon en de 7.5 kilometer. Nieuw dit jaar is een korte Zakloop over 2.1 kilometer. De wedstrij den starten om 14.00 uur. Inschrijven kan in het dorpshuis tot een uur voor de start. Meer over de Zakloop op het hardloopblog van de PZC: pzc.nl/weblogkustmarathon SYDNEY - Hij is de jongste Austra liër die in beide innings van een Test Match een century (mini maal 100 runs) scoorde. De enige 'Aussie' ook in de rijke historie van de sport die zijn debuut in een eendaagse interland opluister de met een century. Na een tijdje buiten de nationale ploeg vanwe ge vormverlies was hij dé kandi daat om de geblesseerde captain Michael Clarke te vervangen in de eerste Test Match tegen India, die gepland staat voor volgende week. Zover zal het voor Phillip Hughes niet komen. Gisteren overleed Hughes in een ziekenhuis in Sydney, waar hij al twee dagen in coma lag nadat hij maandag in een wedstrijd in de nationale Australische competitie een zogenaamde 'bouncer' - een door de bowler opzettelijk kort opgezette bal die op ooghoogte bij de batsman arriveert - in zijn nek had gekregen. Australië huilt na de onfortuinlij ke dood van een van haar favorie te cricketzonen. „Wat er is ge beurd, raakt miljoenen Austra liërs in hun hart. We moeten ons bewust zijn en blijven van de risi co's die onze sporters lopen om ons het plezier te geven", verklaar de de aangeslagen Australische premier Tony Abbott. De vraag waarover de sport zich de komende tijd ongetwijfeld gaat buigen: had dit ongeluk voor komen kunnen worden? Zijn de helmen, die batsmen dragen, wel veilig genoeg? De slagmensen dragen al een helm, beenbeschermers, bescher mende handschoenen, een toque, vaak ook armbeschermers, soms borststukken. Allemaal zaken die licht genoeg moeten zijn om de sportmensen niet te hinderen in hun bewegingsvrijheid, maar ste vig genoeg om de ergste klap op te vangen. In het cricket zijn dodelijke inci denten - mede door de vele voor zorgsmaatregelen - relatief zeld zaam. Volgens de Australische teamdokter Peter Brukner was Hughes dan ook slachtoffer van een 'freak accident', had hij ge woon botte pech. Brukner: „Phillip kreeg de bal te gen de zijkant van zijn nek. Als ge volg van die klap werd zijn wer velslagader zodanig samenge drukt dat deze spleet en voor een massieve bloeding in de hersenen zorgde. Als je de literatuur er op naslaat, dan kom je op niet meer dan honderd vergelijkbare geval len in de medische geschiedenis." Alle wedstrijden in de Australi sche competitie zijn meteen stil gelegd, ook het internationale duel tussen Sri Lanka en Nieuw Zeeland is opgeschort. De cricket wereld rouwt. Maar een reden om de regels te veranderen, die is er niet. SEOUL - Dick Jaspers is het wereld kampioenschap driebanden in Se oul begonnen met een overwin ning. De biljarter uit St. Wille- brord was gisteren te sterk voor de Oostenrijker Armin Kahofer. De Brabander, favoriet in groep C, had achttien beurten nodig voor de veertig caramboles, ofwel een moyenne van 2,222. Jaspers' andere opponent, Luis Aveiga, ver sloeg Kahofer woensdag al met 40-29. GOES - De poolbiljarters van Goes Powerrrr! speelden in de regiona le eerste klasse met 3-3 gelijk te gen Heat uit Tilburg. Daarmee snoepte de thuisploeg een punt af van de koploper en bleef daarmee in het spoor van de achtervolgers. Voor de Goesenaren scoorden Ronny Broeken twee en Olivier van Lotringen een keer. Vincent Peemen en Henk Diepstraten ver loren. ZATERDAG 29 NOVEMBER KAMPERLAND - Trainer Huseyin Dogan en de Bevelanders hebben besloten om er nog een jaar aan vast te plakken. De coach is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen bij de zater dag-vierdeklasser uit Kamper land. Dogan bezet met zijn ploeg momenteel de vierde plaats in de vierde klasse A. De Bevelanders kijken na tien speelronden aan te gen een achterstand van vier pun ten op koploper long Ambon. Wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt zaterdag haar jaarlijkse Sint Nicolaastocht. Er zijn nieuwe routes uitge zet over 5,10,15 en 25 kilometer. Op de rustplaats bij Ter Reede ontvangen de deelnemers een bekertje warme chocolade melk. De starttijd voor de 25 kilometer is om 9.00 uur, de overige afstanden starten tussen 10.00 uur en 13.00 uur vanaf het clubhuis van voetbal vereniging Zeeland Sport bij het Baskensburgplein in Vlissingen. Sint en zijn Pieten zullen aanwezig zijn. Zondag wordt de tweede editie van de Zeeuw se MTB-Strandtocht tussen Scharendijke en Westkapelle verreden. Dijkgraaf Toine Poppel- aars zal om 11.00 uur de rijders ter hoogte van Beachclub Perry's in Scharendijke laten vertrek ken. De mountainbikers rijden daarna via het strand van Westerschouwen, de Stormvloedke ring en het strand van Noord-Beveland (Ban- jaard) en Walcheren (Vrouwenpolder-Oostka- pelle-Domburg) naar Westkapelle. De laatste rijder wordt omstreeks 15.30 uur verwacht aan de finish op de zeedijk te Westkapelle nabij Kasteel van Batavia. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl door Peter Leijsten en Anton Diedrich Het moment waarop Phillip Hughes wordt geraakt tijdens het cricketduel in Sydney, foto Phil Hillyard/VI Images 'Freak accident' doodt cricketer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38