a Ik kom weer tijdelijk op Tholen wonen, heen en weer rijden is echt geen optie Ondernemers Borsele betalen toeristenbijdrage I 28 BEVELANDEN en THOLEN SCHAAPSKUDDE WEER Inloopavond Avondschool De Avondschool in Goes houdt morgen, donderdag, van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond om het cursus aanbod onder de aandacht te brengen. De Avondschool is aange haakt bij het Getijde College in de Stadspoort aan de Piet Heinstraatin Goes. De diplo ma's zijn door het bedrijfsle ven erkend. Lezing over preken in de gevangenis De afdeling Zeeland van het Gereformeerd Confessio neel Beraad houdt vandaag, woensdag, om 14.30 uur een lezing over evangelisatie in de gevangenis. Gevangenispredikant ds J. Kraaijeveld uit Zwijndrecht spreekt over zijn werk in De Thuishaven. Bloemschikken bij Groei en Bloei De afdeling Goes, Noord- en Zuid-Beveland van Groei en Bloei houdt morgen, donder dag, een demonstratie bloemschikken in het dorps huis in 's-Gravenpolder met medewerking van plantaar dig atelier Sfeeeer in Goes. Aanvang 19.30 uur. Entree zes euro, inclusief twee con sumpties. Koffiepunten voor Voedselbank Lionsclub Goes roept inwo ners op hun Douwe Egberts Waardepunten ter beschik king te stellen voor de Voed selbank. Douwe Egberts heeft toegezegd donaties met 15 procent te verhogen. De punten kunnen tot en met 3 januari worden ingele verd. Zie ook: www.lions.nl waardepuntengoes Winterfrisfeest Leggo in El Toro Rafya Music houdt vrijdag 28 november weer een fris- feest in samenwerking met SMWO en dansschool Mo ves. Het Leggofeest staat de ze keer in de sfeer van de winter. Discotheek El Toro is open om 20.00 uur tot middernacht Leggo is be doeld voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Alcohol wordt er niet geschonken. Ik heb 249 drachtige schapen en verwacht ongeveer 400 lammetjes >"0 r- In totaal 31 ondernemers onderte kenden in de raadsboerderij in Heinkenszand een overeenkomst met de gemeente over het betalen van een jaarlijkse bijdrage. Deze overeenkomst gaat over de jaren 2015 tot en met 2019. De bijdrage is gebaseerd op het aantal standplaatsen. In de ge meente Borsele zijn dat er 996. Dat levert de gemeente een jaar lijkse bijdrage op van bijna 24.000 euro. Burgemeester Jaap Gelok noemt het redelijk uniek dat recreatie-on dernemers geheel vrijwillig zelf de portemonnee trekken. Andere gemeenten, zoals Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland, kennen een verplichte toeristen belasting. Deze belasting leidt, vooral als die verhoogd wordt, regelmatig tot kritiek bij ondernemers omdat ze vaak niet weten waaraan dit geld wordt besteed. Borsele overwoog ook nog even om toeristenbelas ting in te voeren maar kwam daar snel op terug. „Wij besloten het daarom, geheel naar Borsels gebruik, anders te doen. De afspraak werd gemaakt dat ondernemers zelf een toeris tenbijdrage zouden betalen. Nou, dat is gelukt. De meeste onderne mers doen mee. Als de twee on dernemers, die niet hebben gete kend, zien dat dit een succes wordt, zullen ze zeker aanhaken", voorspelt Gelok. De opbrengst van de toeristenbij drage gaat naar de VW en naar Stichting Het Land van Borsele. Na een rustige periode zit er met een nieuw bestuur en nieuwe coördinatoren nieuw elan in deze stichting, aldus bestuurslid Le- Ondernemers in Borsele be talen een toeristenbijdrage. Dat levert de gemeente ruim 24.000 euro op. vien de Putter. Op een zogenaam de 'kansenkaart' staan nieuwe of aangepaste initiatieven zoals 'De Borselse Boulevard' van Elle- woutsdijk naar Hoedekenskerke, BOP's (Bijzondere Overnachtings Plaatsen), rondvaarten in het Sloe- gebied en een versoberde uitvoe ring van het energiecentrum. De eerste plannen voor dit centrum waren te hoog gegrepen, erkent De Putter. Burgemeester Gelok maakte tij dens de ondertekening van de overeenkomsten met de recreatie ondernemers ook bekend dat Bor sele zich wellicht aansluit bij de Zeelandpas. De Vlindertuin werkt al met deze pas. Het Borsel se college praat daar op 2 decem ber over. GOES COLIJNSPLAAT 'S-GRAVENPOLDER GOES GOES MARKT Hooi, stro, per €80,00-€100,00; €85,00-€110,00; €90,00-€110,00; €90,00-€110,00; Tarwestro, grote ken uit de schuur: €75,00-€90,00. 'In m'n eentje krijg ik John Sterrenburg John Sterrenburg Schaapherder John Sterrenburg uit Dussen komt weer overwinteren op Tholen. „De mensen waren vorig jaar erg enthousiast." foto Joris Buijs door Frank van Cooten Aardappelen: frites geschikt €2,25- €3,50, export €4,00-€5,00 (droog uit schuur 40mm opw). Uien: Zaaiuien, (droog uit de schuur€7,50-€9,00. Granen: Maal tarwe: €155,00; Voertarwe: €148,00; Voergerst: €145; Blauwmaanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kilo uit collecterende opslag. ton: Weidehooi: Veldbeemdhooi: Engels raaigras: Rietzwenkhooi: pak- HEINKENSZAND - Alle recreatie-on- dernemers, met uitzondering van twee, betalen een vrijwillige toeris tische bijdrage aan de gemeente Borsele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56