Omwonenden Vlissingse coffeeshop wanhopig BEVELANDEN en THOLEN 25 Km NOC DRIE DAGEN OUTLET De omwonenden van de Vlissing se coffeeshop Aarden overlaadden gisteren de Middelburgse be stuursrechters met hun kritiek op het beleid van de gemeente Vlis- singen en de politie als het gaat om het voorkomen van die over last en optreden tegen straatdea len. Wat hen betreft wordt des noods de vergunning ingetrok ken. Soms heel emotioneel vertelden ze over de bedreigingen als ze over straat lopen of gewoon in hun woning staan en straat dealers langslopen. „Dan maken ze een snijgebaar langs hun keel." Een buurtbewoonster vertelde dat er onlangs zelfs geprobeerd is haar te overrijden met een auto. De dader, zo vervolgde ze, is wel gepakt, maar als ze 'gewoon door de stad loopt' wordt ze ook her kend door straatdealers die haar dan dreigend aanspreken. De buurtbewoners stapten naar de rechtbank omdat ze vinden dat de gemeente veel te weinig re kening heeft gehouden met de overlast toen Aarden een vergun ning kreeg om op de hoek van het Bellamypark en de Nieuwstraat een coffeeshop te beginnen. Daar voor had hij een shop in de Kerk straat. Ze klaagden dat en de politie en de gemeente niet tot nauwelijks nog reageren op hun klachten. Mails en telefoontjes worden vol gens hen niet meer beantwoord. Het lukt hen niet meer om afspra ken te maken met de burgemees ter en de politie komt niet of nau welijks in actie als ze overlast mel den, zo vertelden ze de rechters. Rechtbankvoorzitter M. Breeman Onlangs is geprobeerd om mij met een auto te overrijden vroeg de bewoners wat ze zelf als oplossing zien. Om te beginnen, zo zei woordvoerder Ron David- se, het afsluiten van de Nieuw straat voor niet-bewoners. Ook verplaatsing van de coffeeshop naar het buitengebied zou een op lossing zijn. En adequaat handha ven door de politie en de gemeen te kan volgens hen ook in belang rijke mate bijdragen aan het terug dringen van de overlast. Alle bewoners lieten de recht bank weten dat ze als inwoners van de binnenstad accepteren dat ze zo nu en dan geconfronteerd worden met overlast. „Dat hoort erbij." Maar volgens hen loopt het nu de spuigaten uit en is er conti nu sprake van overlast. De uitspraak is over acht weken. Adventsdienst in kerk Bath De vrije evangelische ge meente in Bath houdt zon dag 30 november een ad ventsdienst in het kerkge bouw aan de Lillostraat 15. Voorganger is H.M. Jager uit Purmerend. Koor The Revi vals uit Rilland zorgt voor de muzikale noot. De dienst begint om 10.00 uur. Ieder een is welkom. Live band B4 speelt in De Kroon Live band B4 speelt zondag 30 november in hotel café restaurant De Kroon in Wis- senkerke. Het kwartet speelt meeswin- gers uit de oude doos van on der meer Elvis Presley, Cliff Richard, Dire Straits en The Shadows. Het optreden be gint om 14.30 uur. De toe gang is gratis. Kees Posthumus vertelt over Bijbel Verhalenverteller Kees Post humus speelt maandag 1 de cember zijn voorstelling De Bijbel in een uur in de protes tantse kerk van Driewegen. Hij wil het publiek verras sen en tot nieuwe inzichten laten komen. De voorstelling begint om 20.30 uur en is gratis toegan kelijk. Wintermarkt in het Ambachtscentrum In het Ambachtscentrum in recreatiegebied De Holland- sche Hoeve in Goes vindt za terdag 29 november een win termarkt plaats. Bezoekers kunnen zich vergapen aan onder meer sieraden, snij- en knipkunstwerken en hou ten artikelen. De markt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Theatershow rond Sint in Kamperland Sinterklaas komt zaterdag om 13.00 uur aan in de Uitha- ven in Kamperland. Onder begeleiding van de Pieten band gaat het gezelschap daarna naar de Zeelandnet- studio. Daar vindt vanaf 14.15 uur een theatershow plaats. Als afsluiting is er het evenement 'Kamper- lands's Got Talent'. Maikei Harte treedt op in Wissenkerke Cabaretier Maikei Harte geeft zaterdag een optreden in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Hij brengt zijn show 'Hartekreten' op de planken. Leden van Het Nut Noord- Beveland beta len 13 euro, anderen 2 euro meer. Aanvang: 20.00 uur. Reserveren via www.nut- noordbeveland.nl DONDERDAG 27 NOVEMBER 2014 cup-maat is C S De prijsjes zijn omgekeerd evenredig aan de keus, want die is gigantisch, foto's Mechteld Jansen Hunkemöller is de eerste grote de tailhandelsketen die in de Zeeland hallen in Goes een fabrieksver- koop doet. De Zeelandhallen hoopt dat Hunkemöller trendset ter is. De fabrieksverkoop is vandaag en morgen open van 10.00 tot 20.00 uur. Zaterdag is de beurs van 9.30 tot 17.00 uur geopend. Hunkemöller verkoopt lingerie, bad- en nachtkleding voor dames. Het gaat niet om winkeldochters, maar om spullen die door de snel veranderende mode voor minder van de hand kunnen. Er zijn geen pashokjes. Entree kost drie euro, parkeren is gratis. I Monica de Bruine en haar schoonmoeder Riana de Smidt zijn best bereid om te poseren. Ook de wat jongere heren bekijken geïnteresseerd wat er zoal in de rekken hangt. door Emile Calon MIDDELBURG - Ze zijn wanhopig en bang en vinden dat ze in de kou staan omdat de gemeente Vlissin- gen en de politie veel te weinig doen aan de overlast die drugs dealers in hun buurt veroorzaken. Bewoonster tegen rechter BATH WISSENKERKE DRIEWEGEN GOES KAMPERLAND WISSENKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61