Roofvogels vinden het niet erg om stil te zitten wb zir^s Goes Wandelen voor zieken tijdens Walk of Hope VINTERSPORT tube ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Europees geld voor vier initiatieven De provincie heeft de Euro pese pot voor plattelandspro jecten verdeeld. Vier initia tieven in Zeeuws-Vlaande- ren krijgen elk 20.000 euro: een recreatief fietspad in de Clingse bossen, de Bevrij dingsroute Zeeuws-Vlaande ren, het Verfrissen en ver- groenen' van het toeristen treintje in Terneuzen en een maritieme wandeling in Terneuzen. Kleinschalig wonen in het verpleeghuis Zorgorganisatie SVRZ geeft maandag 1 december in De Veste uitleg over kleinscha lig wonen in het verpleeg huis. Medewerkers verstrek ken informatie over onder meer de aanmelding, man- telzorgers en vrijwilligers. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Kerstbloemstukken bij Groei en Bloei Groei en Bloei houdt donder dag in De Halle een kerst- bloemschikdemonstratie. Leerlingen en een leraar bloemsierkunst van de pro vinciale tuinbouwschool uit Kortrijk (B) maken een tien tal bloemstukken. Daarna kunnen de deelnemers zelf aan de slag. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: 2 euro. Korfbalvereniging Luctor houdt instuif IJZENDIJKE - De dertig roofvogels van valkenier Marina Bliek zitten al dagen rustig in de volières. Vlie gen en trainen zit er door de drei ging van vogelgriep even niet in. Maar daar lijken ze geen moment mee te zitten. Zolang valkenier Marina Bliek van De Valkeniers hof in IJzendijke hen maar van een natje en een droogje voorziet, vinden ze het allemaal wel best. „Wij maken gebruik van een aan tal natuurlijke eigenschappen van roofvogels. Ze vangen maar af en toe een prooi. Als ze niet moeten jagen sparen ze zoveel mogelijk energie, omdat ze die nodig heb ben om te overleven in de na tuur", vertelt Bliek. „Ze vliegen niet voor het plezier, maar alleen om voedsel te vin den, om hun territorium te verde digen, te kunnen vluchten of om contact te leggen met een part ner. Als wij ze voldoende voedsel geven kunnen ze zich makkelij ker aanpassen aan een beperkte bewegingsruimte en zien ze hun plaats in de volière als een veilige plaats om hun eten te verteren." Dat neemt natuurlijk niet weg dat beweging ook voor een valk of een uil noodzakelijk is. Maar dat kan dus voorlopig niet. Ook voor roofvogels geldt namelijk waarschijnlijk nog drie weken een ophokplicht. Bliek: „Gelukkig zit mijn bedrijf in een luwe perio de. Als de vogelgriep in de zomer was uitgebroken, was dat een ramp geweest. Ik heb bevriende valkeniers die het van het jachtsei zoen moeten hebben; voor hen is Mascura zet zich in voor de zieke medemens. De stichting is in alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten ac tief. Deelnemers aan de Walk of Hope verzamelen zondag om half elf bij de Dubbele Poort, bij de Tivoli- weg in Hulst. De wandeling be gint om 11.00 uur en gaat door de tiet een tegenvaller." Bliek hoeft niet veel maatregelen te treffen op haar Valkeniershof. De volière is altijd al afgedekt. „Het beste is om direct contact tussen de vo gels en mij te vermijden. Maar dat is niet altijd even makkelijk. Ik moet ze voeren en bovendien wil ik voorkomen dat ze van mij ver vreemden. We moeten voorzich tig zijn, maar we moeten het ook weer niet overdrijven. Wilde vo gels kunnen via hun uitwerpse len het hele jaar door ziektes ver spreiden. Er is altijd een risico." binnenstad; het eindpunt is op de Grote Markt. Daar vormen deelne mers een groot hart, bedoeld om zieken een hart onder de riem te steken. De wandeling wordt ge filmd. Daar wordt op een video clip van gemaakt. De clip wordt op dvd gezet en als kerstverras sing meegegeven aan zieke men sen. Stichting Mascura heeft voor okto ber volgend jaar een groot evene ment in petto, Benefiet aan Zee in Breskens. Mensen met een beperking die kennis willen maken met korfbal, kunnen dat op dinsdag 2 december doen bij korfbalvereniging Luctor. De instuif is van 19.00 tot 20.15 uur in sportcentrum Vliegende Vaart Aanmelden kan vóór 27 no vember, via luctor.terneuzen@knkv.nl. HULST Aanhouding voor vernieling van ruit Een 21-jarige Clingenaar is gistermiddag tegen twee uur aangehouden op verden king van de vernieling van een ruit van een horecabe drijf aan de Van der Maelste- deweg in Hulst De man kon worden opgepakt op basis van een getuigeverklaring. De reden van de vernieling ligt in de relatiesfeer. Omnium ^onaag (OUCje sportpunt) 30 NoV' Zwembadweg 3 U kunt met betalen! WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 ZEEUWS-VLAANDEREN TERNEUZEN AXEL TERNEUZEN Trainen met haar roofvogels zit er voor Marina Bliek vanwege de maatregelen voor de bestrijding van vogelgriep even niet in. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel door Bob Maes HULST - Stichting Mascura houdt komende zondag de jaarlijkse Walk of Hope. Familieleden van langdurig of ongeneeslijk zieken lo pen dan samen een korte route door de binnenstad van Hulst. Aanmelden voor de Walk of Hope is vereist. Dat kan via de website www.mascura.nl. Aardappelen: frites geschikt €2,25- €3,50, export €4,00-€5,00 droog uit schuur 4Omm opw). Uien: Zaaiuien, (droog uit de schuur): €7,50-€9,00. Granen: Maal tarwe: €155,00; Voertarwe: €148,00; Voergerst: €145; Blauwmaanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kilo uit collecterende opslag. Hooi, stro, per ton: Weidehooi: €80,00-€100,00; Veldbeemdhooi: €85,00-€110,00; Engels raaigras: €90,00-€110,00; Rietzwenkhooi: €90,00-€110,00; Tarwestro, grote pak ken uit de schuur: €75,00-€90,00. mm BERM Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65