Knoppen Donkere Dagen Offensief Onrust rond zedenverdachte almanak Feyenoord na 2-0 winst op Sevilla door in Europa Opvang van vluchtelingen vraagt om meer vrijwilligers 28 en 29 Ontslagen ambtenaar gemeente Veere dient 116 WOB-verzoeken in, maar trekt ze in als hij gunstig getuigschrift krijgt. ZEELAND VRIJDAG 28 november 2014 25 Anesthesisten stappen op 30 WONINGINBRAKEN msmmmn MIDDELBURG - Een ontslagen top ambtenaar van de gemeente Veere heeft meer dan honderd WOB-verzoeken ingediend bij zijn oude werkgever. Dat bleek tij dens een rechtszaak van de ge meente tegen deze ex-ambtenaar Piet Kluijfhout. Hij moest vorig jaar vertrekken. Hij vraagt nu via een beroep op de Wet Openbaarheid Bestuur (WOB) om kopieën van vertrekre- gelingen die de gemeente met vijf andere ambtenaren sloot. En daar naast heeft hij volgens de raadslie den Renata Königel en Bram Cor- nelissen ook nog eens 116 andere WOB-verzoeken ingediend bij de gemeente. Via die verzoeken wil hij tot in detail weten hoe het be leid is van de gemeente Veere op een groot aantal terreinen. Hij zou namelijk bezig zijn met een onderzoek naar het functioneren van kleinere gemeenten. Als het de gemeente Veere niet lukt al die verzoeken binnen een bepaal de termijn te voldoen, moeten er boetes worden betaald. Die kun nen per aanvraag oplopen tot ruim 1200 euro. Kluijfhout was zelf niet aanwezig tijdens de zitting, ook niet zijn raadsman. Om die reden kon er geen antwoord gegeven worden op de vraag van de rechters of Kluijfhout ook andere gemeenten om informatie heeft gevraagd. De raadslieden hebben daar, zo zei den ze, niets over gehoord. Maar tijdens de zitting maakte Königel wel bekend dat de ex-ambtenaar enige tijd terug een brief aan de gemeente schreef. Daarin stelt Kluijfhout dat hij de WOB-ver zoeken intrekt als de gemeente een positief getuigschrift schrijft en hem opdrachten geeft. Volgens de burgemeester en wet houders van de gemeente Veere misbruikt de ontslagen ambte naar de WOB-wet. Om die reden vragen ze de rechtbank de WOB-verzoeken van Kluijfhout af te wijzen 'wegens misbruik van het recht'. De beide raadslieden stelden dat de gemeente vooral in dit specifie ke geval vermoedt dat er sprake is van misbruik. Volgens hen weet hij als ex-medewerker van de ge meente hoe belastend zijn ver zoek is. Volgens de twee raadslie den hebben B en W Kluifhout wel toestemming gegeven om de bewuste vertrekregelingen in te zien. Maar hij krijgt geen kopieën omdat het college niet wil dat ie dereen ze kan lezen. Dat is ook de betrokken ex-ambtenaren be loofd, aldus de raadslieden. Uitspraak over acht weken. KRUININGEN - Een Kruininger die verdacht wordt van een zedenmis drijf waarvan twee kinderen het slachtoffer zijn, is op uitdrukke lijk verzoek van de gemeente uit Reimerswaal vertrokken. Op de sociale media ontstond de ze week onrust over de aanwezig heid van de man in Kruiningen. Tegen hem loopt al maanden een onderzoek. Via een brief heeft burgemeester fan Huisman de ouders geïnformeerd via school of kinderopvang. Ook gaf hij gister avond tijdens de dorpsraad uitleg. De verdachte kon niet tot vertrek gedwongen worden, maar, zo zei Huisman, 'we hebben hem een duwtje in die richting gegeven'. Die verpleegkundige in dat Zeeuwse ziekenhuis is een goeie. Ze heeft al meer dan twintig jaar lol in haar werkhoudt zich in eigen tijd bezig met allerlei ontwikkelingen op haar vakgebied en bekwaamt zich ook in allerlei puur technische zaken die verband houden met haar werk. Want daar heeft ze dagelijks veel mee te maken: met prijzige en voor al geavanceerde apparaten. On langs moest ze op cursus bij de Bel gische leverancier van een nieuw ap paraat om het te leren programme ren. Dat deed ze met goed gevolg. Daarom kreeg ze ook een mooi certi ficaat thuis gestuurd. Ze heeft nu in goudschrift het bewijs: ze is 'Gecerti ficeerd knoppenbedienster'. 'Ex-ambtenaar misbruikt wet' door Emi|e Calon Vier anesthesisten keren ZorgSaam de rug toe. Het ziekenhuis probeert het gat voorlopig te dichten met waarnemers. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De Walcherse gemeenten werken samen om het aantal woninginbraken terug te dringen. Tijdens het 'Donkere Dagen Offensief gaan politie en buurtbewoners op pad om in de wijken en dorpen op Walcheren te kijken of zij het de inbrekers niet te gemakkelijk maken, met niet afgesloten schuurdeu ren, of poorten naar de tuin die open staan. Daar worden 'voetjes' neergelegd. Gisteravond was zo'n wan deling in de Middelburgse wijk Griffioen. Het doel is de bewustwording van de bewoners te vergroten, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25