Droom Oranje-leeuwinnen wordt werkelijkheid SPORT 37 Oranje blijft vijfde op Fifa-ranglijst Het Nederlands voetbalelf tal blijft op de Fifa-wereld- ranglijst van deze maand staan op de vijfde plaats. We reldkampioen Duitsland blijft koploper, nog altijd ge volgd door Argentinië, Co lombia en België. Portugal is naar de met Frankrijk gedeelde zevende plaats gestegen, terwijl Uru guay afgezakt is naar plek tien. Brazilië bezet de zesde plaats op de ranglijst, Spanje staat negende. Curlingteam nestelt zich onder A-landen Het Nederlands curlingteam heeft tijdens de EK in de Zwitserse plaats Champéry promotie afgedwongen naar de A-categorie. Oranje, aan gevoerd door 'skip' Jaap van Dorp, versloeg Engeland gis teravond in de halve finale met 10-4. Dat stond na acht 'ends' vast. In de eindstrijd is favoriet Finland de tegen stander, maar ook zilver vol staat voor een plek tussen de Europese A-landen. Brandao wacht celstraf na kopstoot Brandao moet een maand de cel in voor de kopstoot die hij uitdeelde aan Thiago Motta van Paris Saint-Ger- main, na de wedstrijd in au gustus. De speler van SC Bas- tia krijgt ook een boete van 20.000 euro, zo besloot een Franse rechter gisteren. De Braziliaan werd door de Franse voetbalbond al voor een halfjaar geschorst voor de kopstoot, waarbij Motta zijn neus brak. Le Mans uitstapje voor Hülkenberg Nico Hülkenberg maakt ko mend jaar zijn opwachting in de 24 uur van Le Mans. De Duitse formule ï-cou- reur van Sahara Force India kruipt dan achter het stuur van een Porsche 9191 Hybrid tijdens de raceklassieker in Noord-Frankrijk. De race wordt in het week end van 13 en 14 juni verre den, tussen de Grand Prix van Canada en de Grote Prijs van Oostenrijk door. Astana schorst opleidingsploeg Wielerploeg Astana heeft de opleidingsploeg voor onbe paalde tijd uit koers geno men. Bij de ploeg werden af gelopen twee maanden drie renners positief getest op do ping. Alle drie testten posi tief op hetzelfde middel: ana bole steroïden. Ploegleider Alexander Vino- koerov benadrukte dat het opleidingsteam iets anders is dan de profploeg. „Ze ma ken slechts gebruik van on ze naam en truitjes." De vreugde en ontlading was van zelfsprekend groot in het Oranje kamp, toen de wedstrijd in het druilerige Verona erop zat. Na een soevereine eerste helft was Oran je na rust toch nog in de proble men gekomen, al kwam het ticket voor het toernooi in Canada uit eindelijk niet echt meer in gevaar. De speelsters vielen elkaar in de middencirkel in de armen. Bonds coach Roger Reijners, altijd de rust zelve, knuffelde alle stafle den. De reserves stormden het veld op. En Miedema? Die rende mee. De matchwinnaar was in de slotmi nuut gewisseld, wat kon worden beschouwd als een bedankje voor bewezen diensten. Achttien jaar is ze pas, maar nu al is Vivianne Miedema een feno meen. De spits scoort altijd en overal sinds ze op haar vijftiende debuteerde in de eredivisie. Dat niveau is ze inmiddels ontgroeid. Afgelopen zomer stapte ze daar om over van Heerenveen naar Bayern München en ook daar heeft ze haar eerste doelpunten in middels gemaakt. Dat ze gisteravond Oranje langs Italië loodste was dan ook niet verwonderlijk. Het was opmerke lijker dat ze dat niet afgelopen za terdag in de heenwedstrijd al deed. Toen bleef Miedema steken op één treffer en enkele gemiste kansen. Nu in Verona had ze een hoger rendement. Direct bij haar eerste kans was het gisteren al raak. Aannemen, even klaarleggen en binnenschui ven. Goal. Voor nummer twee, kort voor rust, moest ze wat meer doen. Na de prachtige actie van Lieke Martens verscheen Miede ma alleen voor keeper Laura Giu liani. Die fopte ze met een subtie le sleepbeweging, waarna ze de 0-2 in het lege doel tikte. Daarmee toonde Oranje dat het optimisme na de 1-1 van zaterdag gerechtvaardigd was. In die heen wedstrijd was Oranje al beter dan Italië, maar liet het te veel kansen onbenut. Nu was Oranje niet al leen de bovenliggende partij, maar was het ook nog eens effec tief. Alleen in de beginfase van de tweede helft sloeg de onrust even toe, toen Italië door een eigen doelpunt van Stefanie van der Gragt terug in de wedstrijd kwam. De centrale verdedigster werd in het nauw gedreven en schoot de bal van dichtbij hard langs keeper Loes Geurts. Na die 1-2 had Italië weliswaar nog twee doelpunten nodig om naar het WK te gaan, maar toch wakkerde de treffer het enthou siasme in het Bentegodi stadion flink aan. Het deerde Oranje niet. De marge was groot genoeg en het ticket voor Canada was bin nen. Op zaterdag 6 december zit Ne derland 'in de koker' bij de WK-loting. bruari volgend jaar een serieus vervolg krijgt. Door de winst van gisteravond greep Feyenoord immers de lei ding in poule G van de Europa League en is de ploeg zeker van een plek bij de eerste twee. De zo gevreesde uitwedstrijd te gen Standard Luik, dat gisteren in Kroatië met 2-0 van Rijeka ver loor, doet er over twee weken niet meer toe. Feyenoord is al ze ker van kwalificatie, Standard van uitschakeling. Sevilla en Rijeka mogen onderling uitmaken wie er met de Rotterdammers mee gaat richting lente 2015. Rutten genoot ondertussen van de winst van zijn ploeg. „Dit ge voel wil ik voorlopig vasthou den", zei hij. Komende zondag wacht Feye noord immers al weer de volgen de wedstrijd, de competitietopper tegen koploper PSV in Eindho ven. De spelers dachten daar gisteren nog niet aan. „In de kleedkamer ging iedereen los", zei Terence Kongolo, de centrale verdediger van de Rotterdammers die zijn ei gen ijzersterke optreden nog nu anceerde. „Of dit mijn beste wedstrijd ooit was? Ik verloor een paar duels. Ik kan nog veel beter." VRIJDAG 28 NOVEMBER 2014 in ZÜRICH CHAMPERY PARIJS STUTTGART ASTANA door Theo Brinkman VERONA - Jarenlang werd gezegd dat het Nederlandse vrouwenvoet bal twee dingen nodig had. Oranje moest een keer meedoen aan een WK en er moest een sterspeelster doorbreken. Gisteravond in Verona was het zo ver. Oranje gaat naar het WK in Canada en spits Vivian- ne Miedema vestigde definitief haar naam. Vivianne Miedema maakte gisteren in haar achttiende interland haar acht tiende doelpunt. En dat deed de spits van Bayern München op achttienjari ge leeftijd. I Karim El Ahmadi (midden) viert zijn treffer tegen Sevilla. Het doelpunt van de middenvelder was goed voor de 2-0-eindstand, waardoor Feyenoord zich plaatste voor de knock-outfase van de Europa League, foto Robert Vos/VI Images lente De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37