ZEEUWS-VLAANDEREN Recensie Onmetelijk web Agressieve beller blijft onbekend almanak Overeenkomst tussen minister en Regio- Bank kan als breekijzer dienen voor sa menwerking in Zeeuws-Vlaamse dorpen. Buiten Tips voor een passend parfum SPINNENOOCST KLOOSTERZANDE - Ronnie Roctus van de RegioBank in Kloosterzan- de wil opnieuw een poging wa gen geldautomaten terug te krij gen in enkele dorpen in Zeeuws- Vlaanderen. De aanleiding is de intentieverklaring die minister Stef Blok van Wonen en de lande lijke Regiobank maandag in het Friese Garijp hebben getekend om gezamenlijk te werken aan versterking van de leefbaarheid in landelijke gebieden. De RegioBank zal haar financiële kennis inzetten, is het idee, waar voor de bank met de rijksover heid proefprojecten (pilots) wil beginnen in twee dorpen. De loca ties moeten nog worden gekozen op basis van behoefte en draag vlak. Roctus heeft daar al ervaring mee. Hij heeft zich eerder ingezet om onder meer in Vogelwaarde een geldautomaat terug te krij gen. De Rabobank sloot 1 januari dit jaar de geldautomaat in Vogel waarde, omdat die veel meer kost te dan opleverde. Zo zijn er het af gelopen jaar in acht Zeeuws- Vlaamse dorpen geldautomaten verdwenen. De poging van Roctus om via de RegioBank een geldautomaat te rug te krijgen in Vogelwaarde mis lukte, omdat het draagvlak ervoor ontbrak. Een automaat kost op jaarbasis 17.500 euro, vertelt Roc tus. De RegioBank was bereid hiervan de helft te bekostigen, als bedrijven in de omgeving moge lijk met de gemeente bereid wa ren de andere helft voor hun reke ning te nemen. Dat bleek niet het geval. Roctus wil nu met andere Regio- Bank-filiaalhouders in Zeeuws- Vlaanderen opnieuw een poging ondernemen om enkele dorpen weer van een geldautomaat te voorzien. Hij noemt Vogelwaarde, Philippine en Schoondijke. „Wel licht kan de landelijke overeen komst helpen andere partijen over de streep te trekken", hoopt Roctus. In het Groningse Niekerk, het Gelderse Leuth en het Zuid- Hollandse Bleskensgraaf is het de RegioBank dit jaar met diverse partners gelukt een geldautomaat terug te krijgen. Edger Erkel van de dorpsraad Vo gelwaarde heeft tot in de Tweede Kamer actie gevoerd voor het be houd van geldautomaten. Mede op zijn aandrang kregen banken 'de opdracht' automaten beter te verdelen; niet meer zes in drukke winkelstraten, maar ook één in dorpen. Erkel: „Helaas hoor je daar weinig meer van." Hij juicht het initiatief van Blok en de RegioBank dan ook toe, al ziet hij meer in breder inzetbare servicecorners, waarvoor Auke van den Hoek uit Sint-Philips- land (ook bedenker van de biblio- theekservicebus) volop aan het lobbyen is in Zeeland. Servicecor ners kunnen meer bieden dan al leen een flappentap en zijn beter betaalbaar, aldus Erkel. Thuiskomen op de kruising HULST - De gemeente Hulst weet nog altijd niet wie de man is, die maandag mensen telefonisch las tig viel. De man, die zich Jan van Veldhoven noemde, belde inwo ners van de gemeente op en zei dat hij bij de gemeente werkt. Hij klonk agressief, maar waarom hij belde, werd nooit helemaal duide lijk. Twee mensen deden melding van het voorval, maar de gemeen te sluit niet uit dat meerdere be woners een dergelijk telefoontje gehad hebben. Er lijkt geen ver band te bestaan tussen de 'slacht offers'. De uitbater van het restaurant dat een poosje terug in deze krant be sproken werd, stond al niet te sprin gen om de deur voor de recensent wijd open te gooien. In een nog niet zo ver verleden was zijn zaak er al minder goed vanaf gekomen in de media. De tweede beoordeling zal hem er niet enthousiaster op hebben gemaakt, want ook deze keer was het lang niet allemaal halleluja. De horecaman mag van geluk spre ken, want het kan altijd nog erger. Een landelijk bekende culinaire schrijver wist na een bezoek aan een etablissement niets meer te melden dan: 'het enige wat deugde aan dit restaurant was de buitenverlich ting'. Geldautomaten mogelijk terug door Harmen van der Werf WOENSDAG 26 november 2014 Tip? redactie@pzc.nl BIERVLIET - Rijp op de akkers? Vroege bonen, die hun bloemen tonen? Neergeslagen mistflarden of gewoon dauw? Niks van dat alles. De eerste vrieskou zorgde in de nacht van maandag op dinsdag voor feeërieke beelden in de polders, zoals hier bij Biervliet. Dit veld werd welis waar door de vorst bezocht, maar waren er geen spinnen geweest dan was het allemaal minder imposant geweest. Ze weefden met z'n allen een onmetelijk web, dat bij het aanbreken van de ochtend glinsterend in de opkomende zon tevoorschijn kwam. Je ziet het in deze tijd ook in par ken en tuinen. Winters weer heeft ook charmante kanten, voor wie er oog voor heeft, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61